[center:1c3e0ac7ee]
TEXT BY SPYCHU
[/center:1c3e0ac7ee]



Jak już staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami całego zestawu Halogenów JDM :aloha: :aloha: :aloha: który wygląda ta:



I składa się z 2 wiązek elektrycznych, 2 halogenów, zestawów montazowych do zderzaka i włącznika wypadało by je podłączy więc zaczynamy:

1. Do montazu halogenów trzeba zdjąc zderzak: A robimy to w ten sposób, że otwieramy maske i po kolei wyciągamy wszystkie spinki grilla jak i spinki w zderzaku przy reflektorach.



Pod zderzakiem do pasa przedniego wkręcone są 2 śruby które trzymają zderzak.



Zostały jeszcze mocowania zderzaka z błotnikiem w które też należy wymontowac.



I w taki oto sposób auto zostało pozbawione zderzaka.



2. Wycięcie w zderzaku otworów montazowych pod halogeny. Ja użyłem do tego celu brzeszczotu do metalu.

Przed wycięciem wygląda to tak



A po wycięciu tak



3. Gdy mamy już przygotowane dziury pod halogemy możemy przystąpic do zakładania mocowań halogenu, które rozłożone na częsci wyglądają tak.



Po zamontowaniu od strony zewnętrznej zderzaka wygląda to tak



A od wewnętrznej tak



3. Gdy oba mocowania (lewe i prawe) są już na właściwym miejscu możemy przystąpic do "położenia" wiązki Wiązka przednia składa się z 4 pinów, dwa czarne to piny podłączane do halogenów, jeden brązowy wpinamy go w instalacje elektryczną w komorze silnika, i masa którą ja podłączyłem pod mase od pompy wpomagania.



W zestawie są dołączone opaski samozaciskowe ze spinkami dzieki którym montujemy wiązke do pasa przedniego.



W celu przeciągnięcia wiązki razem z oryginalną trzeba pokusic się chociaż o częsciowe wyciagnięcie reflektora a wymontowywujemy go odktęcając wszystkie 4 śruby. Oraz o odkręcenie gównego mocowania zbiorniczka od spryskiwaczy (przekładamy wiązke za zbiorniczkiem).



Gdy wiązke mamy już umocowaną i przeciągnięta w instalacji pod maską auta znajdujemy sobie kostke w którą wepniemy brązowy pin. Kostka ta znajduje się idealnie za przy zbiorniczku spryskiwacza i jest przizolowana do oryginalnej wiązki. Odizolowujemy taśme i naszym oczą ukazuje się w/w kostka.



Łączymy ją z kostką z przedniej wiązki od halogenów i tą cześc pracy mamu już za sobą.

4. Zakładamy zderzak postepując przeciwnie do demontażu. I gdy już zderzak mamy założony przystępujemy do założenia halogenów na wcześniej przygotowane mocowania za pomocą śruby która łączy mocowanie z halogenem.



Całośc wygląda tak



Jako, że przód auta mamy już w całości ogarnięty przenosimy się do środka w celu zamontowania 2 wiązki i włącznika.

5. Zdejmujemy obudowe spod kierownicy. Odkręcając 3 śruby i wypinając obudowe z zatrzasków.



Po jej zdjęciu naszym ocza ukarze się plątanina kabli Ale się nie zrażamy i brniemy dalej.



Wiązka "wewnętrzna" składa się z 4 pinów, masy, przekaźnika i bezpiecznika. 2 piny (na kablu białym i czerwono czarnym będziemy wpinac do skrzynki bezpieczników) zielony pin jest do włącznika a ostatni brązowy jest to spięcia z "ukrytą" kostką taką samą jak pod maską, która znajduje się z lewej strony za skrzynką bezpieczników i jest przyizolowana do jakiejś wiązki.



Kostke "ukryta" tą łączymy z kostką na kablu niebiesko czarnym z naszej wiązki.

Mase wraz z przekaźnikiem przykręcamy za pomocą śruby dodawanej do zestawu do częsci metalowej deski rozdzielczej.



Pin na kablu białym wpinamy do skrzynki bezpieczników w miejsce oznaczone 5 a pin na kablu biało czerwonym w miejsce oznaczone 2.

Gdy te podłączenia mamy już za sobą. Wyciagamy zaślepke, w jej miejsce montujemy włącznik i wpinamy w niego ostatni zielony pin z naszej wiązki.



Przykręcamy obudowe pod kierownicą i prace mamy zakończoną. Jako, że jesteśmy bardzo ciekawi efektu robimy wielką próbe czy nasze zmagania z halogenami przyniosły sukces i czy halogeny świecą.

Halogeny wpięte w przedstawiony sposób w instalacje elektryczną świecą dopiero w momencie włączenia świateł pozycyjnych.

Więc przystepujemy do próby generalnej i naszym oczą ukazuj e się taki widok. Wszystko świeci auto nie wybuchło nic się nie spaliło czyli znaczy to, że misje zakończyliśmy powodzeniem. I możemy się cieszyc z lansu na halogenach



Jako, że mam u siebie xenon w halogeny włożyłem żarówki H3 Philips Blue Vision ale i tak przy xenonie świecą na żółto



Dodatkowo jeśli ktoś alarm ma podłączony pod światła pozycyjne a nie kierunkowskazy to gdy pozostawi włącznik halogenów w pozycji ON (wciśniętej) to przy włączaniu i wyłączaniu alarmu uzyska efekt taki, że razem z postojówkami migną też halogeny.

Pozdrawiam