Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: kierunkowskazy w 4 generacji - wersja USA

  1. #21
    Użytkownik Awatar Wombat
    Dołączył
    Nov 2005
    Auto
    Lexus LS400
    Skąd
    Warsiowa
    Posty
    3,122

    Domyślnie

    jeżeli auto jest wersji amerykańskiej (tak jak moja hania) moge mieć czerwone kierunki z tyłu (tak mi powiedziano w komendzie ruchu drogowego)
    Powinni chłopaki troszke poczytać zanim zaczną sie mądrzyć. Jak ci nie dadzą tego na piśmie (a nie dadzą bo niby na jakiej podstawie) to możesz to olać co ci powiedzieli. Każdy patrol ma świete prawo zabrac ci dowód za:
    - niewłaściwy kolor świateł z tyłu ( a czesto i "dziwne" ich miganie)
    - brak oznaczeń homolgacyjnych Exx na kloszach lub brak odpowiedniego kwitu że są przerobione prawidłowo.


    jeśli pojazd ma świadectwo orginalności, a tym samym przeszedł opowiedni przegląg na którym diagnosta stwierdził że taki oświetlenie jest jego fabrycznym, w tej chwili nie trzeba nic przerabiać. poprostu tak było i tak może być
    Niestety nie. Amerykańska norma nazywa sie DOT/SAE a u nas obowiązuje dyrektywy unijne E i Polskie Nomy oraz Polski Kodeks Drogowy. Zapisy DOT/SAE i norm E wzajemnie sie wykluczają.

    Przepis o uznawaniu wzajmnych homologacji dotyczy systuacji kiedy samochód został dopuszczony na rynku Francuskim do ruchu a ty go chcesz sprzedac w niemczech. Pod warunkiem oczywiście że nie kiliduje to bezpośrednio z przepisami.

    mało tego .
    IMPORTER (czyli ty jak sobie go sprowadzasz albo dealer jeżeli od niego kupujesz a to on sprowadził) samochodu MA OBOWIĄZEK dopasowac samochód do lokalnych przepisów i jeszcze uzyskac na to kwity.

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    12

    Domyślnie

    Mam amerykańskiego civica 4g ('91) sedan. Kierunkowskazy zamiast na błotnikach są zespolone z pozycyjnymi. Są 2 żarówki - pozycja biała i migacz na boku pod pomarańczowym szkłem. miga normalnie, synchronicznie z tym w zderzaku, nie pali się cały czas. Jakiś dziwny patent masz w samochodzie . ps. CRX amerykański ma identycznie.

    Dodam jeszcze, że tył miałem jak Bóg przykazał pomarańczowy. Musiałem jedynie wymienić lampy z symetrycznych na asymetryczne i nie było tylnych przeciwmgielnych (to zagospodarowałem lewą tylną wewnętrzną żarówkę stopu)..

  3. #23
    Użytkownik Awatar Pati
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,529

    Domyślnie

    buehuehue. z pozycjami są zespolone obrysówki palące się cały czas. kierunkowskazy są w zderzaku.

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pati
    buehuehue. z pozycjami są zespolone obrysówki palące się cały czas. kierunkowskazy są w zderzaku.
    Oj misiu pysiu być może w Twoim civicu było inaczej, ale ten sedanik którym jeżdże ma tak jak mówię, a nie widziałem zmian w elektryce. to co nazywasz obrysówką pełni fukcję migacza bocznego, te w zderzaku widać tylko z przodu.

    A po włączeniu kluczyka to się uruchamiają co najwyżej pasy automatyczne

  5. #25
    Użytkownik Awatar LimaK
    Dołączył
    Sep 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    294

    Domyślnie

    możesz dać zdjęcia na potwierdzenie tego co piszesz?

    Widziałem na żywo Hanke KtośTam i ogólnie inspiruje mnie przełożenie takich do siebie... aczkolwiek ciężko widze taki pomysł. Mogą być na mail albo pw linki do fotek.

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LimaK
    możesz dać zdjęcia na potwierdzenie tego co piszesz?

    Widziałem na żywo Hanke KtośTam i ogólnie inspiruje mnie przełożenie takich do siebie... aczkolwiek ciężko widze taki pomysł. Mogą być na mail albo pw linki do fotek.
    Co dokładnie chcesz zobaczyć? Mogę popstrykać jutro jak będzie widno.

    Mam też jeden taki kierunek z pobitą szybką (ale tyłek cały, łącznie z uchwytami i żaróweczkami, to mogę puścić via poczta polska). Jeżeli chodzi o wygląd to są identyczne jak europejskie, tylko zamiast sreberka po boku jest kierunkowskaz (szkło w oryginale pomarańczowe, choć są zamienniki białe).

  7. #27
    Użytkownik Awatar LimaK
    Dołączył
    Sep 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    294

    Domyślnie

    dzięki za foto!

    moja jest 88. Inaczej montowane są postoje. U siebie chciałbym zrobić (kiedyś ) obrysówki takie jak mi właśnie przysłałeś (postoja + kierunek w jednej obudowie z wersji USA) bez czynnego kierunku, które docelowo u mnie są pod reflektoramiw zderzaku i tak by zostały. Czyli chciałbym zamienić pozycje na USA niekorzystając z wbudowanego kierunku w nich. Komplikuje to inne mocowanie pozycji w latach 90-91 niz w 88-89.

    Zamotałem chyba..

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LimaK
    dzięki za foto!

    moja jest 88. Inaczej montowane są postoje. U siebie chciałbym zrobić (kiedyś ) obrysówki takie jak mi właśnie przysłałeś (postoja + kierunek w jednej obudowie z wersji USA) bez czynnego kierunku, które docelowo u mnie są pod reflektoramiw zderzaku i tak by zostały. Czyli chciałbym zamienić pozycje na USA niekorzystając z wbudowanego kierunku w nich. Komplikuje to inne mocowanie pozycji w latach 90-91 niz w 88-89.

    Zamotałem chyba..
    Spróbuj na E-bay'u są lampki do wersji do 88 roku looknij TU

  9. #29
    Użytkownik Awatar Wombat
    Dołączył
    Nov 2005
    Auto
    Lexus LS400
    Skąd
    Warsiowa
    Posty
    3,122

    Domyślnie

    generalnie patentów na kierunki jest kilka, Dokładnie 3

    - kierunek w zderzaku przednim i na błotniku z boku, narożniki sa tylko pozycjami, białe

    - kierunek w zderzaku przednim i w narożniku ale tak że są tam 2 żarówki (tak mam ja w accordzie - wersja na USA), naroznik ma pomarańczowa wstawke, brak kierunków na błotniku


    - kierunek w zderzaku i pomarańczowy narożnik pełniący role pozycynej i migający jezli włączysz kierunek, nie pamietam czy w tej wersji jest na błotniku kierunek czy nie. Tak ma chyba kanada

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •