Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Wątek: Wymiana tuleji wahacza

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Kraków NH
    Posty
    131

    Domyślnie

    chyba NOK to jest zamiennik właśnie, bo dzwoniłem do JC i mają NOK'a za 60zł a oryginalne mają za 120
    to teraz już nic niewiem:]

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2005
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    320

    Domyślnie

    NOK to są oryginały przy wymianie tuleji na starych był napis tej firmy tak samo na uszczelniaczch na wale tzw (oringi) tez wszystko z NOKa było

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2007
    Auto
    HC'96(D16Y7) HA'99(F20B6)
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    61

    Domyślnie

    W moim przypadku żadnych napisów NOK nie znalazłem. Nowe tuleje kupione w ASO ani oryginalne (honda złożona w kanadzie) nie zdradzały konkretnego producenta.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Kraków NH
    Posty
    131

    Domyślnie

    no właśnie nawet goćie w ASO niewiedzą:/ ? jaka jest firma oryginałów. To juz porażka bo dzwoniłęm do 3 w Krakowie i nikt niewie:]

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Swarzędz
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ja wymieniałem tuleje sam za poradą znajomego zrobiłem tak:

    Po wyciągnięciu wahaczy, polałem śruby najpierw Pepsi potem solidnie WD40.
    Śruby odkręciły się bez problemu.

    Następnie nie waliłem jak ślepy w imadło tylko włożyłem wahacz do miski z benzyną i podpaliłem, wystarczy jakieś 100ml będzie się palić jakieś 60-90 sekund.
    W tym czasie guma zmięknie i da się bez problemu wydłubać śrubokrętem.

    Pozostaje sama metalowa tuleja, rozkręcamy brzeszczot z uchwytu wkładamy brzeszczot w tuleje zakręcamy uchwyt na zewnątrz rozcinamy potem lekkie podważenie śrubokrętem i tuleja sama wypada.

    Bez walenia młotkiem, bez wysiłku i szybko.

    Montowanie :

    Tak jak wcześniej inni pisali , czyścimy otwór płynem K2 do silników/sprayem do czyszczenia gaźników potem obficie smarem np. do łożysk.

    Ja do wbijania używałem gumowego młotka, weszło bez większych problemów.

    Potem składamy i gotowe.

    Na co warto zwrócić uwagę podczas składania:

    Warto zmierzyć suwmiarką szerokość między dwoma połówkami wahacza w dwóch identycznych miejscach i porównać z danymi katalogowymi, ewentualny brak
    należy uzupełnić twardymi podkładkami ( nie ma mowy o aluminiowych ) odpowiednio doszlifowanymi na wymiar w miejscach skręcania wahaczy po przejechaniu 100-200 tys
    powierzchnia łącząca potrafi sie wytrzeć o 1-2mm.

    Dodatkowo zewnętrzną część gumową posmarowałem dość grubo sztyftem do uszczelek
    RUBBER CARE STICK ( jakieś 10 pln ) i na to cieńka warstwa smaru.

    To tyle.

    Pozdrawiam
    Jacek

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2005
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    320

    Domyślnie

    Niestety nie mam tych tuleji bo wyrzuciłem tak to bym zrobił fotke ale ogólnie Ted-gum i NOK mozna smiało zakładac bo są dobrej jakosc ale z ted guma nie mają cukierków tak ze cukierki z NOKa i tyle.

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2005
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    222

    Domyślnie

    Jak nie maja jak maja ;D
    Sam zamawialem ze strony i mam je w domu
    Leza juz z rok bo okazalo sie ze te co mam sa jeszcze dobre...
    Pozdr

  8. #18
    Użytkownik Awatar Tian
    Dołączył
    Feb 2006
    Auto
    civic eg4 D15
    Skąd
    cze-wa
    Posty
    99

    Domyślnie

    Jesli chodzi o tuleje dolne, przedniego wachacza to nie warto stosować zamiennikow, orginalne w czewie kosztuja 95zł za 2 sztuki.
    w listopadzie mialem założone nowe z "jc", dziś juz muszę zmieniac mo w tulejkach po gumie zostało wspomnienie...

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Imię
    Red
    Auto
    Crx AS ZC1
    Skąd
    Zdzieszowice
    Posty
    247

    Domyślnie

    Czy wymontowywał ktoś tuleję z wahacza przedniego w EK3 , za pomocą podobnego ściągacza? http://moto.allegro.pl/item366130373...o_brutto_.html
    Da radę? muszę wymienić tulei od amortyzatora, a nie uśmiecha mi się wyciągacz całego wahacza. Po mechanikach też wolę nie latać jeśli sam mogę coś zrobić .

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Mateusz
    Auto
    EG5 D16Z6
    Skąd
    Uherce
    Posty
    85

    Domyślnie

    odgrzebie trochę temat a wiec muszę wymienić tuleje wahacza dolnego przód ale tylko na lewym i mam zamiar wymienić na coś takiego http://www.allegro.pl/item1071024333...oliuretan.html i moje pytanie czy jak wymienię tuleje tylko na lewym wahaczu a prawy zostanie na starych będzie się coś działo ? dodam ze stare jak na razie się trzymają. czy lepiej kopic już komplet i wymienić na prawym i lewym?

    czy lepiej już dozbierać i kupić taki zestaw?
    http://www.strong-flex.eu/index.php?...emid=1&lang=pl
    Ostatnio edytowane przez mazik15 ; 24-06-10 o 20:20 Powód: Automerged Doublepost

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •