Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Wątek: "Osiedlowe/garażowe" mycie samochodu ..

  1. #11
    Użytkownik Awatar Czyzyk
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Integra Type
    Posty
    1,064

    Domyślnie

    Tak jak ktos napisal wyzej. Myjnie bezdotykowe, wiaderko i gabka..

    Tylko jak widze takie osoby, ktore to robia w ciagu dnia kiedy na stacji jest kolejka to mnie c..j strzela i nie raz mialem okazji juz kogos kulturalnie wyprosic.
    No BP niestety tego pilnuja, ale Ehrle(czy jak to sie pisze) gdzie nie ma ciaglej obslugi spokojnie umyjesz.

  2. #12
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Wystarczy jechać na myjnie bezobsługową. Na takiej jest więcej niż 1 stanowisko. Z mojej wiosce są 2 takie myjnie - 4 stanowiska na każdej.

    Co do mycia, osobiście, odkąd powstały nie myję w domu auta. Przede wszystkim dlatego, że na końcu auto można spłukać wodą demineralizowaną. Przy czarnym lakierze jak u mnie - nie mam na lakierze białych kropek (normalnie to kamień).

    Koszta mycia wcale nie są takie duże jak by się wydawało. Mnie to w najgorszym razie kosztuje 7zł (w monetach 2+2+2+1), myjnia bezobsługowa YellowKarecher, a myję w taki sposób:
    - mycie i nałożenie piany - 2zł
    - następnie myję miękką rękawicą z mikrofibry (absolutnie nie szczotką)
    - spłukanie wodą pod ciśnieniem - 2zł
    - nałożenie wosku w płynie na ciepło - 1zł
    - odczekuję 2-3 minuty
    - spłukiwanie wodą demineralizowaną - 2zł

    Całość zajmuje 15 minut. Jeśli mam czas to jeszcze wytrę auto do sucha ręcznikiem z mikrofibry i wygląda świetnie.

    Alternatywnie, jeśli nie jest brudne, a jedynie przykurzone - wystarcza 3zł. (2+1)
    - mycie wodą pod ciśnieniem - 2zł
    - spłukiwanie wodą demineralizowaną - 1zł

  3. #13
    Użytkownik Awatar Dissnej
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Mazda 3 Skyactiv G
    Skąd
    PL
    Posty
    3,446

    Domyślnie

    Teraz wszyscy bardzo restrykcyjnie podchodzą do ochrony środowiska, więc pewnie strażacy będą nieugięci. Mycie ręczne jak robi to Jarek nie zastapi żadnego innego ale zajmuje trochę czasu. Osobiście tylko na myjni bezdotykowej myję i w zależności od potrzeb płacę 5do max. 10zł.

  4. #14
    Użytkownik Awatar krzyzak88
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic ek3
    Skąd
    Starachowice
    Posty
    610

    Domyślnie

    Ja korzystam z bezdotykowej, pierwsze 2 zł to splukanie najwiekszego brudu z auta samą wodą, pozniej wiadro z wodą i szamponem, gąbka (ale po zimie zainwestuje w dobrą rękawice z mikrofibry) i dokładniejsze umycie auta. Następnie znowu woda i samochod błyszczy

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Imię
    Kamil
    Auto
    Civic D14A4 E46
    Skąd
    krk
    Posty
    194

    Domyślnie

    Mam czarny lakier i dobija mnie jak po umyciu widzę kropki. Będę musiał skorzystać z waszego sposobu.

  6. #16
    Użytkownik Awatar krzyzak88
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic ek3
    Skąd
    Starachowice
    Posty
    610

    Domyślnie

    polecam fluffiego do osuszania lakieru... przejedziesz takim raz po lakierze, lakier robi sie suchy i zero śladów

  7. #17
    Użytkownik Awatar sadam
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Adasiek
    Auto
    Auris Hybrid & Yar
    Skąd
    Wola Rtype
    Posty
    15,153

    Domyślnie

    pianownica + środek do rozpuszczania brudu.opierniczyc auto, odczekac z 5 min az sie przeżre, namydlic piana, potem spłukać 4 programem i wytrzec do sucha.wszystko ładnie schodzi o ile auto ma nałozony wosk

  8. #18
    Użytkownik Awatar yarOo_krk
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    男 Jarek
    Auto
    EK3 D15Z6
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,048

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swietekkk Zobacz posta
    Mam czarny lakier i dobija mnie jak po umyciu widzę kropki. Będę musiał skorzystać z waszego sposobu.
    Wiadome najlepsze jest mycie ręczne, porządne spłukanie i nawoskowanie - efekt? nie ma żadnych smug ..
    Myjnie bezdotykowe zostawiają niestety białe smugi ale nie każde - Po BP np. nigdy nie udało mi się wyjechać autem bez smug natomiast kiedyś podjechałem na mało znaną myjnie bezdotykową "bezfirmową" - umyłem auto tymi samymi programami jakimi myję na BP i ... auto wyjechało bez smug i z błyszczącym lakierem

  9. #19
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yarOo_krk Zobacz posta
    Wiadome najlepsze jest mycie ręczne, porządne spłukanie i nawoskowanie - efekt? nie ma żadnych smug ..
    Myjnie bezdotykowe zostawiają niestety białe smugi ale nie każde - Po BP np. nigdy nie udało mi się wyjechać autem bez smug natomiast kiedyś podjechałem na mało znaną myjnie bezdotykową "bezfirmową" - umyłem auto tymi samymi programami jakimi myję na BP i ... auto wyjechało bez smug i z błyszczącym lakierem
    Dlatego się trzeba upewnić czy do spłukiwania jest woda demineralizowana - w takiej wodzie nie ma kamienia i smugi czy białe kropki się nie pojawią.

  10. #20
    Użytkownik Awatar NOLAN
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    268

    Domyślnie

    Panowie moze noobowskie pytanie, ale jak sie na takiej myjni np ehrle wlacza pianownice?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •