Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Wątek: Jakie CB Radio wybrać (kupić)?

  1. #1
    Użytkownik Awatar trycekfan
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic MB2 D14Z4
    Skąd
    Chełm
    Posty
    106

    Domyślnie Jakie CB Radio wybrać (kupić)?

    Witam Forumowiczów
    Na wstępie uprzedzę że używałem "szukajki" i wszystkie interesujące mnie tematy są juz mocno stare i zapewne bardzo nieaktualne, wiadomo w świecie elektroniki 2-3 lata to przepaść.
    Do rzeczy:
    Tak jak w temacie, dojrzałem w końcu do kupna CB radia a kompletnie sie na tym nie znam i jestem zielony jak murawa na Santiago Bernabeu. Potrzebuję całego kompletu radiostacja+antena (ew. inne dodatki jesli są potrzebne)
    W zasadzie większość czasu (od ok. 3 lat) jeżdżę po trasie która znam prawie "na pamięć" (Chełm--->Lublin--->Ryki), ale zauważyłem że Policja zwiekszyła ilość lotnych patroli a i pojawiają się fotoradary w miejscach gdzie wcześniej ich nie było, ale mniejsza o to. Jak wspomniałem 90% drogi jestem poza miastem głównie drogami krajowymi, więc domyślam się, że trzeba większą (lepszą) antenę.
    Poza tym jeszcze bardziej CB przyda się przy wypadzie na wakacje.

    Chciałem się Was poradzić na co zwracać uwagę przy kupnie, czego się wystrzegać, w końcu które CB są warte polecenia, czy da się je wystroić w domu czy nie; itd, itp.
    Wstępnie myślałem o wydatku 350-400zł za komplet ale ostatecznie budżet mam nieustalony bo nie wiem gdzie jest granica cena/jakość więc jestem w miarę elastyczny ale oczywiście w granicach rozsądku.
    Nie wymagam od CB nie wiadomo czego, chcę żeby było dobre, trwałe, nie miało mocnych zakłóceń itp.
    Nie zamierzam wpędzać się niepotrzebnie w koszty po to tylko żeby się "wylansować" ale nie chcę też kupić badziewia a później pluć sobie w brodę, CB ma przede wszystkim ułatwiać mi jazdę i niczego więcej wygórowanego od niego nie oczekuję.
    Proszę o rady
    Z góry dzięki

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Mateusz
    Auto
    EJ9 D14A4
    Skąd
    DLW
    Posty
    90

    Domyślnie

    Powiem ci tak, od niedawna też posiadam CB, tak samo jak ty dojrzałem do niego. Na pierwszy zestaw wybrałem alana 109 + antena sirio as 100.
    I powiem tak: zestaw za przyzwoite pieniądze a sprawuje się dobrze... Teraz bez cb nie moge jeździć . moim zdaniem potrzebna jest przede wszystkim dobra antena. Dobra tzn firmowa. Polecane są anteny firm President- to wiadomo, ale drożyzna, Sirio- moim zdaniem naprawde idealne anteny za fajną kaske. byle był orginał : made in italy, Midland- tez są ok, Wilson i Lemm. Na inne typu Sunker, Titanum, Hustler, Delta itp nie ma co patrzeć. Antena też musi miec odpowiednią długość, im więcej tym na większe odległości bedziesz miał zasięg. wg mnie metrowa antena to minimum aby połączyć funkcjonalność i zasięg. Co do samego radyjka to jako anty misiek nie musi być ono jakieś super drogie. Wystarczy firmowa, prosta konstrukcja. Ja mam alana 109 i jestem zadowolony. za małą kase masz wszystko czego potrzeba. gdyby nie to ze kupiłem Lafayett Eremes pro za dobre pieniądze to bym go nie zmieniał. Jeśli chcesz to mam na sprzedaż właśnie alana 109. Mało używany w bdb stanie za 100. (jak coś to pw),. Podkreślam na pierwszy zestaw nie musi być nic najdroższego. ważne by było firmowe i sprawdzone. pozdrowienia i szerokosci

  3. #3
    Użytkownik Awatar Artek82
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Artur
    Auto
    wife car ;]
    Skąd
    Krubki-Górki WWL
    Posty
    629

    Domyślnie

    Lafayette ATENA + sirio ML-145
    Posiadam taki zestaw i szczerze polecam.
    Antena zapewnia odpowiedni zasięg, jest porządnie wykonana, a magnes porządnie trzyma.
    Radio ma to co potrzeba, małe wymiary oraz co ważne [dla mnie przynajmniej] ma amberowe podświetlenie.
    W podanym budżecie powinieneś się zmieścić.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic 6, Laguna 2
    Skąd
    GŁG
    Posty
    855

    Domyślnie

    Witam. ja posiadam radyjko Alan 100 Plus

    i jestem z niego zadowolony. ani razu mnie nie zawiodło i podobnie jak Ty dopiero zaczynam przygode z CB. niestety nie pamietam firmy anteny ale ma ona długość 120cm i ściaga ok 15km. takie polączenie na początek zupełnie wystarcza. razem za zestaw zapłaciłem 300zł

  5. #5
    Użytkownik Awatar Feniks333
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EJ9 D14a3
    Skąd
    Piątek
    Posty
    373

    Domyślnie

    15 km?? Sporo

    W poprzednim samochodzie miałem alana 199a z anteną hustler. Było to też moje pierwsze radio więc nie zwracałem na to większej uwagi, ale była masakra. Jeden wielki szumofon, zasięg słabiutki, jak się całość wystroiło to jeszcze jakoś tam to wyglądało. Ale radio po jakiś dwóch latach użytkowania padło.
    Teraz w hondzie mam tti. Samo radio równierz z najniższej półki, ale o dziwo działa lepiej niż alan. Później zmieniłem antenę na president super florida krótka, chyba 75cm ale zasięg tak 8-9 km można na niej osiągnąć no i fajnie wygląda.

    Zainwestuj w dobrą antenę to podstawa. No i druga sprawa to wystrojenie całości.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic 6, Laguna 2
    Skąd
    GŁG
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Feniks333 Zobacz posta
    15 km?? Sporo
    no tak, a wszystko dzięki długiej antenie. nawet najlepsze radio nie pomoże w powiększeniu zasięgu. tutaj kluczową role odgrywa antena. zadaniem radia jest redukcja szumów, im lepsze radio tym więcej filtrów i reduktorów szumu a hałasu mniej

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Bartek
    Auto
    Sedan VII
    Skąd
    Poznań
    Posty
    116

    Domyślnie

    Proponuję radio legend IIIhttp://allegro.pl/listing.php/search...ing=legend+III Naprawdę rewelacja i dobra cena (tak na marginesie to jest nowy uniden).
    Natomiast antena to już indywidualna sprawa, przede wszystkim ważna jest długość i zasada montażu (magnes, uchwyt lub dziurka w dachu).
    Nie proponuję tzw gotowych zestawów ponieważ antena jest z reguły do kitu.

  8. #8
    Użytkownik Awatar karas
    Dołączył
    Jan 2006
    Auto
    civic ek3
    Skąd
    wrocław
    Posty
    1,489

    Domyślnie

    Tak jak panowie mówią podstawa to antena tu masz w miare obiektywny ranking anten:
    http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?t=96
    Osobiscie uważam, ze optymalna anteną jest antena o długosci 1m. Wiadomo im wyzsza antena tym dalej odbierasz i nadajesz ale tez lapiesz wiecej szumów z eteru. Po przygodzie z siro 100 , lem at900 zakupiłem antene sirtel s90 + magnes 145 cm + podkładke alu pod magnesik - sprawuje sie wysmienicie ( najlepiej z tych wszystkich wyzej wymienionych) ma tez ta zalete ze do dostrojenia uzywasz pierscieni znajdujacych sie na cewce i skracanie anteny nie jest potrzebne ( jednym slowem dobry bat za nieduzą kase)

    co do radia moim pierwszym radiem byla Cobra 19 LTD i byla konkretna ( radyjko produkowane w 1990 roku) obecnie produkowane cobry 19 to badziew i nie polecam poniewaz sa to zwyczajne szumofony. tak jak koledzy wyzej pisza cos z rodziny alana bedzie dobrym rozwiazaniem na 1 radyjko. Obecnie posiadam presidenta teddy i jest bardzo ok.
    Aha jak bedziesz dostrajal antene do radia w serwisie i pan kaziu wyskoczy Ci z miernikiem SWR np firmy farun za 20 pln z allegro mówie Ci odrazu odpuść sobie ten serwis. Mierniki z allegro to bardzo kiepski niedokładny sprzet.

    P.s walusb konkretnego szczupaka masz w awatarze ile wazył?
    pozdr!

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Bartek
    Auto
    Sedan VII
    Skąd
    Poznań
    Posty
    116

    Domyślnie

    Myślę że polecanie midlandów to tak za karę ponieważ niestety są to szumofony przede wszystkim coś w klasie presidenta lub jego pochodne stabo, uniden(brak homologacji), m-teh legend III ewentualnie II. Mój typ już znacie z poprzedniego posta. Co do mierników to ja używam faruna tyle że krzyżakowy
    Pozdrawiam

    A bandzior średni 4,6kg

  10. #10
    Użytkownik Awatar Feniks333
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EJ9 D14a3
    Skąd
    Piątek
    Posty
    373

    Domyślnie

    m-teha nie polecam. Miałem styczność z tym radiem masakra

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •