Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: wysokie obroty na zimnym silniku

  1. #1
    samias
    Gość

    Domyślnie wysokie obroty na zimnym silniku

    Witam Wkońcu kupiłem wymarzonego Civica PO usunięciu paru usterek autko jest ok .Mam tylko problem z obrotami .Przy odpaleniu obroty silnika rosną ,nie weim dokładnie do ilu .ale można powieidzeć że silnik gazuje.PO jakiś 2-3min wracają do niskich .Nie mam pojecia czy tak ma byc czy jest coś nie tak .Mój model to D13b2 z 1992 roku i ma oryginalny przebieg 116tyś.:-).

  2. #2
    Użytkownik Awatar mozes
    Dołączył
    Aug 2005
    Imię
    Darek
    Auto
    Accord CH6 1,8
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samias
    Mój model to D13b2 z 1992 roku i ma oryginalny przebieg 116tyś.:-).
    Bardzo ciekawy przebieg jak na ten rocznik wręcz niespotykany ale do rzeczy:
    po uruchomieniu zimnego silnika obroty są w granicach około 1500 dopóki sonda nie zacznie odczytywać zawartości tlenu w spalinach. Tak to jest normalne.

  3. #3
    samias
    Gość

    Domyślnie

    Wiem że oborty powinny wzrosnąć przy zimnym silniku ,ale u mnie te oborty wzrastają nie do 1500 ale pewnie do ok 3000 ,dokładnie nie powiem bo nie mam obrotomierza.Wydaje mi się że to nie jest ok .

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    EG3 d13b2 ogień! :p
    Skąd
    P-ań
    Posty
    197

    Domyślnie

    Było już o tym na forum. Te same objawy d13b2. Spróbuj poszukać

  5. #5
    Użytkownik Awatar ivan667
    Dołączył
    Oct 2006
    Imię
    marcin
    Auto
    d13b2 swap na d15b7
    Skąd
    bydgoszcz/nowy sącz
    Posty
    461

    Domyślnie

    ustaw obroty ssania srubka i po klopocie, masz na fotce
    znajdziesz ja po lewej stronie od obudowy filtra powietrza (pod nim) - patrzac od przodu auta

  6. #6
    Użytkownik Awatar piotrstrojek
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CRV II 2.0
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    934

    Domyślnie

    Dopóki nie będziesz miał obrotomierza to ja bym na Twoim miejscu nic nie ruszał, jak zmniejszysz obroty to silnik będzie dłużej pracował na ssaniu co jest równoznaczne z większym spalaniem.

  7. #7
    Użytkownik Awatar Taz
    Dołączył
    Aug 2006
    Imię
    Bonifacy
    Auto
    d13b2
    Skąd
    Leszno
    Posty
    254

    Domyślnie

    znam to ze swojego doswiadczenia, tez mam d13b2 i czasem dzieje sie tak jak u ciebie-tylko chwile po odpaleniu auta, szczegolnie jak po dynamicznym przejechaniu ok 200 sie zatrzymuje, wtedy obroty szaleja...mysle ze cos sie poprostu zacina (tak jakby gaz sie blokowal) ale pewnie nie ssanie bo na ssaniu obroty sa duzo nizsze

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Posty
    41

    Domyślnie

    Witam! Ja mam podobnie ej9 d14a3 jak jest zimny kręci do 2 tys potem jest ok.... ale musze zrobic reset ecu bo nie miałem czasu po zmianie uszczelki pod przepustnicą zobaczymy czy sie poprawi....???

  9. #9
    patrix
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    mam dokladnie tak samo (D15B3)! Bylem u mechanika aby mi wyregulowal gaznik i tak wyregulowal ze na zimnym silniku obroty skacza do 3,5 tys.

  10. #10
    Użytkownik Awatar sodaone
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Dawid
    Auto
    e46 m47n
    Skąd
    Szczecin/Słupsk
    Posty
    834

    Domyślnie

    Te automatyczne ssanie czasami rzeczywiście jest denerwujące.

    Moja rada nie grzebać w gaźniku dopóki nie pojawi się problem ze zwiększonym spalaniem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •