Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 149

Wątek: JAKI OLEJ JAKIE TARCZE JAKIE KLOCKI...:(

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    16

    Domyślnie JAKI OLEJ JAKIE TARCZE JAKIE KLOCKI...:(

    Pytanie moje jest następujące przywiozłem samochodzik z zagranicy jakiś czas temu no i chciałbym wymienić olej...nie byłoby problemu jakbym wiedział jaki olej był wlewany wcześniej ale niestety nie wiem... Samochód ma "podobno" (tak jet na liczniku ) przejechane 77 tys jest to rocznik 03 jest to CIVIC EP 4 CTDI . Nie wiem czy pełny czy pól syntetyk...możecie coś poradzić??W hondzie powiedzieli ze spokojnie można sprobować z CASTROLEM 5w30 pełnym syntet. ale co jakiś inny mechanik to inne teorie...
    Pytanie drugie jakie klocki i tarcze hamulc. na tył żeby były dobre i w miarę w dobrej cenie...Pozdrawiam i z góry DZIĘKUJE za podpowiedzi....

  2. #2
    Użytkownik Awatar Szejklo
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EP2
    Skąd
    Gdansk
    Posty
    65

    Domyślnie

    Z tego co wyczytałem, bo też jestem świeżym użytkownikiem 7gen, tarcze i klocki EBC, nie dość że lepiej hamują to tańsze niż oryginały Poszukaj na forum, bo było już o tym.
    Swoją drogą dołączam się do pytania o olej, tez nie jestem pewny jaki był wcześniej wlewany, auto ma 30 000tyś silnik D16V1

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    Z olejem to chyba proste. Jak silnik w miarę mało ma przejechane to można syntetyk jak kogoś stać i można półsyntetyk jak nie stać. Ja tam podchodzę do tego tak że wole zmieniać częściej półsyntetyk niż jeździć po kilkadziesiąt tys na syntetyku bo nie wierzę w jego długotrwałość.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Konrad84
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Konrad
    Auto
    Bullit, Vgen k20c1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    5,065

    Domyślnie

    przy takim przebiegu wlał bym syntetyk i wymieniał co 10 tys. Na ogół radzi się wlewanie półsyntetyka jak się nie wie co było wcześniej, bo syntetyk może za bardzo wypłukać silnik. Ale przy tym przebiegu pewnie był syntetyk. Wlej syntetyk i kontroluj poziom. Jak będzie brał to zmień na półsyntetyk.
    Pzdr
    Konrad

  5. #5
    Użytkownik Awatar Mr_Harry
    Dołączył
    Jan 2007
    Auto
    Civic EU7
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    224

    Domyślnie

    Mam przejechane 160 tyś, rocznik 2002. Może i są auta w tym roczniku z przebiegiem ponizej 100 tyś, ale od polskiego dziadka. Poza granicą, gdzie są autostrady, to raczej wątpliwe, chyba że ktoś na zakupy tylko jeździł bo to było czwarte auto w rodzinie.

    Co do oleju ja leję syntetyk Mobil 5W50, tak zalewali w Honda. Spala jakiś litr na 4000, troszkę spala, ale Honda twierdzi, że to w normie Zalej syntetyk, pojeździj i zobacz co się będzie działo z olejem. Potem zdecydujesz, bo gorszy to zawsze można wlać po lepszym.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    FK2
    Skąd
    W-wa
    Posty
    174

    Domyślnie

    Ja mam CIVIC EP 4 CTDI z 2004 przebieg 55kkm. (pewnym)
    Leje Mobil1 5w50 i nie bierze od wymiany do wymiany. Tylko jak wczoraj zagladalem to po 10 kkm jest juz czarny i jakis taki dziwny chyba wymiana co 10 tys to dobry pomysl.

    Problem to jest z kupieniem oryginalnego oleju. Jakos rozlewany w Polsce Mobil moim zdaniem rozni sie od tego sprzedawanego na zachodzie.

    Moze ma ktos jakies pewne zrodelko

    Pozdrawiam,

    MM

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    W dieslu szybko robi się czarny. Wymiana po 10tys zwłaszcza syntetyku to nawet w instrukcji jest więcej. Ale dla silnika to na pewno dobrze.

  8. #8
    lukoza
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli olej to polecam jednak syntetyk (chociaż prawdziwych syntetyków prawie nie ma na rynku: no za wyjątkiem droższych Motuli i Red Line; reszta to prawie zawsze tzw. grupa III czyli hydrockraki - ale z dosyć dobrymi parametrami). Jeśli zaś chodzi o firmę to generalnie dobre ale nie popularne, np. Liqui Moly 5W40 Synthoil (70% PAO), lub któryś z ich hydrocracków 5W30, 5W40. A wymiana co 10.000 i ani kroku więcej.
    Pozdro

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    A wymiana co 10.000 i ani kroku więcej
    Nie dałbym sie zabić ale w instrukcji jest chyba napisane ze po 12 czy 15 tys. Dziś sprawdzę

  10. #10
    lukoza
    Gość

    Domyślnie

    No u mnie w instrukcji to jest co 20.000. Ale kto mądry ten nie słucha nakazów producenckich dotyczących przebiegów oleju bo tu głownie decyduje presja rynku i konkurencja a nie dobro silnika. Prawda jest taka - jeździsz w mieście latem i zimą zmieniaj co 10.000 - maks. 12.000. Chyba, że robisz głównie długie trasy - to co innego. A jeśli już w mieście ale z dłuższym przebiegiem to to niestety musi kosztować. Olej, który to zniesie musi być z górnej półki, co nie oznacza 170 zł za tzw. "syntetyk"a 300-500 zł za prawdziwy (PAO, Ester) za 4 litry. Na tym opierają się zresztą wszystkie programy długich przebiegów na jednym oleju. Musisz lać specjalny olej - prawdziwy i to dobrany syntetyk - w serwisie za 500 zł. Tak działa to u VW, Audi, MB i BMW. Szkoda oszczędzać na silniku Cevki...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •