Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: Urwalem "wajche" od otwierania maski

  1. #11
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Jak widać na fotkach linka to monoblok. Linka z zalanym plastikowym uchwytem widocznym w kokpicie, a na drugim końcu zaprasowana kulka do zaczepieniu w zamku maski.
    Przy uchwycie linka ma kwadratową prowadnicę, tzn. kwadratową z jedną ściętą krawędzią, tak żeby w inny sposób nie dało się jej włożyć.

    Tym właśnie różni się linka EU od angielskiej. To ścięcie (faza) jest tak dobrane, że po przykręceniu do słupka - lewego w EU / prawego w ANG - znaczek jest w prawidłową stronę.

    Można przerobić linkę ANG na EU w prosty sposób. Wybieramy krawędź na po przeciwległej stronie oryginalnego ścięcia kwadratowej części linki i piłujemy mniej więcej tyle samo co oryginalne. Później ciągniemy za uchwyt tak, żeby kwadrat wyszedł z prowadnicy i obracamy go o 180 stopni. Może być ciężko tak ścisnąć linkę, ale na pewno się da. To wszystko. Gdyby ciasno chodziło to wyciągamy i piłujemy fazę jeszcze mocniej.










    Tutaj jest propozycja dla tych którzy mają warunki do majsterkowania. Należy odciąć ułamany uchwyt od linki EU oraz dobry uchwyt od ANG. Wyciąć kawałek plastiku tak, żeby został sam kwadratowy trzpień a następnie dorobić stalową tulejkę z dwoma otworami gwintowanymi. Włożyć oba końce - linki i uchwytu - i skręcić mocno. Będzie działać. Od biedy można spróbować łącznikiem przewodów elektrycznych o odpowiedniej średnicy.

    Ostatnio edytowane przez owsikk ; 15-06-12 o 00:58

  2. #12
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Nieuważny mechanik urwał mi wajchę od otwierania maski :/

    Nie chciałem płacić 230zł za nową, więc uspawałem coś takiego, później dałem do cynkowania. Założyłem, działa.



    Plastik zeszlifowany, dopasowany do blachy na gorąco i przyklejony na silikon.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    Brzydkie hefty robisz...Ja zgubilem ten maly plastik a chcialem zrobic podobny patent do twojego

  4. #14
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bunkerites Zobacz posta
    Brzydkie hefty robisz...Ja zgubilem ten maly plastik a chcialem zrobic podobny patent do twojego
    Rączka powstała w niecałą godzinę, więc nie ma się co spodziewać cudów. Najważniejsze to że spełnia swoją funkcję i jest ocynkowana, więc tak szybko nie zardzewieje Jakby coś z rozpędu zrobiłem dwie, jedna zapasowa Możesz pomalować na czarno i białym lakierem do paznokci spróbować naszkicować wzór jak na oryginale ;-)

  5. #15
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Jakby komuś w okresie zimowym urwała się wajcha do otwierania maski zrobiłem trzy sztuki, mogę poratować ;-)
    Solidne spawy, malowane proszkowo na czarno.

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owsikk Zobacz posta
    Jakby komuś w okresie zimowym urwała się wajcha do otwierania maski zrobiłem trzy sztuki, mogę poratować ;-)
    Solidne spawy, malowane proszkowo na czarno.
    potrzebna mi jedna ile?

  7. #17
    Użytkownik Awatar lozek
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    EP3+K20
    Skąd
    WWA / Wola Team
    Posty
    7,469

    Domyślnie

    w otwór zmieści sie tylko linka czy tez linka obudowana w plastik? bo mi sie sam ten kwadracik urwał

  8. #18
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Zazwyczaj urywa się plastikowy kwadracik z rysunkiem, czyli kawałek na prawo od czerwonego pola które zaznaczyłem. Wystarczy odmierzyć długość 30mm od początku metalowego kwadratu będącego prowadnicą wajchy, naciąć kombinerkami czarny okrągły plastik i odsłonić więcej metalu. Wtedy nasuwasz moją końcówkę, dociskasz wkrętami i po robocie. Wielkość mojej wajchy jest wielkością zbliżona do oryginały.

  9. #19
    Użytkownik Awatar lozek
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    EP3+K20
    Skąd
    WWA / Wola Team
    Posty
    7,469

    Domyślnie

    teraz napisz jaki hajs

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    1

    Domyślnie uchwyt

    potrzebuje taki uchwyt - fachowa robota - jak go dostać ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •