Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Wątek: Jakie CB Radio wybrać (kupić)?

  1. #11
    Użytkownik Awatar woocasch
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Acco CL7 2,0 Sport
    Skąd
    Tychy
    Posty
    5,158

    Domyślnie

    ja osobiście jeżdżę na zestawie: http://allegro.pl/zestaw-cb-yosan-30...182746327.html i jestem mega zadowolony polecam też stronkę: http://www.cb-forum.pl/ - można się dowiedzieć wielu fajnych rzeczy (opinie, porównania itp)

  2. #12
    Użytkownik Awatar trycekfan
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic MB2 D14Z4
    Skąd
    Chełm
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za taki odzew
    Rozmawiałem w środę z kumplem z pracy który ma kilkunastoletnie doswiadczenie w użytkowaniu CB i wspólnie doszliśmy do wniosku że na chwilę obecną najsensowniejszy wybór będzie Alan 102 lub 109 ewentualnie President Teddy a jeśli chodzi o antenę to albo Sirio ML-145 albo Midland ML-145, co o tym sądzicie?
    Decyzji jeszcze nie podjąłem ale takie są moje wstepne preferencje. Wspomniany kolega wspomniał również abym zwrócił uwagę na to jakiej jakości jest głośnik w radiu (tony wysokie/niskie) oraz tak z praktycznego punku widzenia czy po odłączeniu zasilania radio zapamiętuje ustawienia.
    Nie wiem tylko czy Alan 102/109 ma automatyczny SQ
    Co sądzicie o takich opcjach jak napisałem wyżej? Który z tych zestawów byłby najlepszy?
    Pozdr.
    Jeszcze raz dzięki.

    Cytat Zamieszczone przez dziku06 Zobacz posta
    Powiem ci tak, od niedawna też posiadam CB, tak samo jak ty dojrzałem do niego. Na pierwszy zestaw wybrałem alana 109 + antena sirio as 100.
    I powiem tak: zestaw za przyzwoite pieniądze a sprawuje się dobrze... Teraz bez cb nie moge jeździć . moim zdaniem potrzebna jest przede wszystkim dobra antena. Dobra tzn firmowa. Polecane są anteny firm President- to wiadomo, ale drożyzna, Sirio- moim zdaniem naprawde idealne anteny za fajną kaske. byle był orginał : made in italy, Midland- tez są ok, Wilson i Lemm. Na inne typu Sunker, Titanum, Hustler, Delta itp nie ma co patrzeć. Antena też musi miec odpowiednią długość, im więcej tym na większe odległości bedziesz miał zasięg. wg mnie metrowa antena to minimum aby połączyć funkcjonalność i zasięg. Co do samego radyjka to jako anty misiek nie musi być ono jakieś super drogie. Wystarczy firmowa, prosta konstrukcja. Ja mam alana 109 i jestem zadowolony. za małą kase masz wszystko czego potrzeba. gdyby nie to ze kupiłem Lafayett Eremes pro za dobre pieniądze to bym go nie zmieniał. Jeśli chcesz to mam na sprzedaż właśnie alana 109. Mało używany w bdb stanie za 100. (jak coś to pw),. Podkreślam na pierwszy zestaw nie musi być nic najdroższego. ważne by było firmowe i sprawdzone. pozdrowienia i szerokosci
    dziku06
    Dzięki za propozycję, podszkolę się jeszcze trochę co do róznych modeli CB i jak coś to się odezwę do Ciebie.
    Daj znać czy radio ma jeszcze gwarancję
    Ostatnio edytowane przez trycekfan ; 16-03-12 o 15:57

  3. #13
    Użytkownik Awatar woocasch
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Acco CL7 2,0 Sport
    Skąd
    Tychy
    Posty
    5,158

    Domyślnie

    jak o Alanie słyszałem pozytywne opinie tak o Teddym raczej nie były zaciekawe co do anteny to jak najbardziej polecam Sirio ml-145 i jeszcze raz zasugeruję Ci odwiedzenie stonki http://www.cb-forum.pl/ tam dowiesz się wszystkiego

  4. #14
    Użytkownik Awatar trycekfan
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic MB2 D14Z4
    Skąd
    Chełm
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez woocasch Zobacz posta
    jak o Alanie słyszałem pozytywne opinie tak o Teddym raczej nie były zaciekawe co do anteny to jak najbardziej polecam Sirio ml-145 i jeszcze raz zasugeruję Ci odwiedzenie stonki http://www.cb-forum.pl/ tam dowiesz się wszystkiego
    Właśnie siędzę od paru godzin na tym forum i szperam. Im więcej czytam tym mniej wiem, ehh
    Faktycznie opinie nt Teddiego są mieszane a nawet skrajne, ale szukam typowo anty miska ew. jako pomoc w omijaniu korków, niczego wiecej od niego nie oczekuję.
    Z drugiej strony jeśli głośnik w Teedym jest taki cienki to może wybór Alana nie jest taki zły?

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    11

    Domyślnie

    Tylko nie kupuj TTi Totalna porażka tylko podswietlanie na niebiesko ładnie wygląda

  6. #16
    Użytkownik Awatar woocasch
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Acco CL7 2,0 Sport
    Skąd
    Tychy
    Posty
    5,158

    Domyślnie

    jeżeli chcesz dobry zestaw do 400 pln to polecam: http://allegro.pl/solidny-zestaw-cb-...189895594.html słyszałem o nim same dobre opinie. Sam jak wspomniałem mam Yosana tylko inny model i naprawdę daje radę. Wiadomo że każdy chwali swoje ale znam kilka osób co mają w/w zestaw i jako anty misiek sprawdza się w 100 %

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Bartek
    Auto
    Sedan VII
    Skąd
    Poznań
    Posty
    116

    Domyślnie

    Widzisz ilu użytkowników tyle opinii, kup sobie antenkę obie są ok. Natomiast z wyborem radia to podjedź do jakiejś firmy w twojej okolicy i podepnij na próbę kilka radyjek wtedy będziesz miał pogląd co jak działa, dodam tylko tyle że alany o których piszesz nie posiadają ASQ i są to typowe szumofony. Zamiast A102 można wziąć CRT Smini taka nowsza konstrukcja tego radia z ASQ i przełączaniem częstotliwości robi to ten sam chińczyk a jako że robię w tym na co dzień i tak będę się upierać przy Legendzie III naprawdę jest dobre zamontowałem już około 30 szt. i nie było żadnej reklamacji. W L III jest ASQ i tak selektywnie zrobionego jeszcze nie widziałem oprócz auta testuję sobie radyjka na antenie bazowej w zasięgu mam spokojnie cały poznań i jest to pierwsze radio w którym ASQ działa, nawet porównywałem z 2x droższymi presidentami i tam trzeba jednak przejść na ręczne wyciszenie a L III dawał sobie radę.
    Pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik Awatar trycekfan
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic MB2 D14Z4
    Skąd
    Chełm
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dzięki walusb za radę.
    Właśnie byłem dzisiaj w jednym z takich sklepów ale nie było już czasu na odsłuch ale poczytałem sobie trochę cb-forum i teraz zastanawiam się nad używką Presidenta Harry II/Jonny II ewentualnie Stabo 3001/3003 (może nowe, może używane). Nie mogę tylko znaleźć czy różnią się te modele Stabo z literką "e" i bez niej.
    Co do anteny to im więcej czytam tym bardziej utwierdzam się przy wyborze Sirio/Midland ML-145

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Bartek
    Auto
    Sedan VII
    Skąd
    Poznań
    Posty
    116

    Domyślnie

    Literka "e" tylko oznacza określone częstotliwości dla polski nie ma różnicy natomiast Stabo(Niemcy) to dokładnie President(Francja) II i president się do tego przyznaje są 3 marki a tą ostatnią jest Uniden(USA). Jeżeli będziesz korzystać tylko w PL to bierz J II lub S 3001 różnica jest taka że nie mają wszystkich zagranicznych częstotliwości oraz modulacji FM ale posiadają filtr RFgain oraz ASQ.
    Co do anten to lepsza Sirio, parametry te same ale krótsza(ok 15cm) i lepszy magnes.
    Jak rozważasz sprzęt używany to Johnny II + Sirio ML145 mogę oddać za 400 + wysyłka wrazie co na PW

  10. #20
    Użytkownik Awatar trycekfan
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic MB2 D14Z4
    Skąd
    Chełm
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez walusb Zobacz posta
    Jeżeli będziesz korzystać tylko w PL to bierz J II lub S 3001 różnica jest taka że nie mają wszystkich zagranicznych częstotliwości oraz modulacji FM ale posiadają filtr RFgain oraz ASQ
    Harry II i S 3003 też chyba mają RFgain i ASQ?
    Chyba że się mylę


    Cytat Zamieszczone przez walusb Zobacz posta
    Jak rozważasz sprzęt używany to Johnny II + Sirio ML145 mogę oddać za 400 + wysyłka wrazie co na PW
    Hmm, ciekawa propozycja, pomyślę
    Mógłbyś ewentualnie wysłać fotki zestawu na tego maila: lukasz_chelm@wp.pl

    Aha walusb mam do Ciebie pytanko, mianowicie czytałem gdzieś że oba te modele Stabo mają trochę poprawione filtry i ASQ w porównaniu do Jonny II/Harry II
    Ostatnio edytowane przez trycekfan ; 18-03-12 o 10:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •