Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Brak nawiewu na wszystkich biegach...

  1. #21
    Użytkownik Awatar goku10sdl
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Honda Prelude V
    Skąd
    Siedlce/Łuków
    Posty
    82

    Domyślnie

    konsole też się wykręca 5 minut.. aby ruszyć te śruby przy ręcznym to z głowy

  2. #22
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Jutro działam. Bo nie będę mógł spać jak nie zrobię ; ) Dzięki Panowie za pomoc. Jutro w razie czego dalej pomęcze Was.

  3. #23
    Użytkownik Awatar Vincent
    Dołączył
    Jun 2011
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    MB3 D15Z8
    Skąd
    Karlino
    Posty
    1,114

    Domyślnie

    Życzę powodzenia

  4. #24
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Niestety. Bezpieczniki w normie. Nawet znalazłem przekaźnik siemensa pod maską, podmieniłem na inny taki sam i nic. Dostałem się tam, docisnąłem wtyczkę od wentylatora i cisza... To już nie na moje umiejętności ; )

  5. #25
    Użytkownik Awatar goku10sdl
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Honda Prelude V
    Skąd
    Siedlce/Łuków
    Posty
    82

    Domyślnie

    zobacz tam gdzie mówiłem

  6. #26
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Ale to mija się z celem. Rozbiorę cały panel i nic nie zrobię, bo wątpie, żeby się urwało coś przy pokrętłach, bo dojechałem i działały. Odpaliłem i nie działały. Jeżeliby coś popaliło to bezpieczniki by poszedł jakiś. Nie było nic. Nie mam warunków też. Dzisiaj robiłem przy garażu to myślałem, że dziadki mnie zadepczą. Jeden to chodził ze 3 razy w tą i z powrotem. Żal.pl haha. Jeden to prawie mi lusterko urwał tak zaglądał. Po drugie brak narzędzi, żeby sprawdzić w razie czego. Jade do elektryka jutro.

    EDIT: Już się zbierałem do elektryka i tknęło mnie, aby uruchomić ten nawiew. I zadziałał... O.o Nie wiem jak to będzie potem, ale śmiga co mni oczywiście ogromnie cieszy ; )
    Ostatnio edytowane przez Poll ; 15-02-12 o 14:47

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    223

    Domyślnie

    Myślę, że i tak w końcu przestanie działać. Pół roku temu kupiłem samochód i po paru dniach pokazał się taki właśnie problem. Podmuch przestał działać na wszystkich biegach, po włączeniu klimy przycisk a/c też się nie świeci (chyba), już nie pamiętam. Przez zimę nie włączałem. Ja potrafię sobie ponownie "uruchomić", gdy się wyłączy. Nie jest to rozwiązaniem problemu ale zawsze trochę pochodzi. Mianowicie pod schowkiem po prawej stronie uderzam lekko ręką i dmuchawa działa. Przez te pół roku bylo w miarę okey. Dmuchawa wyłączyła się w sumie tylko kilka razy. Lecz od nie dawna, jakos od kilku tyg wyłącza się coraz częściej i nawet słychać jak zmienia obroty. Raz dmuchawa działa normalnie na 3 biegu a raz chodzi wolniej niż powinno. Zauważyłem też, ze siła nadmuchu zmienia się czasami przy skracanie kierownicą. Nie mam pojęcia jaki jest tego powód, ale czuję, ze nie długo dmuchawa już w ogóle przestanie działać.

  8. #28
    Użytkownik Awatar nikog0
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    marcin
    Auto
    M3
    Skąd
    Lu
    Posty
    873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez t6p Zobacz posta
    Myślę, że i tak w końcu przestanie działać. Pół roku temu kupiłem samochód i po paru dniach pokazał się taki właśnie problem. Podmuch przestał działać na wszystkich biegach, po włączeniu klimy przycisk a/c też się nie świeci (chyba), już nie pamiętam. Przez zimę nie włączałem. Ja potrafię sobie ponownie "uruchomić", gdy się wyłączy. Nie jest to rozwiązaniem problemu ale zawsze trochę pochodzi. Mianowicie pod schowkiem po prawej stronie uderzam lekko ręką i dmuchawa działa. Przez te pół roku bylo w miarę okey. Dmuchawa wyłączyła się w sumie tylko kilka razy. Lecz od nie dawna, jakos od kilku tyg wyłącza się coraz częściej i nawet słychać jak zmienia obroty. Raz dmuchawa działa normalnie na 3 biegu a raz chodzi wolniej niż powinno. Zauważyłem też, ze siła nadmuchu zmienia się czasami przy skracanie kierownicą. Nie mam pojęcia jaki jest tego powód, ale czuję, ze nie długo dmuchawa już w ogóle przestanie działać.
    może być jeden z problemów:
    1) coś nie łączy w instalacji --> przeczyścić styki, zobaczyć czy wszystkie styki są ok, popsikać preparatem do konserwacji połączeń elektrycznych (np ISOL)
    2) dmuchawa kończy swój żywot --> wyjmij z samochodu, nie ma dużo roboty (ściągnąć schowek i trzy śruby pod wentylatorem) i zobacz jak wyglądają szczotki i to czego dotykają (odchyla się plastik, pod jedną z śrub mocujących). Dobry test to podłączenie na krótko do akumulatora na dłuższą chwilę i obserwacja, najlepiej do kostki, jak jest wkręcony w samochodzie (bezpieczeństwo). To powinno pomóc w diagnostyce, będziesz wiedział czy kupować dmuchawę, czy to kwestia instalacji, a może przkeaźnika...

  9. #29
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez t6p Zobacz posta
    Myślę, że i tak w końcu przestanie działać. Pół roku temu kupiłem samochód i po paru dniach pokazał się taki właśnie problem. Podmuch przestał działać na wszystkich biegach, po włączeniu klimy przycisk a/c też się nie świeci (chyba), już nie pamiętam. Przez zimę nie włączałem. Ja potrafię sobie ponownie "uruchomić", gdy się wyłączy. Nie jest to rozwiązaniem problemu ale zawsze trochę pochodzi. Mianowicie pod schowkiem po prawej stronie uderzam lekko ręką i dmuchawa działa. Przez te pół roku bylo w miarę okey. Dmuchawa wyłączyła się w sumie tylko kilka razy. Lecz od nie dawna, jakos od kilku tyg wyłącza się coraz częściej i nawet słychać jak zmienia obroty. Raz dmuchawa działa normalnie na 3 biegu a raz chodzi wolniej niż powinno. Zauważyłem też, ze siła nadmuchu zmienia się czasami przy skracanie kierownicą. Nie mam pojęcia jaki jest tego powód, ale czuję, ze nie długo dmuchawa już w ogóle przestanie działać.
    Masz rację kolego. I znalazłem takie sprawozdania i tutaj rozmawiałem i niestety problem się ponawia
    Tutaj raczej albo coś nie łączy za konsolą, albo dmuchawa już kończy zywot i tyle.
    Klima nie załączy jak wentylator jest na 0.
    Mi padła 2 raz. Zajechałem na parking na parę h jeszcze działała. Wróciłem już nie. Zajechałem do domu - nic bylo. 3 h później poszedłem i już działa. I normalnie działa... Nie wiem co to.

  10. #30
    Użytkownik Awatar Sunstrider
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Konrad
    Auto
    Civic MB2
    Skąd
    Dankowice
    Posty
    430

    Domyślnie

    Mały odkop.
    Mam ten sam problem czyli dmuchawa nie działa na żadnym biegu, nawet 4. Rezystory są wporządku, bezpieczniki sprawdziłem - nie są przepalone. Dmuchawe podłączyłem na krótko pod prostownik - normalnie się kręci. Co może być nie tak że dmuchawa nagle przestała działać? Czyżby czeka mnie przekopywanie całej instalacji od dmuchawy?
    Ostatnio edytowane przez Sunstrider ; 11-09-13 o 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •