Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wymiana przewodów paliwowych

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Auto
    Civic
    Posty
    26

    Question Wymiana przewodów paliwowych

    Witam Serdecznie forumowiczów.

    Mam pytanie dotyczące naprawy.
    Kupiłem niedawno Civica 5d 1.4 1997, zauważyłem, że cieknie mi paliwo z tyłu samochodu.
    Podjechałem do warsztatu aby diagnozę jakąś usłyszeć.
    Cieknie mi z przewodów w okolicy baku, wszystkie przewody paliwowe idące od baku w stronę silnika są mocno skorodowane. Ile szacunkowo może wynieść wymiana tych przewodów wraz z materiałem i robocizną ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Po pierwsze to było więc poszukaj, z miedzi jak znajdziesz zakład to jakieś około 700zł razem z hamulcowymi, lub też wywalić uszkodzony odcinek i dać gumowy zbrojony wąż do paliwa. W aso około 800zł za same paliwowe. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz na forum jakie długie odcinki kupić.

  3. #3
    Użytkownik Awatar mafia35
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    ACCORD CM2 Type-S
    Skąd
    Lublin
    Posty
    817

    Domyślnie

    Nie strasz chłopaka. Po całości może wymienić przewód na gumowy /paliwowy/. Tam jest niewielkie ciśnienie więc będzie ok, robota szybsza, koszty dużo mniejsze.
    Na allegro możesz zobaczyć ile kosztuje taki przewód (w zależności od średnicy) ok. 7-10zł metr...
    Ostatnio edytowane przez mafia35 ; 12-01-12 o 08:26

  4. #4
    Użytkownik Awatar reXio
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Remik
    Auto
    FK8 GT / FK2
    Skąd
    śląsk
    Posty
    3,000

    Domyślnie

    Mozna dac gumowy - a jak ci jakis zwierzak przegryzie a potem ktos fajke rzuci to bedzie buuuum

  5. #5
    Użytkownik Awatar mafia35
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    ACCORD CM2 Type-S
    Skąd
    Lublin
    Posty
    817

    Domyślnie

    Bez przesady Jeżdżę w pracy Kia'nką (ma już 10 lat) K2500 i ma gumowe przewody na totalnym wierzchu i nic się z tym nie dzieje. Z resztą te przewody stworzone do paliwa mają zbrojenie i kilka warstw odpowiedniej gumy, wątpię żeby ktoś miał z nimi przygodę.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Auto
    Civic
    Posty
    26

    Domyślnie

    Jutro postaram się podjechać do warsztatu i wymienić tylko odcinek cieknącej rurki zamieniając miejsce na rurkę, mam nadzieję, że nie będzie komplikacji. Ceny wymiany kompletu przewodów są ciut za wysokie na okres poświąteczny.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    ale jakie straszenie, po rozmowie z kilkoma mechanikami i zobaczeniu jaki mają zapał do takiej naprawy zakupiłem metr przewodu paliwowego zbrojonego i do tego 4 opaski, cały koszt operacji wyszedł 9zł, kiedyś zmienię całe na nowe z miedzi,a tak auto jeździ i nie gubi beny .

  8. #8
    Użytkownik Awatar maciooZD
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    było MA8 jest EP2
    Skąd
    Sosnowiec (SO)
    Posty
    485

    Domyślnie

    panowie demontował ktoś zbiornik paliwa? wiem że jest podwieszany na dwóch pasach, czy trzeba coś jeszcze odkręcić/odpiąć? Wymieniam przewody paliwowe oraz hamulcowe i musze sie tam dostać

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Imię
    Janusz
    Auto
    Civic
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    570

    Domyślnie

    Musisz Chyba jeszcze pompę paliwa wykręcić lub odpiąć jej przewody😉

  10. #10
    Użytkownik Awatar Karpiczek
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,292

    Domyślnie

    Musisz odkręcić obejmę i wyjąć rurę którą dostaje się paliwo do zbiornika z wlewu oraz jak lekko opuscisz zbiornik, odpiąć przewody od pompy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •