Strona 1 z 397 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 3964

Wątek: Jakie - radio - głośniki - wzmacniacz - wybrać??

  1. #1
    Użytkownik Awatar esco
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    ..::Poznań Unit::..
    Posty
    125

    Domyślnie Jakie - radio - głośniki - wzmacniacz - wybrać??

    EDIT by tieesto
    Wszelkie pytania dotyczące doboru sprzętu car audio do swojego auta zadajemy tutaj


    Cytat Zamieszczone przez havok
    Witam!
    Poszukuję radia w okolicach mniej więcej 500 pln.
    Warunki pozostałe:
    - MP3 (audiofilem nie jestem),
    - granie bez wzmacniacza,
    - w miarę rozbudowane ustawienia preferencji,
    - żeby nie było choinki kolorów (preferowane podświetlenia klawiszy to amber, pomarańczowe, ewentualnie czerwone),

    Na razie stanęło na dwóch:
    http://www.allegro.pl/item202490006_...model_gw_.html

    http://www.allegro.pl/item206770997_...per_stan_.html

    Które wybrać?

    Miałem JVC kd-sh55 i Pioneera DEH-3630, gdzie lepiej grał JVC. Czy w tym przypadku też tak będzie?

    Jeszcze zastanawiam się nad kolejnym, ale to w zasadzie tylko z powodu podświetlenia, które mogę sobie w nim dostosować do deski:

    http://www.allegro.pl/item202891116_...gwarancji.html

    Warto wydać te 130 pln więcej, czy poza ustawieniem podświetlenia nic ponad 4900IB sobą nie reprezentuje?
    A może macie inne propozycje (chętnie widziane podświetlenie amberowe)?
    A o Alpine kolega zapomniał ?

    W podanej cenie, i z podobnymi parametrami znajdziesz już coś ciekawego w ofercie tej firmy.
    Np. modele CDE-9870R/RM, CDE-9871RR/R

    Radia tej firmy mają naprawdę bardzo przyzwoity dzwięk, i dobre końcówki mocy.
    Warto też rozejrzeć się za czymś używanym, można naprawdę znaleść perełkę w dobrej cenie.

    Jeśli jednak preferujesz JVC i Pionka, to moim zdaniem lepszy będzie JVC i raczej w tą stronę bym się kierował

  2. #2
    Użytkownik Awatar p0lish
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Przemek
    Auto
    XC60 + Verso
    Skąd
    +22
    Posty
    627

    Domyślnie

    jak masz budżet 500 to faktycznie Alpine będzie dobrym rozwiązaniem
    http://allegro.pl/item203310842__alp...sc_od_ss_.html
    tu masz fajne radio, nowy model, podświetlenie subtelne, amber

  3. #3
    Użytkownik Awatar jaskier
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Wojciech
    Auto
    Audi A3 8P 2.0TFSI
    Skąd
    RADOM
    Posty
    79

    Domyślnie

    Alpine albo Clarion. Tak powiedział mój znajomy, pracownik firmy montującej car-audio. Może w tej cenie nie będzie pilota, czterdziestu różnych podświetleń ale w sumie takie bajery po tygodniu się nudzą. A jakość to jakość. Sprawdź po cenach używanych jak stoją JVC i inne w stosunku do Alpine czy Clarion!

  4. #4
    Użytkownik Awatar havok
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    czarne
    Skąd
    Białystok
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Dodam jeszcze warunki:
    - czarny/ciemnografitowy panel
    - ma mieć pokrętło regulacji głośności

    Co do Clariona - miałem coś takiego w innym aucie (bodajże symbol 328) i faktycznie fajnie to grało, ale możliwości ustawienia dźwięku to nie było za dużo, jakieś 3 ustawienia proponowane przez fabrykę + Z enchance i tyle. Mało...
    Alpine - nie wiem, bo nigdy Alpine nie miałem, ale czy nie jest tak, że seria CDE to jednak "nie jest to"? Ktoś, kto słuchał JVC KD-SH i Alpine CDE (z rodzaju tych podanych wyżej) może się wypowiedzieć?

    Nie muszę mieć milionów zmienianych podświetleń, wystarczy, że będzie amber pomarańcz lub czerwień

  5. #5
    Użytkownik Awatar esco
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    ..::Poznań Unit::..
    Posty
    125

    Domyślnie

    Faktem jest , że nie od Ciebie pierwszego słysze że CDE "to nie to" i jak kupować to tylko CDA. Szczerze nie wiem ile w tym prawdy, jestem laikiem raczej, ale pewnie coś w tym jest sądząc choćby po cenach modeli.

    Sam przy wyborze radia zostałem pokierowany przez kolege, który od lat siedzi w CA.
    Znając mój gust, i drewniane ucho, polecił mi kupić jakiś starszy model alpiny, właśnie z seri CDE. Firma Alpine, jak wiele innych by walczyć o rynki zbytu, wypuszcza też "niszowe" modele, dla mniej wybrednych klientów. No i ponoć nowe modele z niskiej półki cenowej, nie mają już tak dobrego dzwięku jak starsze jednostki.
    Znam wielu amatorów starych alpinek, którzy posiadają ponad 6 letnie radia i nie zamienili by się na najnowszego Pioneera z fruwającymi delfinkami

    Dziełem przypadku trafił mi w ręce model CDE-9827R, i jestem mega zadowolony.
    Gra bardzo czysto, dzwięk nie męczy ucha, choć można go skorygować ustawieniami, wtedy pokazuje pazur. Sam używam tylko fabrycznych ustawień, ale dla lubiących grzebać, jest taka mozliwość.

    Dobór radia, to temat rzeka.
    Wyskocz w wolnym czasie do jakiegoś salonu CA, i sam posłuchaj paru modeli.

    Nie ma lepszego doradcy, niż twoje własne ucho

    Pozdro i życzę udanego wyboru .... nie zapomnij się potem pochwalić na co sie zdecydowaleś ! ! !

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2006
    Auto
    EJ9 + FN2
    Skąd
    Świdnik
    Posty
    29

    Domyślnie

    Jeszcze jvc kd-g722, ale brzmieniem pewnie odbiega od serii sh (chociaż nie wiem, nie miałem okazji porównać) Z wymienionych wymagań nie spełnia rozbudowanych ustawień preferencji ale no pewno na plus trzeba liczyć 2x zwykłe RCA + wyjście na sub, to tak w razie ewentualnej rozbudowy. Jeżeli chcesz słuchać mp3 to obsługa pamięci USB też jest fajna. Cena trochę ponad 500PLN za nowe radio z gwarancją.

  7. #7
    Użytkownik Awatar solonyone
    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    Komorniki
    Posty
    129

    Domyślnie

    Jeśli radio ma grać bez wzmacniacza to jvc odpada. Ja bym wziął pioneera albo jako że jestem szczęśliwym posiadaczem radia marki kenwood to polecam właśnie tą firmę - kenwood za 500 złotych idealnie wpasowuje się w twoje kryteria:
    http://allegro.pl/item205892206_kenw...w2l_odss_.html


    http://allegro.pl/item203154740_kenw...owe_f_vat.html

  8. #8
    Użytkownik Awatar esco
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    ..::Poznań Unit::..
    Posty
    125

    Domyślnie

    Mądrze prawi ten kolega wyżej.

    Brat ma własnie Kenwooda KDC-W534 i naprawde spoko radyjko.
    Aż mi glupio że o tym zapomniałem, biorąc pod uwage Twoje wymagania, faktycznie pasuje jak ulał. Na plus można mu poczytać fakt że bardzo szybko zczytuje płyty, w alpine niestety trwa to dlugawoooo ... wręcz nieprzyzwoicie czasem

    Masz wybór stary, nie spieprz tego

  9. #9
    Użytkownik Awatar havok
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    czarne
    Skąd
    Białystok
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Niekoniecznie idealnie - ma podświetlenie w innym kolorze, niż oczekuję.
    A tak w zasadzie to przed godziną na allegro upolowałem Alpine CDA-9847R. Spełnia moje warunki

  10. #10
    Użytkownik Awatar Wooyyek
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    DP
    Auto
    HCC D16Y7
    Skąd
    WPI
    Posty
    324

    Domyślnie

    Ja mam Alpine CDE-9870R.Radyjko gra super czysto i co ważne jest na prawde bardzo dobrze wykonane.

    Ogladalem takiego Kenwooda jak na zdj wyzej i bez kitu jezeli chodzi o wykonanie to nie ma porownania do Alpine.

    W kwestii dźwięku to kazdy lubi co innego.Przykładowo Pionek ma niższy i głośniejszy dół a Alpina czystszy sopran.....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •