Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: podłącznie skrzyni + wzmacniacza do seryjnego radia civic VII

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    3

    Domyślnie podłącznie skrzyni + wzmacniacza do seryjnego radia civic VII

    Witam,

    Na wstępie przepraszam za laicką znajomość tematu. Parę dni temu nabyłem civica VII gen 2005. Chciałbym do niego wrzucić sprzęt który dzielnie służył mi w poprzednich autach mianowicie:

    Skrzynię pioneer TS-WX205 ze wzmacniaczem Kenwood KAC-848

    Pytanie brzmi czy fabryczne radio (takie jak w aucie w linku poniezej) ma wejście do podłączenia kabla sygnałowego (2x chinch) ?

    http://www.olx.pl/honda-civic-vii-20...-iid-168705541

    Czy niezbędny jest zakup jakiejśc przejściówki ? Jeżeli tak to gdzie i za ile ?

    Jeżeli chodzi o schemat podłączenia sprzętu to z tego co pamiętam wygląda to nastepująco:
    - wzmacniacz kablem sygnałowym do radia (o ile ma wejście)
    - wzmacniacz kablem "+" pociągnięty po progu do plusa w aku
    - wzmacniacz kablem "-" do podłogi bagażnika
    - i oczywiście wzmacniacz do skrzyni

    Pytanie za które z góry przepraszam czy nie ma niebezpieczeństwa że zestaw podłączony w ten sposób bedzie ciągnął prad stale ? Z tego co pamiętam w poprzednim aucie miałem jeszcze jeden kabel pociągnięty do zapalniczki czy świateł - tylko po co ?


    Z góry dzięki - chciałbym się upewnić zanim wybebesze całą konsole.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Bartek
    Auto
    Sedan VII
    Skąd
    Poznań
    Posty
    116

    Domyślnie

    Fabryczne radio nie posiada wyjścia na wzmacniacz. Musisz dokupić filtr Hi-level.

    Cytat Zamieszczone przez Marcin7 Zobacz posta
    Pytanie za które z góry przepraszam czy nie ma niebezpieczeństwa że zestaw podłączony w ten sposób bedzie ciągnął prad stale ? Z tego co pamiętam w poprzednim aucie miałem jeszcze jeden kabel pociągnięty do zapalniczki czy świateł - tylko po co ?
    Ten kabelek podłączamy do sterowania wzmacniaczem lub anteną

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cóż to jest ten filt Hi-level ? Jest dostępny przykładowo na allegro ?


    Co masz na myśli pisząc "do sterowania wzmacniaczem" ? czy bez tego wzmacniacz też będzie działał ?

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Bartek
    Auto
    Sedan VII
    Skąd
    Poznań
    Posty
    116

    Domyślnie

    Zobacz na wzmacniaczu masz 3 podłączenia +, -, oraz rem. czyli sterowanie aby wzmak włączał się tylko z radiem a nie pobierał prądu cały czas.
    Hi-level to takie coś co podłączamy pod wyjścia głośnikowe w radiu a z drugiej strony mamy wyjścia cinch na wzmacniacz
    http://allegro.pl/konwenter-audio-ad...278790620.html
    taki pierwszy z brzegu

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tak, faktycznie mam remote na wzmacniaczu. Żeby mieć jasność tematu, kabel z rem. ciągne do ? Radia czy do dodatkowego źródła prądu i na osobnym kablu pstryczek żeby załączać albo odłączać wzmaka ? Rozumiem, że w momencie kiedy nie skorzystam z rem. skrzynia będzie ciągnęłą prąd cały czas w trakcie pracy silnika + będzie załączała się za kazdym raz jak tylko włącze radio bez możliwości jej odłączenia ? Dzięki i sorki że męcze.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Bartek
    Auto
    Sedan VII
    Skąd
    Poznań
    Posty
    116

    Domyślnie

    Bez rem nie będzie grała. Ja podłączam pod sterowanie anteną ewentualnie jak klient sobie życzy to pstryczek na tym przewodzie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •