Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Odboje do Koni Kit 1130

  1. #11
    Użytkownik Awatar maciu$
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    GC8 W140 E36
    Skąd
    Z Klanu.
    Posty
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomeszek Zobacz posta
    zrobiłem na nich może 200km więc pewnie nie, aczkolwiek nurtowało mnie to od początku. na chłopski rozum - osłony są po to by nie uszkodzić goleni, aczkolwiek mam je od innych amorów, gdzie jest pewnie inny skok i nie wiem czy trzeba by je skracać czy nie... co do odboii to bardziej mnie to ciekawi, ponieważ nie sądziłem że amor jest tak skonstruowany (tymbardziej za taką kase) że może dobijać...

    więc poprosiłbym o wytłumaczenie dlaczego skróciłem życie moim amorom o i widze że nawet u Was Maciek je kupiłem

    ps. skoro odboje są wymagane dlaczego producent ich nie dodaje???
    Odboje czasem dodają producenci sprężyn pod skrócony skok, np. w Weitecu są o ile pamiętam, B8 nic się nie stanie jak wrzucisz najzwyklejsze odboje ew. można je nieco skrócić dla lepszego samopoczucia. Dobijanie nie ma nic do ceny amortyzatora, każdy amortyzator ma po prostu zakres pracy który się kiedyś kończy. Zależnie od modelu, ale w Bilsteina też można trafić z kompletem osłon.
    Dlaczego jeżdżenie bez osłon skraca zdecydowanie żywotność amortyzatora tłumaczyć chyba nie muszę

  2. #12
    Użytkownik Awatar lukashh
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Ufo FK2 sport GT
    Skąd
    WuWuAa Wola
    Posty
    1,351

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomeszek Zobacz posta
    ps. skoro odboje są wymagane dlaczego producent ich nie dodaje???
    bo sprzedaje je oddzielnie żeby zarabiać $$$ i żeby łatwo było kupić same odboje lub osłony, jeśli zachodzi potrzeba wymiany któregoś z tych elementów a nie całego amora. pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •