Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: "Osiedlowe/garażowe" mycie samochodu ..

  1. #1
    Użytkownik Awatar yarOo_krk
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    男 Jarek
    Auto
    EK3 D15Z6
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,048

    Domyślnie "Osiedlowe/garażowe" mycie samochodu ..

    Mam parę pytań, które nie dają mi spokoju ...
    Z racji tego, że (nie wiedzieć dlaczego ale) ręczne mycie samochodu sprawia mi ogromną przyjemność a myjnie bezdotykowe kosztują i nie do końca jestem zadowolony z efektu ich mycia dlatego chciałbym myć samochód przed garażem osiedlowym mojego ojca (wiaderko do ręki, szampon, gąbka i jazda) ..

    Wyglądałoby to mniej więcej tak:

    Pytanie: czy straż miejska może doczepić się do mnie i wystawić mandat? Słyszałem że kawałek placu przed garażem (około 3m) należy do właściciela garażu, wiec chyba mogę spłukać sobie samochód bez żadnych konsekwencji? Jak myślicie? Mieliście kiedykolwiek problemy przez mycie auta przed garażem czy na osiedlu? Jakie były tego konsekwencje?

  2. #2
    Moderator Awatar Nowik86
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    350Z
    Skąd
    WZ
    Posty
    6,052

    Domyślnie

    Chyba raczej nie możesz tego robić, ale nie wiem czy się nie mylę. Chodzi o to, że gdy używasz różnych chemikali, to spłukując później auto, wszystko to wsiąka w ziemię czyli zanieczyszcza środowisko.

    Takie jest tylko moje zdanie więc mogę się mylić, bo przepisów dokładnie nie znam.

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Dziwny masz dylemat,ale z mojego punkty widzenia Straż wiejska nie doczepi się raczej. Komu przeszkadza trochę nalanej wody? Kałuż nie wiadomo jakich nie narobisz.

  4. #4
    Użytkownik Awatar yarOo_krk
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    男 Jarek
    Auto
    EK3 D15Z6
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,048

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nowik86 Zobacz posta
    Chyba raczej nie możesz tego robić, ale nie wiem czy się nie mylę. Chodzi o to, że gdy używasz różnych chemikali, to spłukując później auto, wszystko to wsiąka w ziemię czyli zanieczyszcza środowisko.
    Tylko że w tym miejscu nie ma jak wsiąkać w ziemię bo jest to betonowa powierzchnia Co najwyżej zrobi się kałuża, zaświeci słońce i wyschnie ..
    Cytat Zamieszczone przez Lucas.FK2
    Dziwny masz dylemat,ale z mojego punkty widzenia Straż wiejska nie doczepi się raczej. Komu przeszkadza trochę nalanej wody? Kałuż nie wiadomo jakich nie narobisz.
    Mam dylemat ponieważ słyszałem że straż miejska w niektórych przypadkach ma prawo wypisać mandat ..

  5. #5
    Użytkownik Awatar marczes82
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Marek
    Auto
    Civic 5d
    Skąd
    Łódź
    Posty
    269

    Domyślnie

    ja myłem auto szamponem pod blokiem i podjechała straż miejska tłumacząc że nie wolno i będzie mandat... jakoś udało mi się wybronić ale teraz myje samą wodą albo jadę na myjkę...

  6. #6
    Użytkownik Awatar rooter666
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Marek
    Auto
    EJ9 D14A3 LPG Stag
    Skąd
    Toruń
    Posty
    828

    Domyślnie

    ja też lubie myć ręcznie dlatego jade na myjke bezdotykową, spłukuje auto ciśnieniowo a potem myje recznie, oczywiście zabieram ze sobą wiaderko szamon i gąbke nigdy obsługa się nie czepiała

  7. #7
    Użytkownik Awatar yarOo_krk
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    男 Jarek
    Auto
    EK3 D15Z6
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,048

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rooter666 Zobacz posta
    ja też lubie myć ręcznie dlatego jade na myjke bezdotykową, spłukuje auto ciśnieniowo a potem myje recznie, oczywiście zabieram ze sobą wiaderko szamon i gąbke nigdy obsługa się nie czepiała
    Też tak robiłem ale do czasu .. obsługa stacji BP zwróciła mi uwagę i powiedziała że jest to niestety zabronione (nie wiedzieć dlaczego)

  8. #8
    Moderator Awatar Nowik86
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    350Z
    Skąd
    WZ
    Posty
    6,052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucas.FK2 Zobacz posta
    Dziwny masz dylemat,ale z mojego punkty widzenia Straż wiejska nie doczepi się raczej. Komu przeszkadza trochę nalanej wody? Kałuż nie wiadomo jakich nie narobisz.
    Oczywiście że się doczepi, bo chyba w środkach czystości jest chemia nie uważasz??? I wylewanie jej do środowiska naturalnego to zanieczyszczanie go i jest to zabronione.
    Nie jest to takie oczywiste jak piszesz, że komuś przeszkadza trochę wody...

    Cytat Zamieszczone przez yarOo_krk Zobacz posta
    Tylko że w tym miejscu nie ma jak wsiąkać w ziemię bo jest to betonowa powierzchnia Co najwyżej zrobi się kałuża, zaświeci słońce i wyschnie ..
    Beton szczelny nie jest, gdzieś to prędzej czy później wsiąknie, wyparuje itp. czyli do środowiska.




    Nie jestem żadnym ekologiem czy kimś podobnym, więc proszę nie wyskakiwać z żadnymi podobnymi tekstami, tylko po prostu staram się trzeźwo i logicznie myśleć

  9. #9
    Użytkownik Awatar raczas
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Bartas
    Auto
    Crx Ufo Gofer
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    3,384

    Domyślnie

    Doczepią się na bank jak zobaczą pianę i tym podobne po chemicznych specyfikach wiem bo sam miałem taką sytucję
    i dostałem od czarnuchów mandat, powiedzieli że gdyby nie było piany tylko sama woda to luzik by był, chodzi ogólnie o
    zanieczyszczanie środowiska tyle

  10. #10
    Użytkownik Awatar kenny
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda
    Skąd
    Sydney
    Posty
    7,300

    Domyślnie

    Przepisy regulujące mycie pojazdów poza miejscami do tego przeznaczonymi regulują uchwały władz lokalnych. Te co widziałem zabraniają wogóle lub z zastrzeżeniem, że wszystkie ścieki muszą spływać do kanalizacji sanitarnej.
    Uchwały znajdziesz na www.bip.gov.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •