Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Wątek: Wymiana tuleji wahacza

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    gdynia
    Posty
    33

    Domyślnie Wymiana tuleji wahacza

    Jutro będe wymieniał tulejie wahacza dolnego ,te dwie mniejsze może cie napisać co trzeba dokłdnie zrobić aby je wymienić czy stare tuleje wycisne na imadle i w ten sposób zamontuje nowe?

  2. #2
    Użytkownik Awatar Revoltec
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    Piotrek
    Auto
    EG B18 & AR 166
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    268

    Domyślnie

    Jak chesz je wymienic to nie radze samemu lepiej wymontowac i zaniesc gdzies do warsztatu gdzie maja prase wystarczy reczna zeby Ci to wbili bo samemu wejdzie ci milimetr krzywo i bedzie scinało opony ustawie zbieznosci nic wtedy nie da.

  3. #3
    Użytkownik Awatar piotrstrojek
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CRV II 2.0
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    934

    Domyślnie

    Ja to robiłem samemu i powiem Ci że to niezła orka... możesz mieć kłopot z odkręceniem śrub (nie waż się ruszać ich płaskim kluczem, bo zniszczysz łby, tylko oczkowy - 17 bodajże) moim skromnym zdaniem największy problem jest z usunięciem starych tulei, ja zrobiłem to na piechotę tzn. nie mogąc niczym wybić/wypchnąć starego pierścienia (zapomnij że uda Ci się to zrobić imadłem) przecinałem ostrożnie brzeszczotem pierścień od wewnątrz i obcęgami wyciągałem go.
    Nowe tuleje wpychałem imadłem po uprzednim solidnym posmarowaniu smarem, jeśli masz dobrze przymocowane imadło do podłoża to raczej problemu być nie powinno bez rury na pokrętle raczej się nie obejdzie... i jedziesz...

    Cytat Zamieszczone przez Revoltec
    bo samemu wejdzie ci milimetr krzywo
    nie zgadzam się, jeśli tuleja zacznie wchodzić krzywo to po prostu jej nie wepchniesz, po za tym jest ona na tyle długa że sama się prawidłowo ustawi w otworze wachacza. Kolejną kwestią jest założenie samego wachacza z nowymi tulejami na samochód, otóż nie spodziewaj się że wejdzie łatwo, będziesz musiał nieco poszarpać żeby wszystkie otwory się zgrały i trafiły na siebie...
    Pamiętaj że śruby dokręcaj TYLKO na pracującym zawieszeniu, to bardzo ważne !!!

    Po zmontowaniu wszystkiego, nie przeraź się jak Ci kiera się po jakimś czasie krzywo ustawi, jest to normalne i wynika z tego że nowe tuleje muszą się ułożyć. Jedź na zbiezność i wszystko będzie ok.

    Reasumując, jeśli znajdziesz warsztat, który Ci to zrobi za 50zł od strony (robocizna) to jedź do nich i niech Ci to zrobią, bo to naprawdę męka...
    Ja najtańszy warsztat jaki znalazłem to 75zł za stronę... pożałowałem i tak w połowie roboty trochę sobie plułem w brodę, ale 150 zeta zostało w kieszeni (zwrócił się koszt tulei) a jaka satysfakcja... od tego momentu zrobiłem jakieś 2kkm i wszystko trybi

    Pozdro

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2007
    Auto
    HC'96(D16Y7) HA'99(F20B6)
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    61

    Domyślnie

    Z doświadczenia wiem, ze warto zaopatrzyć sie w śruby. Stare szczególnie w wahaczu dolnym potrafią sie zapiec w tulejkach --> finał - zerwana śruba zostaje w tulejce. Zabawa z prasą staje sie przyjemniejsza niż walka z imadłem. Powodzenia.

  5. #5
    Użytkownik Awatar Revoltec
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    Piotrek
    Auto
    EG B18 & AR 166
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    268

    Domyślnie

    Ja własnie miałem u siebie je sam wymienic ale zwątpiłem i oddałem to do znajomego, który mi to zrobił, ale mówił ze wiecej nie chce tego samochodu sróby były tak pozapiekane ze niektóre trzeba było ucinac, ale ostatnio jak sam wymieniałem przegub i sworznie i rozpinałem wahacz to juz ładnie wszytsko sie odkręciło(oczywisci prócz swoznia) A co do tego wbijania tulei to z doswiadczenia wiem ze jak wymieniałem tuleje wahacza w mondeo to recznia wbite scinały opony i trzeba było cały wahach z tulejami kupic albo wbijac na prasie. To fakt jak znadziesz tanio to lepiej niech Ci to ktos zrobi czyba ze masz duze checi i jest wytrwały Pzdr

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    gdynia
    Posty
    33

    Domyślnie

    wymieniłem już tuleje nie było aż tak strasznie ,naważniejsze to mieć prase bo imadłem można sie zamęczyć na śmierć,w czasie wymiany powstał mały problem jedna tuleja dała się mi wcisnąć reką i teraz niewiem czy tuleja jest felerna czy wahacz jest wyrobiony dodam że stara wyszła b. ciężko co mam teraz zrobić kupić wahacz czy sprawdzić inną tuleje?

  7. #7
    Użytkownik Awatar Chipsy2
    Dołączył
    Aug 2006
    Imię
    Daniel
    Auto
    sedan ej9 '99
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowi
    Posty
    1,964

    Domyślnie

    Ja tam wymieniałem wszystko sam bez warsztatu ale wiem jedno że już nie kupię tulejek z "IC" "JC" czy innego badziewia no chyba że coś wzmacnianego. Zakup w "JC" skończył sie ponowną wymianą po przejechaniu 800 kilometrów a oryginał Honda ma w tej chwili przejechane 26000 i nawet nie bardzo widać ślady zużycia. Różnica kosztów między serwisem a "JC" to około 10-15 złotych na sztuce.

    Cytat Zamieszczone przez Falek56
    w czasie wymiany powstał mały problem jedna tuleja dała się mi wcisnąć reką i teraz niewiem czy tuleja jest felerna czy wahacz jest wyrobiony dodam że stara wyszła b. ciężko co mam teraz zrobić kupić wahacz czy sprawdzić inną tuleje?
    Proponowałbym jednak z inną tuleją no i za luźnej też na autko nie zakładaj szkoda roboty i tej reszty co dobrze siedzi.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Kraków NH
    Posty
    131

    Domyślnie

    Mam pytanie bo czeka mnie wymiana cukierków, tylko mam dylemat na jakie oryginalne to mi tak średnio pasują 147zł za sztukę:/ niemam kasy żeby łądować tak w auto, ale wymieniał może ktoś z was na któreś z tych poniżej wymienionych i co o nich sądzicie:
    1. FEBI BILSTEIN
    2. NOK
    3. TEDGUM
    Bo ceny są 3-krotnie niższe niż oryginałów,
    więc jeśli ktoś jeździ lub jeździł na czymś takim to prosze o opinie:]

    [ Dodano: Pon 30 Lip, 2007 ]
    aha jeszcze jakby ktoś mógł podać producenta tych oryginalnych tuleji bo może uda mi sie załatwić poza ASO poniżej 100zł sztuka

  9. #9
    raMMzes
    Gość

    Domyślnie

    Febi są OK, możesz brać.
    NOK - a to nie sa przypadkiem tzw. 'oryginały'?

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2005
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    320

    Domyślnie

    Febi własnie to szit Ted guma są dobre NOK to jest oryginał chyba nawet wszystkie elementy gumowe nawet uszczelniacze na wale to NOK osobisce mam ted guma z przodu ale jak bede wymieniał cukierki to wezme te NOk bo z ted guma nie ma tych najwiekszych kolega jezdzi na ted gumach juz ponad 2 lata i nie wyglądają zeby padły a zrobił 40 tys polska firma ale dobrej jakosci są gumki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •