Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 124

Wątek: Uniwersalny Komputer Pokładowy w EJ/EK

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Auto
    EK3 4D B20VTEC
    Skąd
    Kraków
    Posty
    20

    Domyślnie

    Maja z 1-2mm wiekszy rozstaw, ale szeroka podstawa od przyciskow lapie. Nie widac na zdjeciach, ale w przyciskach zakleilem dziure, w ktora normalnie wchodzily takie niebieskie gumki.

    Jakbym to robil drugi raz to bym zrobil gdzies w lewym dolnym rogu dodatkowy otwor na wyprowadzenie przewodow od przyciskow i z gniazdka. Na gorze jest bardzo ciasno przez ta tasme do wyswietlacza.

    Mozna by tez sprobowac osadzic wyswietlacz glebiej, tak zeby wchodzil w plexi z przodu, ale nie wiem czy to sie uda, moze zabraknac milimetra... na pewno trzeba by do tego spilowac dol plytki wyswietlacza i gore tulei przyciskow.

  2. #22
    Użytkownik Awatar Feniks333
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EJ9 D14a3
    Skąd
    Piątek
    Posty
    373

    Domyślnie

    Komputer zamówiony a Ja szykuje się do montażu i mam tylko jeden problem:
    Nie wiem gdzie podpiąć sygnał z wtryskiwaczy. Silnik mam D14a3 a komputer P3X nie wiem jaka tam jest wersja obd.
    Znalazłem w necie coś takiego: http://honda-tech.com/showthread.php?t=3019686
    Wygląda na to że to są dwa brązowe kable na skraju tej większej kostki, ale ktoś mógłby mi potwierdzić tą wiadomość

    To są zdjęcia mojego ecu (sorry za słabą jakość)
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c0509e846.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8aab2f5e4.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...55f6f9e51.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...6cb958117.html

  3. #23
    Użytkownik Awatar TomiNeo
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Tomek
    Auto
    Same Hondy
    Skąd
    Praszka/Opole
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Na upartego możesz go bezpośrednio z wtrysków ciągnąc ale krócej i prościej jest z ECU, mam tylko rozpiskę z P28 na OBD1 u Ciebie już OBD2 jest.

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    13

    Domyślnie

    Zainspirowany przez rondoval również postanowiłem zamontować UKP z OLED'em w tej samej obudowie. Wyświetlacz LCD w obudowę się nie zmieści, ale OLED pasuje idealnie. Trochę zabawy jest żeby wpasować wyświetlacz z klawiaturką (z 1-2h), ale moim zdaniem efekt tego warty. Trochę zdolności manualnych, piłowania, trochę kleju na gorąco i rezultat taki jak na poniższych zdjęciach. Ta klawiaturka od telwis ma niemal identyczny rozstaw przycisków jak fabryczna w zegarku dlatego też wykorzystałem fabryczne przyciski. Mała uwaga też dla potomnych - trzeba było trochę podciąć płytkę wyświetlacza, ale można to robić bez obaw bo na brzegach nie idą żadne ścieżki.

    Komputerek jest mega *****ISTY, a wyświetlacz OLED niszczy system :] Temperatury, zegarek, pomiar zużycia paliwa (i to dokładny), jakieś dane z trasy (prędkość maksymalna, średnia itd.) i co ciekawe możliwość personalizacji (co gdzie ma się wyświetlać) - ogólnie funkcji sporo, polecam wszystkim!

    Zdjęcia z montażu wyświetlacza:






    Dodam, że ja wpasowałem tak wyświetlacz aby nie było żadnej szczeliny między obudową wyświetlacza a obudową zegarka - trzeba było podciąć tulejki od przycisków. Żeby wykorzystać fabryczne przyciski w połączeniu z tymi co są w zestawie, to musiałem rozwiercić otwory w fabrycznych (od spodu) aby w środek weszły te switche. Jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem.
    Ostatnio edytowane przez Morff ; 05-10-12 o 19:23

  5. #25
    Użytkownik Awatar Feniks333
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EJ9 D14a3
    Skąd
    Piątek
    Posty
    373

    Domyślnie

    No no no wyszło Ci to o wiele ładniej niż mi Chociaż tak czy inaczej prawie wszyscy co nie mieli nigdy styczności z hondą dają się nabrać że to fabryczny bajer.
    Ja u Siebie jeszcze starłem te literki H, M i RESET, wydaje mi się że wtedy wygląda to lepiej.
    Gdzie umieściłeś czujnik temperatury zewnętrznej?

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    13

    Domyślnie

    Od spodu w przednim zderzaku, chyba jedyne miejsce gdzie się nie nagrzewa od silnika podczas postoju.

  7. #27
    Użytkownik Awatar Planet1
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Kuba
    Auto
    Ej9 D14a4
    Skąd
    SZA
    Posty
    26

    Domyślnie

    Czy wyświetlacz Lcd na pewno nie wejdzie w fabryczne miejsce zegarka w ej9 ? Kusi mnie pomarańczowe podświetlanie wyświetlacza lcd wyglądało by wtedy jak prosto z fabryki

  8. #28
    Użytkownik Awatar LechuLK
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Leszek
    Auto
    Civic EG3 D13B7+
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1,851

    Domyślnie

    Ja tam zamieściłem zaraz za kierownicą w obudowie, sporo rzeźby ale mi sie podoba.











  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Wojtek
    Auto
    EJ9 HB
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    210

    Domyślnie

    Jest jakis magik z Warszawy, ktory tanim kosztem by mi to zmontowal i podlaczyl? Czuje, ze sam bym spedzil nad tym kilka dni i nocy

  10. #30
    Oczekujący Awatar Bencao
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Benek
    Auto
    CRX 1.6 SOHC VTEC
    Skąd
    Wwa Chomiczówka
    Posty
    1,602

    Domyślnie

    +1 tez jestem chetny wiec byloby hurtowo od razu
    ja chce tak jak morff, moze korespondencyjnie to ogarnaisz?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •