Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Wątek: Jakie CB Radio wybrać (kupić)?

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Bartek
    Auto
    Sedan VII
    Skąd
    Poznań
    Posty
    116

    Domyślnie

    Wszystkie 4 modele posiadają RFgain i ASQ i są to bliźniacze radia. H II i S 3003 są dodatkowo rozbudowane o modulację FM i większą ilość częstotliwości stąd też wyższa cena. Nic mi nie wiadomo na temat ulepszeń w Stabo obstawiam że nie ma żadnej różnicy w każdym razie w działaniu ja nie widziałem (słyszałem) aby coś było poprawione.
    Fotki puszczę we wtorek

  2. #22
    Użytkownik Awatar trycekfan
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic MB2 D14Z4
    Skąd
    Chełm
    Posty
    106

    Domyślnie

    Tak na marginesie to jak jest z trwałością CB radia? Nie wiem czy kupując używkę sporo ryzykuję, bo jeśli sprawa trwałości wygląda podobnie do obecnych procesorów czyli trzeba być wybitnym antytalenciem żeby go spalić więc jeśli sprawa trwałości radiostacji wygląda podobnie to całkiem zmienia postać rzeczy.

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Bartek
    Auto
    Sedan VII
    Skąd
    Poznań
    Posty
    116

    Domyślnie

    Radyjka są trwałe, najczęściej spotykam usterki typu wyrwane przewody od wtyku mirrofonu lub z wtyku zapalniczki ale jak się tym nie rzuca i nie ciągnie za mikrofon na siłę to są długowieczne. Więcej problemów spotykam z antenami najczęściej przy ml145 jest to wyrwany przewód z magnesu, przerwany przez klapę lub drzwi, no i jeszcze guma pod magnesem. Z drugiej strony naprawy takich usterek nie są drogie rzędu 15-35 zeta
    PS fotki puszczę jutro bo zapomniałem aparatu zabrać z pracy

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Bartek
    Auto
    Sedan VII
    Skąd
    Poznań
    Posty
    116

    Domyślnie

    A tak to wygląda


  5. #25
    Użytkownik Awatar trycekfan
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic MB2 D14Z4
    Skąd
    Chełm
    Posty
    106

    Domyślnie

    Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą, mianowicie czy CB Harry II/3003e też ma wbudowany filtr HI-CUT?
    W miejscu gdzie Johnny II/3001e ma przełącznik tego filtra Harry II/3003e ma przełącznik AM/FM. W związku z tym pytanie czy wszystkie radia mają wbudowany ten filtr a jedyna różnica to taka że w Johnny II/3001e da się go włączyć/wyłączyć a w tym drugim jest ono domyślnie cały czas włączone (bez możliwości wyłączenia go) czy też Harry II/3003e nie ma tego filtra?

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Bartek
    Auto
    Sedan VII
    Skąd
    Poznań
    Posty
    116

    Domyślnie

    Dokładnie HI-CUT jest zapięty na stałe. Nie rozumiem po co zawracasz sobie tym głowę no chyba że potrzebujesz radio z FM bo np. jeździsz do Niemiec i chcesz rozmawiać z Niemcami?

  7. #27
    Użytkownik Awatar trycekfan
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic MB2 D14Z4
    Skąd
    Chełm
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dlatego bo okazuje się, że często Harry II (z ASC) można taniej upolować niż Johnny II, nie jest to reguła, ale już parę takich sytuacji widziałem. Nie potrzebuję FM ale nie chcę przez swoje schematyczne szukanie przepłacać, ot cała filozofia.
    Jedyne nad czym cały czas się zastanawiam to czy po kupnie jednego bądź drugiego radia ASC nie będzie ucinało końcówek, bo jak tak to trzeba będzie to poprawić,a to już kolejny koszt.
    Z drugiej strony sam już nie wiem czy nie skuszę się na Johnny III, zobaczymy co znajdę w najlepszej relacji cena/jakość/koszty ewentualnych poprawek ASC/RF-gain

  8. #28
    Użytkownik Awatar Exspider
    Dołączył
    Mar 2010
    Imię
    Marcin
    Auto
    Em2 127hp
    Skąd
    Sompolno
    Posty
    857

    Cool

    posiadm johnny III mialem i II kiedys

    z Johnny III jestem zadowolony, sprawuje mi sie lepiej nawet :d

  9. #29
    Użytkownik Awatar trycekfan
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic MB2 D14Z4
    Skąd
    Chełm
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Exspider Zobacz posta
    posiadm johnny III mialem i II kiedys

    z Johnny III jestem zadowolony, sprawuje mi sie lepiej nawet :d
    Musiałeś w Johnny II poprawiać ASC, nie ucinało końcówek?
    Rozwiń myśl, że Johnny III sprawuje się lepiej nawet od Johnny II? Co konkretnie masz na myśli?
    W którym z nich jest lepszy głośnik?

  10. #30
    Użytkownik Awatar zecomeia
    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Łódź
    Posty
    108

    Domyślnie

    odpuść sobie presidenta harrego i johnego , jak chcesz coś tej firmy to bierz taylora i będziesz o wiele bardziej zadowolony.Inna firmę którą mogę polecić to lafayette i modele zeus lub ermes (inne odpuść). Te modele co podałem przewyższają klasą te presidenty co pisałes i nie cenią się za samą nazwę jak oni.Pracowałem kilka lat w sklepie i montażowni tego sprzętu więc odrobinke wiem.
    Co do anten to sirio, AS100 lub ML145 lub seria Turbo , midlanda odpuść bo zadziwiająco szybko rdzewieją.
    ps. nie odpisuj mi tutaj bo mało zaglądam :P jak coś to pisz na pw.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •