Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Wyłączenie elektronicznego wspomagania?

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alix Zobacz posta
    Ja też na jeździe próbnej IX gen nie czułem różnicy czy szybko czy wolno - zawsze było tak samo, tj. za mocno i bez poczucia kół. Przydałaby się jakaś opcja redukcji siły wspomagania, pytałem - nie ma. Ale z drugiej strony bez wspomagania to katorga - nielekkie auto, duże kapcie, mała kierownica, duże przełożenie - pokręć sobie na wyłączonym silniku i sam zobacz...
    Ja nie zwróciłem na to uwagi, więc dla mnie jest OK.

  2. #12
    Oczekujący
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic FK1
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    415

    Domyślnie

    Dziwi mnie opinia kolegi o tym, że brak jest poczucia kół - właśnie wyczucie drogi w tym samochodzie i układ kierowniczy to przewaga tego samochodu nad innymi.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    Civic IX 5d 1.8 Ex
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erniak Zobacz posta
    Wy poważnie czujecie, że wspomaganie twardnieje wraz ze wzrostem prędkości ?? u mnie czy 10 km/h czy 100 km/h nie czuję różnicy :\ a może mam coś nie tak ale w poprzednim autku różnica była znaczna i to mi się podobało !
    erniak, to ze nie czujesz roznicy pomiedzy 10 km/h a 100 km/h juz swiadczy o tym, ze wspomaganie sie "utwardza". W przeciwnym wypadku przy 100 km/h bys robil kierownica kołowrotki
    W nowym aucie rzeczywiscie mozna odniesc wrazenie, ze wspomaganie jest zbyt silne, ale pamietam, ze jak kupilem nowa CRV-ke w 2010 r. to odnioslem dokladnie tako samo wrazenie - zbyt mocne wspomaganie. Jednak po przejechaniu okolo 20 tys km, kiedy wszystkie elementy ukladu kierowniczego sie nieco zabrudzily/zapiekly okazalo sie, ze wspomaganie jest ok. Moze podobnie bedzie z nowym Civic. Na razie nie moge tego stwierdzic, bo mam przebieg 1,7 tys
    Ostatnio edytowane przez Valdo ; 26-01-13 o 14:38

  4. #14
    Użytkownik Awatar Alix
    Dołączył
    Jan 2011
    Auto
    FK2R i ED7 D16T
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    889

    Domyślnie

    Bo tak jest - coraz silniejsze robią wspomaganie, co stopniowo zabiera wyczucie kół. Jest w tej kwestii zdecydowana różnica między 8 a 9 gen - dlatego napisałem jak powyżej, mi się to nie podobało w 9gen. Ale taka droga - żeby kobietom łatwiej się kręciło na parkingu i ludzie nie mówili, że sciąga na koleinach... Ale rzeczywiście w 9gen nie jest jeszcze tak tragicznie, wystarczy wsiąść do C4 czy i30; u mojej żony w Swifcie też jest masakra - kręcisz kołem jednym paluszkiem, zero wyczucia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •