Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: instalacja lpg civic 1,5 95r

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    9

    Domyślnie instalacja lpg civic 1,5 95r

    Witam jestem tu nowy takze prosze o wyrozumialosc. Od czterech lat jestem posiadaczem hondy civic 1,5 z 95 r V generacja. Do tej pory jezdze na benzie ale ze wzgledu na koszty zastanawiam sie nad zalozeniem instalacji gazowej do mojej hondy silnik d15b27 66kW (90km). Spalanie na poziomie 9 l na 100 km czasami wiecej ale nie jezdze oszczednie lubie dynamiczna jazde i daje jej popalic czasmi :P. Roczny przebieg okolo 15 tys. kilometrow. Po 1 zastanawiam sie czy nie jest to za stary samochod do zalozenia instalacji? Po 2 ew. zastanawiam sie jake graty byly by odpowiednie do mojej hondy. Jaki sterownik, reduktor i wtryski, na co ewentualnie zwrocic uwage przy montazu instalacji. 3 znacie moze jakiegos dobrego gazownika z kalisza lub okolicy? Prosze o opinie. Jezeli nie podalem jakis informacji postaram sie uzupelnic. pozdr.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam zdecydowalem sie na zalozenie gazu, nie jestem znawca tematu i jak sie okazalo mam jednopunktowy wtrysk paliwa i sekwencja odpada. Zalozony mam gaz III generacji reduktor lovato, elektroniczna jednostka sterujaca stag-2. Gaz zalacza sie nie po osiagnieciu odpowiedniej temperatury silnika tylko od przekroczenia 2 tys. obrotow. W dniu odbioru nie bylo problemow. Jednak na 2 dzien rano po przejechaniu 8 kilometrow samochod zgasl i nie szlo go odpalic ani na gazie ani na benzynie. Gazownicy stwierdzili ze nie ma zaplonu, od tego czasu samochod jest u nich juz 2 dzien, niby ma tam elektryk zajrzec, nie wiem co jeszcze. Pytanie co moze byc nie tak, czy to cos powaznego czy tak sie zdarza. Prosze o opinie z gory dzieki.

  3. #3
    Użytkownik Awatar vnv_nation
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    Honda Civic 8 1.8
    Skąd
    SJZ
    Posty
    2,206

    Domyślnie

    Gaz to zlo jak spieprzyli niech naprawiaja, rozne rzeczy mogly sie stac ciezko na odleglosc wrozyc

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    692

    Domyślnie

    Jakie zło...coś wspaniałego Taniej niż diesel wychodzi.

    Co do problemów, skoro się Tobie zdarzyły to się pewnie zdarzają - ale przynajmniej ja nie słyszałem (ale znam tylko 4 auta na gaz z najblizszego kręgu (2 sekwencje i 2 starsze instalacje (w starszych szwagier miał problem z obrotami)) no i na tym forum tez nie widziałem takich problemów jak Twoj. Głownie to problemy z obrotami czy mocą..

    Niech naprawiają...moim zdaniem coś się stało w aparacie zapłonowym skoro nie pali i na tym i na tym, a i zgasł podczas jazdy...
    Ewentualnie akumulator padniety i sie nie ladowal, no ale skoro stoi pare dni w warsztacie to by chyba spece na to wpadli...

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam ponownie. Z tego co wiem klęknął aparat zapłonowy na drugi dzien po odebraniu samochodu od gazownikow. Czy w takim przypadku koszty naprawy ponaszę ja czy gazownicy? Oni odpowiedzieli mi ze samochod ma swoje lata i tak sie zdarza i koszty ponosze ja. Szukaja uzywanego aparatu zaplonowego. Samochod do tej pory jezdzil bez zastrzezen nie gasl, nic sie nie dzialo a nagle po zainstalowaniu gazu na 2 dzien rano samochod nie odpala czy to nie dziwne? Kto wedlug Was powinien poniesc koszty naprawy i czy powinienem sie zgodzic na pokrycie kosztow wymiany uszkodzonego aparatu zapłonowego.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    692

    Domyślnie

    Ja jak zakładałem instalację gazową to spisywałem przed montażem protokół, ale głównie związany z tym czy nie ma jakichś uszkodzeń na zewnątrz auta.
    Był też jakiś regulamin (chyba nawet jest w instrukcji STAGa), ze producent nie odpowiada za uszkodzenia silnika czy coś (dlatego założyłem lubryfikator). Tylko tyle.

    Nie wydaje mi się, by gazownicy dotykali aparatu zapłonowego podczas instalacji, więc mógł rzeczywiście paść. Ale to niestety byłby naprawdę nieszczęśliwy zbieg okoliczności, że padł w tym momencie...Nie wiem jak można świadomie zepsuć aparat zapłonowy. Jak chcesz jeździć autem to się raczej zgódź na wymianę. No bo co poradzisz? Ta część nie jest w żaden sposób związana z instalacją...(no, chyba że jak wpadli w szał wiercenie karoserii pod LPG, to Ci nadwiercili coś w aparacie może popatrz czy nie ma uszkodzeń fizycznych z zewnątrz - wtedy się kłóć.)

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nie zamierzam sie klocic. Chodzilo mi o to czy ta awaria ma cos wspolnego z zalozeniem instalacji czy nie. Zdziwilo mnie to ze to bylo na 2 dzien po zalozeniu gazu i tylko dlatego bylo to dla mnie podejrzane. Aparat na pewno wymienie, bez samochodu jak bez reki prawie Mam nadzieje ze dalej bedzie juz ok. Dzieki za odpowiedz. pozdr.

  8. #8
    Użytkownik Awatar 19Ryba10
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Damian
    Auto
    Civic 1.4is
    Skąd
    Łódź
    Posty
    367

    Domyślnie

    mnie zdziwilo ze mi klima nie praży a wyrwali mi kabel przy kostce Rozne cuda... a nawet nie chce mi sie do nich jechac robic bury bo i tak gówn* zdzialam teoretycznie przy aparacie nie powinni majstrowac no ale fakt mozna sie wkurzyc jak po 2 dniach od instalacji auto zdechlo

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam. Mam nadal problem z zapłonem. Zamowiony aparat zapłonowy nie chodzil, chyba cewka byla walnieta (tak stwierdzil elektryk) bo tylko raz odpalil i wiecej nie chcial. Zamowilem drugi aparat w ramach wymiany u tego samego goscia. Po zalozeniu drugiej sztuki samochod odpala ale z problemami a podczas jazdy gasnie, czasmi odpala dopiero po kilku probach. Podczas jazdy wyglada to tak jakby tracil moc, spadaly obroty i wszystko wracalo do normy i jechał dalej a czasami gasnie. Ogolnie nie da sie normalnie jechac. W poniedzialek maja podlaczyc samochod do kompa i sprawdzac co jest nie tak. Zaczyna mnie juz to mocno wkurzac. Zastanawim sie nad zmiana mechanika. Moze problemy z odpalaniem nie sa spowodowane do konca aparatem? moze cos innego tam nie śmiga? Macie moze jakies sugestie co moze byc ne tak? z gory dzieki za odpowiedzi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •