Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 196

Wątek: modyfikacja ECU P28

  1. #11
    Użytkownik Awatar Whiplash
    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mati90ck Zobacz posta
    to zapodaj jakiegoś linka
    moze byc http://wikitest.pgmfi.org/twiki/bin/...efinitionCodes

    ja modyfikowalem ale swojego kompa OBD0, shift light, lunch control, odcinak na poszczegolnych biegach, kaganiec na zimny silnik ( zona jedzi a lubi pozap*** nie koniecznie grzejac silnik, wiec do 75 stopni celciusza odcinka jest na 5krpm) do tego odpalenie Vteca z poziomu OBD0 duzo fajniejsze niz OBD1 dochodzisz do obrotow ktore zdefiniowales i Vtek sie zalacza a nie ze musisz okreslone jakies tam normy spelniac, i do tego lekko dlubnieta mapa z D15b

  2. #12
    Nierzetelny sprzedawca Awatar radek_czb
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Radosław
    Auto
    EH6/EG8/
    Skąd
    Białystok
    Posty
    878

    Domyślnie

    wtyczki znalazłem na pgmfi.org mam je na dysku już nie chce mi się ich szukać.

    Cytat Zamieszczone przez Whiplash Zobacz posta
    moze byc http://wikitest.pgmfi.org/twiki/bin/...efinitionCodes

    ja modyfikowalem ale swojego kompa OBD0, shift light, lunch control, odcinak na poszczegolnych biegach, kaganiec na zimny silnik ( zona jedzi a lubi pozap*** nie koniecznie grzejac silnik, wiec do 75 stopni celciusza odcinka jest na 5krpm) do tego odpalenie Vteca z poziomu OBD0 duzo fajniejsze niz OBD1 dochodzisz do obrotow ktore zdefiniowales i Vtek sie zalacza a nie ze musisz okreslone jakies tam normy spelniac, i do tego lekko dlubnieta mapa z D15b
    a mógłbyś opisać coś szerzej jak zrobić to żeby było tak jak u ciebie kaganiec na silnik 75 stopni celcjusza i odcinak na 5krpm. mógłbym prosić o jakiegoś print screena? chodzi mi o to gdzie te wartości wpisać.
    Ostatnio edytowane przez radek_czb ; 12-04-12 o 20:19

  3. #13
    Użytkownik Awatar Whiplash
    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    886

    Domyślnie

    to zalezy w czym modyfikujesz, OBD0 to TurboEdit steruje, otwierzasz mape dajesz propertis i masz szereg zakladek do modyfikacji mapy, pod obd1 jest crome ktorego nie uzywalem

    tutaj masz jak odpalic Vteca np a obok zobacz jakie sa zakladki http://www.xenocron.com/te.php?page=TEvtec

  4. #14
    użytkownik Awatar piroman
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    アレ
    Auto
    DC2
    Skąd
    Mielec
    Posty
    2,013

    Domyślnie

    radek_czb, aby dodawac wtyczki bazową mapą musi być P30 lub P72
    otwierasz mape z p28 eksportujesz dane do pliku, otwierasz p30 i importujesz dane z wczesniej wyeksportowanego pliku

  5. #15
    Użytkownik Awatar Whiplash
    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piroman Zobacz posta
    radek_czb, aby dodawac wtyczki bazową mapą musi być P30 lub P72
    otwierasz mape z p28 eksportujesz dane do pliku, otwierasz p30 i importujesz dane z wczesniej wyeksportowanego pliku
    albo sciagasz bazowa mape z linku z binami ktory podalem, i ona jest juz gotowa do modyfikacji

  6. #16
    Nierzetelny sprzedawca Awatar radek_czb
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Radosław
    Auto
    EH6/EG8/
    Skąd
    Białystok
    Posty
    878

    Domyślnie

    a możesz bardziej jaśniej opisać o co chodzi?

  7. #17
    Użytkownik Awatar Whiplash
    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    886

    Domyślnie

    jesli nie bedziesz mial mapy przygotowanej pod modyfikacje to dodatkowe opcje nie beda dostepne, a tutaj np masz bina do d16z6 http://wikitest.pgmfi.org/twiki/pub/...es/P28-230.bin ktorego mozesz dowolnie modzic, dodawac procedury, shift ligcht, zmieniac wielkosc wtryskow itd co ci sie podoba zywnie

  8. #18
    Nierzetelny sprzedawca Awatar radek_czb
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Radosław
    Auto
    EH6/EG8/
    Skąd
    Białystok
    Posty
    878

    Domyślnie

    czyli rozumiem ze to jest seryjna mapka z d16z6 tylko z możliwością wstawienia shift light itp? tak

  9. #19
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Może lepiej dokończ swoich transakcji, cooo? Gdybyś nie zauważył na stronie głównej - masz trochę PW, panie Radku!
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  10. #20
    Nierzetelny sprzedawca Awatar radek_czb
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Radosław
    Auto
    EH6/EG8/
    Skąd
    Białystok
    Posty
    878

    Domyślnie

    panowie mam jeszcze jedno pytanko bo mam jeszcze program Freelog który pozwala monitrować parametry silnika.



    i czytałem że potrzebuję czegoś takiego:
    http://allegro.pl/konwenter-usb-rs23...212081299.html to co powienienem zmienić jeszcze w kompie?

    Wiem że muszę dać czteropinowe złacze w CN2 i wylutować rezystor oznaczony symbolem J12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •