Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Car Detailing & Kosmetyka Aut by MikeFoto

  1. #11
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    No tutaj się mogę zgodzić. Nakładając rękoma czujemy zagrożenia w postaci ziarenek piachu. Kupie jednak dwa aplikatory i nimi będę się posługiwał. Jak je pierzesz? Miska, proszek, płyn do naczyń?

    Edit: O najważniejsze nie spytałem: o Meguiar's Swirlx - jak oceniasz ten środek? Mam w planach zamawiać na dniach.

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    6,430

    Domyślnie

    ok to i ja o cos zapytam , poniewaz uzywam tego samego wosku , uzylem raz glinki , ale calej reszty nie uzywam , dodatkowo myje auto najczesicje na bp cisnieniowo ale z uzyciem tego calego ich proszku. ty wspominasz tutaj o wielu rzeczach ktore maja przedluzyc trwalosc wosku na furze - powiedz z czystym sumieniem ile czasu wytrzymuje ci wosk - to jest do momentu kiedy myjesz auto i stwierdzasz - trzeba nalozyc bo juz nie dziala jak powienien ? pytam bo chce wiedziec czy jest sens ladowac dodatkowy hajs , czas i wysilek...

  3. #13
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Może powiem tak, w całym zeszłym sezonie woskowałem auto 4 razy dodatkowo przed zimą był sealant. Glinkowałem 2 razy. Jeśli lakier tego nie potrzebuje to niema potrzeby glinkować, ewentualnie miejscowo.

    Wytrzymywanie wosku łatwo sprawdzić polewając auto wodą, jeśli jest kropelkowanie i woda ładnie ucieka z lakieru to wosk jest. Natomiast błąd który popełniłem w zeszłym sezonie to mycie na myjce ciśnieniowej ich aktywną pianą. Niestety za silna chemia, lub Dodo Juice za miękki, ale szybciej efekt odpychania wody znikał.

    Cytat Zamieszczone przez Poll Zobacz posta
    O najważniejsze nie spytałem: o Meguiar's Swirlx - jak oceniasz ten środek? Mam w planach zamawiać na dniach.
    Jak narazie najlepszy środek do polerowania ręcznego mikrorysek (swirlsów) jaki miałem w rekach. Oczywiście nie nadaje się na zapuszczonym porysowanym lakierze bo by się trzeba było zajechać żeby uzyskać porządany efekt, ale jako drobne korekty po wykonanej kiedyś polerce, drobne zmatowienia - raz dwa i po sprawie.

  4. #14
    Użytkownik Awatar pawel79
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Paweł
    Auto
    MC2, CL7, FK3
    Skąd
    Łódź
    Posty
    262

    Domyślnie

    Mike, dzięki za wątek. Fajnie że się z nami dzielisz swoją wiedzą
    Teraz czekamy na ciąg dalszy i fotki

  5. #15
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel79 Zobacz posta
    Mike, dzięki za wątek. Fajnie że się z nami dzielisz swoją wiedzą
    Teraz czekamy na ciąg dalszy i fotki
    Tylko ta wiedza to kropla w morzu . Jestem przekonany, że na tym forum jest znacznie więcej specjalistów od detailigu z wiedzą znacznie większa. Ja praktycznie cały czas uczę się czegoś nowego....

  6. #16
    Użytkownik Awatar reXio
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Remik
    Auto
    FK8 GT / FK2
    Skąd
    śląsk
    Posty
    3,000

    Domyślnie

    Na H3M sa dobre topici, warto zerknac.

  7. #17
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MikeFoto Zobacz posta
    Jak narazie najlepszy środek do polerowania ręcznego mikrorysek (swirlsów) jaki miałem w rekach. Oczywiście nie nadaje się na zapuszczonym porysowanym lakierze bo by się trzeba było zajechać żeby uzyskać porządany efekt, ale jako drobne korekty po wykonanej kiedyś polerce, drobne zmatowienia - raz dwa i po sprawie.
    Mam srebrną Hanie i z bliska widać kółka od polerowania, nie wielkie, chcę też pousuwać ryski podobne do nici pajęczej, albo cieńsze.
    A czym nakładasz? Zwykła szmatką? Co myslisz o wacie?

  8. #18
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Nigdy zwykła szmata. Zapomnij o zwykłych szmatach przy detailingu. Tylko i wyłącznie mikrofibra.

    Nawet taka niebieska mikrofibrowa szmatka z biedronki za 3 zł daje radę.

    Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

  9. #19
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MikeFoto Zobacz posta
    Nigdy zwykła szmata. Zapomnij o zwykłych szmatach przy detailingu. Tylko i wyłącznie mikrofibra.

    Nawet taka niebieska mikrofibrowa szmatka z biedronki za 3 zł daje radę.

    Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
    O takim czymś myślałem. Już się zaopatrzyłem ; )) Dla mnie kawałek materiału do takich celów to szmatka hehe. Jak przestanie się zmieniać pogoda co 2 dni to biorę się za robotę ; )

  10. #20
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Odświeżę. Jak myjesz auto na myjce to na miejscu chyba nie woskujesz? Co robisz później, bo w trasie się na pewno jakieś cząsteczki przykleją i biedy można narobić?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •