Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 14

W±tek: Problem z zawieszeniem po obnizeniu...?

  1. #1
    U¿ytkownik Awatar mat2432
    Do³±czy³
    Nov 2010
    Auto
    D15Z8 D14A8 D13
    Posty
    237

    Domy¶lnie Problem z zawieszeniem po obnizeniu...?

    Witam mam mianowicie taki problem gdy kupi³em auto by³o obnizone i w tylnim zawieszeniu na do³kach strasznie pukalo, zmieni³em amortyzatory wraz ze sprezynami seryjnymi i by³o spokuj, wczoraj przysz³a mnie mysl zeby prze³o¿yæ sprezyny krótsze na te amorki (bo g³upio to wyglada jak przód siedzi a dupa w górze) i dalej jest ten sam problem czyli trzeszcenie i pukanie na do³kach czy to wina spêzyn czy moze powinienem wymienic poduszki amorków jak sie je odkreca?
    Ostatnio edytowane przez mat2432 ; 20-05-12 o 15:18

  2. #2
    U¿ytkownik Awatar Maskunt
    Do³±czy³
    Jan 2011
    Imiê
    Tomek
    Auto
    EJ9 D16Y2
    Sk±d
    Warszawa
    Posty
    2,738

    Domy¶lnie

    Widaæ za du¿e obni¿enie na seryjnym amorze i dobija, w ten sposób bardzo szybko za³atwisz amortyzatory. Na serii nie powinno siê schodziæ ni¿ej ni¿ 30/35.

  3. #3
    Oczekuj±cy Awatar Wojtec12345678
    Do³±czy³
    May 2010
    Imiê
    Wojtek
    Auto
    Man
    Sk±d
    https://t.me/pum
    Posty
    3,543

    Domy¶lnie

    Cytat Zamieszczone przez Maskunt Zobacz posta
    Widaæ za du¿e obni¿enie na seryjnym amorze i dobija, w ten sposób bardzo szybko za³atwisz amortyzatory. Na serii nie powinno siê schodziæ ni¿ej ni¿ 30/35.
    No ok, ja mam podobny problem,w prawym tylnym kole podczas dobicia s³ychaæ dziwny trzask jakbym talerze (kuchenne)siê o siebie obija³y... mia³em wtedy weitec-40 i amor low tec, na stacji powiedzieli ¿e to amor, pojecha³em do znajomego mechanika i swierdzi³ ¿e amor jest w 100 % sprawny, nie mam prawa mu nie wierzyæ bo tydzieñ temu wymieni³em ca³± zawiechê na gwint MDU i dalej jest to samo co¶ w prawym tylnym kole przy wiêkszej dziurze trza¶nie jakby tale¿e siê obija³y, dodam ¿e jak zrobiê na max twardo to ustaje co to mo¿e byc ???? gumki wszystkie s± ok, poza tym rok temu po³owa by³a wymieniana na OEM,a reszta nawet nie jest sparcia³a

  4. #4
    U¿ytkownik Awatar mat2432
    Do³±czy³
    Nov 2010
    Auto
    D15Z8 D14A8 D13
    Posty
    237

    Domy¶lnie


    tak jest obnizone nie wiem dok³adnie o ile bo ja tych sprezyn nie kupowa³em ale na starych amorkach by³o to samo by³em na stacji diag. i wszystko ok ale to wyglada mi na poduszki amortyzatorów, ale dziwna sprawa bo na seryjnych by³o ok.
    Ostatnio edytowane przez mat2432 ; 20-05-12 o 17:28

  5. #5
    U¿ytkownik Awatar spychu
    Do³±czy³
    Nov 2006
    Imiê
    Pawe³
    Auto
    by CompSport
    Sk±d
    £ód¼
    Posty
    12,345

    Domy¶lnie

    Cytat Zamieszczone przez Maskunt Zobacz posta
    Widaæ za du¿e obni¿enie na seryjnym amorze i dobija, w ten sposób bardzo szybko za³atwisz amortyzatory. Na serii nie powinno siê schodziæ ni¿ej ni¿ 30/35.
    Na serii nie powinno sie wcale obnizac

    Wojtek proponuje przerobic wydech tak aby wahacz poprzeczny nie napieprzal w niego przy duzym dobiciu i bedzie spokoj nie bedziesz mial dzwieku tluczonych talezy
    Ostatnio edytowane przez spychu ; 21-05-12 o 00:06
    Czê¶ci zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWD¯ TUTAJ

  6. #6
    Oczekuj±cy Awatar Wojtec12345678
    Do³±czy³
    May 2010
    Imiê
    Wojtek
    Auto
    Man
    Sk±d
    https://t.me/pum
    Posty
    3,543

    Domy¶lnie

    Wahacz nie uderza o t³umik ,sprawdzane

    Na kanale by³o bujane auto, 3 doros³ych facetów ugina³o auto z ty³u ... i by³a cisza

    Poza tym, by³yby jakie¶ ¶lady, a nic nie by³o... szczerze powiedziawszy to by³ mój pierwszy typ
    Ostatnio edytowane przez Wojtec12345678 ; 21-05-12 o 00:19

  7. #7
    U¿ytkownik Awatar mat2432
    Do³±czy³
    Nov 2010
    Auto
    D15Z8 D14A8 D13
    Posty
    237

    Domy¶lnie

    to jakie amorki radzicie zeby by³o ok??

  8. #8
    U¿ytkownik Awatar spychu
    Do³±czy³
    Nov 2006
    Imiê
    Pawe³
    Auto
    by CompSport
    Sk±d
    £ód¼
    Posty
    12,345

    Domy¶lnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojtec12345678 Zobacz posta
    Wahacz nie uderza o t³umik ,sprawdzane

    Na kanale by³o bujane auto, 3 doros³ych facetów ugina³o auto z ty³u ... i by³a cisza

    Poza tym, by³yby jakie¶ ¶lady, a nic nie by³o... szczerze powiedziawszy to by³ mój pierwszy typ
    Wybacz ale bujanie auta za blotniki, pas tylny, co tylko chcesz rozni sie od wjezdzania nim w dziure Sprawdz jeszcze raz, wahacz nie uderza w tlumik, tylko w rure dochodzaca do niego jesli juz
    Czê¶ci zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWD¯ TUTAJ

  9. #9
    Oczekuj±cy Awatar Wojtec12345678
    Do³±czy³
    May 2010
    Imiê
    Wojtek
    Auto
    Man
    Sk±d
    https://t.me/pum
    Posty
    3,543

    Domy¶lnie

    Cytat Zamieszczone przez spychu Zobacz posta
    Wybacz ale bujanie auta za blotniki, pas tylny, co tylko chcesz rozni sie od wjezdzania nim w dziure Sprawdz jeszcze raz, wahacz nie uderza w tlumik, tylko w rure dochodzaca do niego jesli juz
    Niestety nadal obstawiam ¿e to nie rura od t³umika,zrobi³em kilka testów i tak... na max miêkko jest cisza, im robiê twardziej tym s³ychaæ to bardziej, i na max twardo jest cisza...

    Zrobi³em te¿ NA CHWILÊ prowizorkê w postaci objemki na wahacz poprzeczny z gumy by sprawdziæ czy uderza rura o niego, tzn moje za³o¿enie by³o takie ¿e na gumie by³oby widaæ ¶lad od gor±cej rury, a nawet je¶li by nic nie by³o widaæ to zmieni³by siê d¼wiêk... a nic siê nie zmieni³o... a tu foto jak jest wysoko rura od wahacza, widaæ te¿ moj± prowizorkê :


  10. #10
    U¿ytkownik Awatar mat2432
    Do³±czy³
    Nov 2010
    Auto
    D15Z8 D14A8 D13
    Posty
    237

    Domy¶lnie

    a jak sprawdzic poduszki amoryzatorów bo gdy bujam autem to poduszki troche chodz± czy to normalne czy powinna byc sztywna??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •