Strona 2 z 397 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 3964

Wątek: Jakie - radio - głośniki - wzmacniacz - wybrać??

  1. #11
    Użytkownik Awatar solonyone
    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    Komorniki
    Posty
    129

    Domyślnie Re: Jakie nowe głośniki do drzwi w rozmiarze standardowym?

    Cytat Zamieszczone przez zieloo007
    Szukałem tematu, ale niemogłem znaleźć, więc kieruję pytanie do wprawionych w tym temacie....

    Otóż muszę zmienić głośniki w drzwiach Hondy Civic 3d. Jednak nie chce wrzucać dystansów i większych średnicą głośników. Chciałbym wsadzić nowe głośniki jednak bez większych kombinacji-rozmiarowo takie same jak oryginały, które aktualnie są juz przepracowane.

    Co moglibyście mi polecić, żeby przyjemnie grało za w miarę rozsądną cenę? Oczywiście dobrze by było gdyby były to firmówki-sony lub pioneer....

    Proszę o sugestie. Pozdrawiam.
    podaj cene - czy zestaw z osobnymi tweeterami wchodzi w gre czy nie. Dystans w civie i tak jest tyle że na głośnik 13 cm (V gen)

  2. #12
    Użytkownik Awatar zieloo007
    Dołączył
    Feb 2007
    Auto
    Civic VII Coupe
    Skąd
    Racibórz/Poznań
    Posty
    764

    Domyślnie

    Nie, chodzi mi tylko o głośniki. Nie zależy mi na super sprzęcie,a tymbardziej na tweeterach, ale żeby czysto grało. Cena do 150, jesli by dało rade.

  3. #13
    Użytkownik Awatar NasE
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Artur
    Auto
    Acco CM1 & GSXR750
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    1,756

    Domyślnie

    takie rzeczy to tylko w Erze...

    hmm rozumiem wiem koszta itd, ale zalezy tez od oczekiwan tudziez zdolnosci sluchowych (tak zwanej percepji :-P) odbiorcy

    powiem tak - byl moment w ktroym mialem w drzwiach 13c INFINITY dosc dobrawy model, bo za okolo 350 zl
    no nie powiem gralo i wogole, ale bez osobnych tweeterow porazka poniewaz wysokie tony lecialy mi w buty zamiast byc skierowane na uszy..

    efekt
    jakies slyszalne nizysze tony no i troche wysokich zagluszanych silnikiem wraz ze wzrostem obrotow :agent: dodatkowo na polce zamontowalem sobie owale i ladnie smigalo tylko wlasnie przod wogole nie slyszalny

    pozniej zmienilem koncepcje i wywalilem wszystko ze wstretem wrecz
    zrobilem najpierw dobra podstawe przod 16,5cm VIBE ze zwrtonicami i tweetery zamontowalem sobie w slupkach
    potem opatolilem to materialkiem ku nadaniu pozadanego efektu

    odczucia? chociaz glosniki odzyly dopiero potem po dodaniu wzmaka (bo takie VIBE´y maja 100 RMS na kanal) to naprawde muzyke bylo w koncu porzadnie odbierac

    dzwiek byl tam gdzie powiniene przede mna i wyraznie slyzalny a podkresleniem sa glosniki niskich tonow w drzwiach

    sa rozne, szkoly, opinie i potrzeby ale zdecydowanie najpierw polecal bym przemyslec wizje sprzetu (nawet w dalszej przyszlosci) aby uniknac podwojnych kosztow

    dobry przod podstawa
    pozniej mozna rozbudowac

    jesli nie chcesz separowanego zestawu to wez conajmniej 16 same do drzwi
    na pewno o wiele wiecej radosci Ci dadza, a rzezbienia nie ma zbytnio

    dajesz podkladke (dystans) z MDFu (czasami minimalnie trzeba dociac blaszke w drzwiach ( zalezy od obramowki glosnika) i pieknie sie to da podlaczyc

    stopien trudnosci oceniam jako nie wymagajacy wiekszych zdolnosci

    jesli wprowadzilem jedynie zament w Twoim toku mysleniowym to z gory przepraszam

    jesli juz koniecznie bedziesz chcial 13 to nie polecam akurat SONY´ego

    Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Awatar zieloo007
    Dołączył
    Feb 2007
    Auto
    Civic VII Coupe
    Skąd
    Racibórz/Poznań
    Posty
    764

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.....
    Zastanowie się.Pozdrawiam :aloha:

  5. #15
    Użytkownik Awatar NasE
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Artur
    Auto
    Acco CM1 & GSXR750
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    1,756

    Domyślnie

    Nie ma problemu jak cos to wal smialo.
    Chetnie pomoge w miare wlasnych mozliwosci amatorskich zdobytych metoda prob i bledow

  6. #16
    Użytkownik Awatar solonyone
    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    Komorniki
    Posty
    129

    Domyślnie

    Nikt ci współosiowych z czystym sumieniem nie poleci. Strata pieniędzy Po co sie uczyć na cudzych błędach. Przemyśl to i kup jakieś np. helixy 13cm z osobnym tweeterem i zwrotnicą.

    Zastanów sie bo potem bedziesz żałował

  7. #17
    Użytkownik Awatar pepe1980
    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    łódź
    Posty
    128

    Domyślnie

    jak chcesz to za 150 zł oddam ci moje 13 HERTZ DCX,, współosiowe i jeszcze 50zł ci zostanie.. A tak serio to przerabiałem ostatnio temat audio i po wszystkim zostało na HERTZ DSK 165 z tweeterami w słupkach,, grają super albo bardziej niż super. Niestety za 150zł to nic dobrego nie założysz. lepiej dołóż 100, kup dystanse na 165 z MDF'u i wstaw coś fajniejszego. Po co wydawać teraz kasę i nie usłyszeć efektu.

  8. #18
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez havok
    CDA-9847R
    moje gratulacje Będziesz zadowolony - szkoda, że wcześniej nie mogłem pomóc

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Skarżysko-Kamienna
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam!

    Pozwolę sobie nie zakładać nowego tematu tylko podłączę się tutaj
    Stałem się ostatnio szczęśliwym posiadaczem Civica EJ9 i pierwsze co muszę zrobić to wstawić jakąś sensowną muzykę.... Głośniki z przodu trzeszczą, z tyłu nie ma, a i samo oryginalne radyjko już nie z tej epoki
    Pierwszy pomysł to jakieś radyjko i pożądne głośniki na tył... ale gdy nieco poczytałem różne fora to okazało się, że wszyscy raczej odradzają takie rozwiązanie i zalecają skupienie się na przodzie...
    Tak też zamierzam zrobić. Porządny przód a z tyłu na razie miejsce...


    Do rzeczy... budżet delikatnie mówiąc ograniczony 500 może 600 zł na całość (proszę się nie śmiać )

    Zastanawiam się nad czymś takim:

    Radyjko:

    http://www.allegro.pl/item204995243_...cja_od_ss.html
    lub
    http://www.allegro.pl/item207274176_...w_gw_24m_.html

    Głośniki:
    http://www.allegro.pl/item205794793_...ie_165_mm.html
    lub
    http://www.allegro.pl/item208102619_..._tweetery.html

    Proszę o ew. opinie czy sugestie.

    Z góry wszystkim dziękuję i pozdrawiam.

    Ps. Z tego co czytałem to w grę wchodzi wytłumienie i mała modyfikacja drzwi i tu pojawia się jeszcze jedno pytanie. Nia mam centralnego i będę chciał go sobie zrobić więc pytanie czy najpierw centralny, czy wytłumienie? Czy do wyboru ?

  10. #20
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    zależy jak zrobisz wytłumienie, ale jak zrobisz to z głową to obojętnie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •