Strona 1 z 34 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 357

Wątek: Zakup kontr-rolowany

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar Blixten
    Dołączył
    Mar 2012
    Auto
    Civic 5D 1,8 Sport
    Skąd
    inąd
    Posty
    90

    Domyślnie Zakup kontr-rolowany

    Witam,

    Kto z Was myśli poważnie o zakupie nowego Civic'a, jest w trakcie negocjacji z dealerem lub nawet zdążył już kupić ?
    Wymiana doświadczeń może przynieść korzyści przy składaniu zamówienia.
    W moim przypadku, do wersji 1,8 Sport w cenie samochodu zaproponowano mi zestaw komfortowy oraz przednie czujniki parkowania.
    Podzielcie się swoimi ustaleniami.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Rafał
    Auto
    Focus F II
    Skąd
    Sochaczew
    Posty
    5

    Domyślnie

    może głupio zapytam co masz na myśli zestaw komfortowy ??? też jestem w trakcie negocjacji ceny na wersję sport 1,8

  3. #3
    Użytkownik Awatar Blixten
    Dołączył
    Mar 2012
    Auto
    Civic 5D 1,8 Sport
    Skąd
    inąd
    Posty
    90

    Domyślnie

    Nie ma głupich pytań....
    Spośród oryginalnych akcesoriów można wybrać różne rzeczy osobno lub skorzystać z gotowych trzech zestawów: sportowy, stylistyczny oraz komfortowy - każdemu według potrzeb. Generalnie w zestawie te same składniki wychodzą taniej.
    Ja wybrałem dla mnie najbardziej praktyczny właśnie komfortowy, a w jego skład wchodzą: chlapacze przód/tył, listwy progowe, listwy zewnętrzne boczne w kolorze nadwozia oraz taca bagażnika.
    Sprawdź szczegóły na stronie akcesoriów Hondy.
    I jeszcze jedna uwaga: składając zamówienie na odległy termin odbioru (ja mam na czerwiec - ze względu na kolor), każ sobie wpisać klauzulę, że jeśli wystąpi wtedy jakaś promocja, to zostaniesz nią objęty.

    Marża dealera to (chyba) 3% wartości samochodu, ale sprzedaż chyba nie idzie im tak dobrze jak planowali...
    Daj znać co uzyskałeś
    Ostatnio edytowane przez Blixten ; 20-03-12 o 10:15

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Auto
    FK3
    Skąd
    Toruń
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Blixten Zobacz posta
    Nie ma głupich pytań....
    Marża dealera to (chyba) 3% wartości samochodu, ale sprzedaż chyba nie idzie im tak dobrze jak planowali...
    Daj znać co uzyskałeś
    Nie daj sobie wmówić że dealer zarabia 3% mogę podać ci na przykładzie VW. Jest sobie np Caddy i on w fabryce już z zarobkiem (cena brutto) kosztuje 20 000 zł tak 20 000 PLN a w salonie ten model kosztuje już 60 000 oczywiście składa się na to koszty importera (dystrybucja sprzedaż) każdy musi zarobić ale nie marne 3% za taki procent to by nikt tego biznesu nie prowadził uwierz mi.

    A w odniesieniu do IX nie uważacie że sporo zaprano takich cukiereczków. Gdzie są odjazdowe klamki z VIII, osłony na wycieraczki(wyglądało to o klasę lepiej niż teraz), osłony progów (praktyczne), gdzie te fajowe wydechy, czemu zegary jak w kia (no prawie) i kto wymyślił boczek drzwi kierowcy ahhh a tylko koło niej przeszedłem czemu ten samochód z bliska wydaje się tani do momentu spojrzenia na cennik. Powinienem to napisac w ocenie modelu ale musiałem to z siebie wylać.
    Ostatnio edytowane przez bibi ; 05-04-12 o 22:15

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    45

    Domyślnie aaaaa

    Cytat Zamieszczone przez bibi Zobacz posta
    Nie daj sobie wmówić że dealer zarabia 3% mogę podać ci na przykładzie VW. Jest sobie np Caddy i on w fabryce już z zarobkiem (cena brutto) kosztuje 20 000 zł tak 20 000 PLN a w salonie ten model kosztuje już 60 000 oczywiście składa się na to koszty importera (dystrybucja sprzedaż) każdy musi zarobić ale nie marne 3% za taki procent to by nikt tego biznesu nie prowadził uwierz mi.

    A w odniesieniu do IX nie uważacie że sporo zaprano takich cukiereczków. Gdzie są odjazdowe klamki z VIII, osłony na wycieraczki(wyglądało to o klasę lepiej niż teraz), osłony progów (praktyczne), gdzie te fajowe wydechy, czemu zegary jak w kia (no prawie) i kto wymyślił boczek drzwi kierowcy ahhh a tylko koło niej przeszedłem czemu ten samochód z bliska wydaje się tani do momentu spojrzenia na cennik. Powinienem to napisac w ocenie modelu ale musiałem to z siebie wylać.
    Taką sensację można skomentować jednym zdaniem: pitolicie hipolicie. Pracuję w branży więc wiem ile salon zarabia na samochodzie: na jednym Civicu zarabia się w zależności od tego czy jest promocja czy nie, od 1500-2500 zł. Były czasy, że zarobek wychodził ok. 1000 zł.

    Dziękuje za uwagę.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Auto
    FK3
    Skąd
    Toruń
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomsoo Zobacz posta
    Taką sensację można skomentować jednym zdaniem: pitolicie hipolicie. Pracuję w branży więc wiem ile salon zarabia na samochodzie: na jednym Civicu zarabia się w zależności od tego czy jest promocja czy nie, od 1500-2500 zł. Były czasy, że zarobek wychodził ok. 1000 zł.

    Dziękuje za uwagę.
    A ja pracuje czasem dla takich fabryk jak VW czy FIAT i nic tu nie pitole nie napisałem że to całe np 40 000 zarabia salon składa się na to koszt dystrybutora/importera podatki oraz marza salonu ale nie 1500 zł nie bądźmy śmieszni ty myślisz że te rabaty to daje producent on ma wyliczone tyle kosztuje wyprodukowanie do tego stały zarobek zależy od modelu i producenta np+1000EUR(tak 1000EUR)? Rabaty ustala importer i/lub salon dla czego są w stanie dołożyć akcesoria za 2000, które notabene mają za 200zł w zakupie. Nie wieżcie w jakieś 5 lub 3% bo to nie opłacalny interes odliczyć od tego dochód i ile zostanie a gdzie pensje dla pracowników kierowników i właściciela. Zaraz wyjdzie na to że musimy być wdzięczni że te interesy wogóle prowadzą. Warsztat myślę pracuje sam na siebie.

  7. #7
    Użytkownik Awatar qbson
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Jakub
    Auto
    Civ8
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    dziwna nazwa tego pakietu, do oferowanych akcesoriów . ale to tak nawiasem mówiąc.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Darek
    Skąd
    Kraków
    Posty
    391

    Domyślnie

    Możecie rozwinąć temat 'negocjacji ceny', jak to wygląda od strony praktycznej i ile faktycznie można zaoszczędzić?

  9. #9
    Użytkownik Awatar Blixten
    Dołączył
    Mar 2012
    Auto
    Civic 5D 1,8 Sport
    Skąd
    inąd
    Posty
    90

    Domyślnie

    Najprostszy sposób to idziesz do pierwszego pytasz co Ci może zaproponować, powtarzasz to samo u drugiego pytając czy jest w stanie dorzucić do tego coś więcej..... i w końcu już wiesz jak wypytasz wszystkich

  10. #10
    Użytkownik Awatar elmo141
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    łukasz
    Auto
    Ed2 / RN1
    Skąd
    warszawa
    Posty
    961

    Domyślnie

    A najlepiej jak napuścisz kilku dealerów na siebie (z różnych części Polski i z różnych sieci dealerskich), niech powalczą o klienta. Koleżanka tak mazdę 3 kupowała - 20 tysi utargowała (nie była to najuboższa wersja).
    Ostatnio edytowane przez elmo141 ; 03-04-12 o 12:48 Powód: inna kwota utargowana

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •