Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 149 z 149

Wątek: JAKI OLEJ JAKIE TARCZE JAKIE KLOCKI...:(

  1. #141
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Auto
    VII 2004 5d 1.6 EU
    Skąd
    Dębica
    Posty
    255

    Domyślnie

    Dla osób poszukujących dobrych tarcz w miarę rozsądnej cenie mogę śmiało polecić ATE 24.0109-0143.1 i do nich klocki ATE 13.0460-5929.2.
    Klocki nie piszczą ani przesadnie nie pylą.
    Sam długo wertowałem jakie tarcze kupić, a nie lubię byle czego zakładać do samochodu, więc dla szukających wklejam.

    Zrobiłem już na tych tarczach około 300km, więc są po dotarciu.

  2. #142
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    A jak kolego hamują ?

  3. #143
    Użytkownik Awatar Tiga
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Darek
    Auto
    EG3, BB9, EJ8
    Posty
    889

    Domyślnie

    Jak kazde inne sprawne zapewne...

  4. #144
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Auto
    VII 2004 5d 1.6 EU
    Skąd
    Dębica
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bunkerites Zobacz posta
    A jak kolego hamują ?
    Hamują świetnie. Powiem tak, osoba która robiła hamulce z tyłu poprzednio, powinna dostać kopa w tyłek. Mam tutaj na myśli serwisanta, który to robił poprzedniemu właścicielowi, a sądząc po fakturach nie był to byle jaki warsztat. Do prowadnic nawalony smar miedziowy, prowadnice zablokowane, jarzma i blaszki nie czyszczone. Ja zrobiłem hamulce zgodnie ze sztuką łącznie z pomiarem bicia za pomocą czujnika. Dokładne czyszczenie i zastosowanie dedykowanych do tego celu środków tam gdzie są one wymagane. Smarowanie smarami odpowiednimi a nie miedziowymi i grafitowymi.
    Po odpowietrzeniu układu i doprowadzeniu hamulców do porządku jestem cholernie z nich zadowolony. Za każdym razem jak jadę to nie wierzę, że te hamulce mogą mieć taką kulturę pracy. Ale z tym zadowoleniem jest tak, że bez punktu odniesienia do innych tarcz trudno postawić obiektywną i jednoznaczną opinię odnośnie jakości hamowania wynikającej z samych zastosowanych tarcz klocków. Po prostu hamują bardzo dobrze, jestem w stanie dość szybko zatrzymać samochód, mam jedynie odniesienie do poprzednich zjechanych tarcz i hondy wujaszka, która za fajnie nie hamuje, a kupił jakieś blueprinty czy inny badziew.

    Na jakość działania hamulców składa się wiele czynników, odpowietrzenie układu, zadbanie o zaciski, poprawny montaż itd. Jeśli te elementy nie będą działać poprawnie to nawet najlepsze tarcze nic nie dadzą.
    Ostatnio edytowane przez picasso2000 ; 29-07-15 o 13:07

  5. #145
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    No wlasnie.Dlatego do mechanika jezdze 20 km.Jedyny ogarniety w japoncach na Krakowie i okolicach

  6. #146
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Auto
    VII 2004 5d 1.6 EU
    Skąd
    Dębica
    Posty
    255

    Domyślnie

    Właśnie z Hondami tak jest, że zwykły warsztat nie zna pewnych niuansów, wad konstrukcyjnych, bolączek, sposobów naprawy jakie dotyczą samochodów Japońskich i często zamiast coś zrobić jak należy to psują bo nie mają wiedzy z tego zakresu. Choć w przypadku hamulców to było zwykłe niedbalstwo i brak fachowości i postanowiłem zrobić to sam bo jak zobaczyłem smar miedziowy to załapałem bulwers i za stosowanie miedziowego w hamulcach ucinałbym ręce. Żadnemu warsztatowi nie chciałoby się tego czyścić tak jak ja to zrobiłem, a już używanie czujnika do pomiaru bicia to rzadkość w warsztatach.
    Zresztą z obserwacji widzę, że wiele osób olewa kwestię hamulców, założą klocki i fruu. Nie sprawdzają czy prowadnice pracują płynnie i się nie blokują, nie czyszczą ich właściwie, a uważam, że raz na rok albo półtora trzeba skontrolować hamulce i prowadnice, sprawdzić czy klocki równo się zużywają, czy tarcza jest brana przez całą powierzchnie klocka itd.

  7. #147
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Imię
    Kamil
    Auto
    Honda Civic 1.6
    Skąd
    Bochnia/Kraków
    Posty
    4

    Domyślnie

    Siemka,
    picasso2000 masz może link albo wskazówki jak samemu "dobrze"wymienić klocki i tarcze z przodu?
    Wymieniałem już nie raz w poprzednim aucie ale wyglądało to tak że ściągałem wszystko , czyściłem ,zakładałem, odpowietrzałem i tyle.

  8. #148
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam,

    Liczę na to, że nie otrzymam nagrody za odkop roku

    Za niecałe 2000km muszę wymienić olej w moim Civicu. Wybieram między Shell 5w40, a Motul X-cess 5w40. Różnica w cenie to około 60zł. Czy przy wymianach co 10.000km duże znaczenie ma jakość oleju? Zastanawiam się czy przy normalnym użytkowaniu samochodu i regularności wymiany opłaca się płacić za olej prawie dwa razy więcej. Co o tym sądzicie? Proszę o Wasze spostrzeżenia

    Ewentualnie co sądzicie o Valvoline 5w40?

  9. #149
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Auto
    VII 2004 5d 1.6 EU
    Skąd
    Dębica
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cichy176 Zobacz posta
    Siemka,
    picasso2000 masz może link albo wskazówki jak samemu "dobrze"wymienić klocki i tarcze z przodu?
    Wymieniałem już nie raz w poprzednim aucie ale wyglądało to tak że ściągałem wszystko , czyściłem ,zakładałem, odpowietrzałem i tyle.
    Niestety nie mam, robiłem to w oparciu o zbiór wiedzy, którą zgłębiłem w sieci, plus doświadczenia własne. Weryfikując przy okazji masę błędów jakie często są przy tym popełniane, chociażby w zakresie użytych smarów i poprawności takiej wymiany by hamulce długo i bezproblemowo służyły.
    Wybacz, że odpisuję dopiero teraz ale umknął mi Twój post.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •