Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: pompki od spryskiwaczy?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    28

    Domyślnie pompki od spryskiwaczy?

    Szperał ktoś z was może przy pompkach od spryskiwaczy?

    Problem mam w tym że słyszę jak pompki pracują a nie leci nic na szyby. Dysze nie są zapchane, wężyki też nie. Dmuchając powietrze słyszę jak płyn w spryskiwaczach buzuję ale w 2gą stronę podczas ssania pompki nie puszczają w ogóle płynu do wężyków. W czym może być problem? elektryka źle podpięta czy bardziej pompki pomimo pracy nadają się do wymiany?

    Czy w Civic był montowany zaworek zwrotny do pompek spryskiwaczy żeby nie cofało płynu ? Honda była robiona więc może ktoś tam coś że powietrze może wejść do zbiornika a nie chce wyjść....
    Ostatnio edytowane przez data1985 ; 25-07-12 o 05:33

  2. #2
    Użytkownik Awatar wrcsti
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotr
    Auto
    VI gen D14Z4+ MB2
    Skąd
    Wołomin
    Posty
    944

    Domyślnie

    Może odwrotnie podpiete przewody do pompki( o ile jest to możliwe)

  3. #3
    Oczekujący
    Dołączył
    Dec 2009
    Auto
    MB2 D14A8
    Posty
    150

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wrcsti Zobacz posta
    Może odwrotnie podpiete przewody do pompki( o ile jest to możliwe)
    inaczej to chyba się nie da bo jest kostka.

    Zaworek zwrotny u mnie był pod maską na przednie dysze ale jak kupiłem to był zepsuty (ewentualnie to był tylko trójknik nie wiem) w każdym bądź razie wymieniłem go. Na tył nie wiem gdzie jest zaworek mało się używa to olałem.

    Co do problemu to podejrzewam że pompka ma zepsuty wirnik i nie pompuje. To że silnik chodzi nie musi oznaczać, że wirnik się kręci. Jest jeszcze opcja, że nie daje rady pompować ze starości albo ktoś wsadził jakieś cudo z inneog auta.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skorpion7 Zobacz posta
    inaczej to chyba się nie da bo jest kostka.

    Zaworek zwrotny u mnie był pod maską na przednie dysze ale jak kupiłem to był zepsuty (ewentualnie to był tylko trójknik nie wiem) w każdym bądź razie wymieniłem go. Na tył nie wiem gdzie jest zaworek mało się używa to olałem.

    Co do problemu to podejrzewam że pompka ma zepsuty wirnik i nie pompuje. To że silnik chodzi nie musi oznaczać, że wirnik się kręci. Jest jeszcze opcja, że nie daje rady pompować ze starości albo ktoś wsadził jakieś cudo z inneog auta.


    Zgadza się. Silniczek przedni tylko pracował a pompka nie pobierała płynu w ogóle. Z tyłu pompka była oka ale tam wężyk był zapchany. Póki co problem rozwiązałem przepinając wężyk ze sprawnej pompki na przednią szybę a 2gą zaślepiłem bo wężyk na tył był za krótki. Bądź co bądź na przód zaczną chlapać jak się zacznie więc tylna szyba może poczekać na lepsze czasy

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    2

    Domyślnie

    A ma może ktoś z was zdjęcie tego zaworka jak dokładnie wygląda trójnik czy inaczej zaworek zwrotny

  6. #6
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin1387 Zobacz posta
    A ma może ktoś z was zdjęcie tego zaworka jak dokładnie wygląda trójnik czy inaczej zaworek zwrotny
    A może najpierw "Dzień Dobry!" albo coś w podobie w odpowiednim miejscu na forum?!

  7. #7
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login Zobacz posta
    A może najpierw "Dzień Dobry!" albo coś w podobie w odpowiednim miejscu na forum?!
    E tam, po prawie 9 latach od poprzedniego wpisu w tym wątku po prostu gość myślał że nikt się nie kapnie...

  8. #8
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    E tam, po prawie 9 latach od poprzedniego wpisu w tym wątku po prostu gość myślał że nikt się nie kapnie...
    Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno, że będzie zawiedziony.

    A swoją drogą po takim czasie od założenia tematu liczyć jakąkolwiek odpowiedź ...
    Temat zamykam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •