Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: 1.7 CDTI - ChipBOX

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    11

    Domyślnie 1.7 CDTI - ChipBOX

    Witam, to mój pierwszy post, nie wiedziałem czy wybrać dział techniczne czy elektryka, zdecydowałem się napisać tutaj.

    Sprowadziłem z zagranicy civica 05r wersja 1.7 Cdti sport. Autko posiada 100KM. Moje pytanie jest takie , czy ktoś stosuje, zakładał Chip boxa ( sa takie na allegro od 300 do 600zl - nie podaje linkow w celu unikniecia reklamy ) które podobno oferują przyrost ok. 20KM i 40 Nm. Czym są spowodowane róznice w cenie, że jedne kosztują 300 a drugie 600. Czy to naprawde działa ? Odczuwalna jest różnica w mocy oraz spalaniu ? Proszę o wypowiedź osób które to mają/miały bądz widziały u kolegi/ koleżanki

  2. #2
    Użytkownik Awatar jozek_marek
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Marek
    Auto
    EP3
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    1,373

    Domyślnie

    Cześć,
    w pracy mam założone w octaviach power boxy v-techa. seryjnie mialy 105KM, teraz mają 124-129KM - mierzone na hamowni. Ze spalaniem Ci nie podpowiem, ale domyślam się że spadło. Jednak ponad 2 lata temu takie urządzenie kosztowało ok1,5k zł.
    Generalnie w niemieckich TDI fajnie to się spisuje. Nie wiem jak będzie to latało w CTDI.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    11

    Domyślnie

    Znalazłem właśnie ofertę w zakładzie, niedaleko mojego miasta, ogólnie polecany w Lubelskim - gość z Nałęczowa. Za własnorecznie pisany program , dostrajanie oraz sprawdzenie na hamowni + wydrugi zarządał 800zł i teraz nie wiem, czy lepiej dać te 800zł i mieć to zrobione raz a dobrze, czy zapłacić połowę tej ceny i samemu coś założyć. 800 to juz nie 400 czy 600, różnica jest duza.

  4. #4
    Użytkownik Awatar jozek_marek
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Marek
    Auto
    EP3
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    1,373

    Domyślnie

    Ciekawe ile w tym prawdy czy sam pisze te programy, co wydaje mi się wątpliwe.
    W urządzeniach Power Box jest zastosowana masówka - każde urządzenie teoretycznie powinno być jednakowe.
    Power Boxa zawsze możesz sprzedać (jak będzie coś się krzaczyło). A przy zmianie programu już nie jest to takie proste.

    Teoretycznie efekt podobny - wybór należy wyłącznie do Ciebie. Ja chyba wybrałbym boxa.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    63

    Domyślnie

    jest taka firma z Jawora co sprzedaje chip np do 1,7cdti za niecałe 3stówy, wygląda to całkiem podobnie do vtech wspominanego wcześniej, jednak u nich to kosztuje ponad 1000 zł w promocji. komentarze mają dobre ci z jawora na allegro tylko pytanie CZY TO NAPRAWDE DZIAŁA tak jak opisują? (+18-20km i +40-44Nm)

    mi generalnie najbardziej chodzi o zniwelowanie "turbodziury" czy też poprostu mułowatości na obrotach poniżej 2000 szczególnie przy ruszaniu ale także na 2 i 3 biegu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •