Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 79

Wątek: CR-Z, za i przeciw, ogólne info

  1. #21
    Użytkownik Awatar CMQ
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Corvette
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    719

    Domyślnie

    Ja Ci powiem że na te autobusiki typu Insight/Prius patrzeć nie mogę, poza tym skrzynia CVT z efektem jak w trolejbusie Dlatego uznałem, że ekonomia tak, ale nie kosztem jakiejś jednak frajdy. Niemniej mam świadomość, ze przesidajać się z 350Z w zasadzie każde inne spalanie wydaje się małe

    Z aut ultra eko ciekawa jest Ampera a na samo miasto Leaf. To drugie to niezła opcja jak jedyne co robimy to toczymy się po mieście do 100-150km wtedy, kiedy wszyscy inni toczą się obok.

  2. #22
    Użytkownik Awatar TrOuBLE
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Arek
    Auto
    CR-Z
    Skąd
    Kraków
    Posty
    474

    Domyślnie

    Insight/Prius/Ampera/Leaf jak dla mnie odpadają z dwóch powodów: automat i 4 drzwi.
    Choć widziałem Amperę na żywo w Berlinie kilka miesięcy temu i ładnie wygląda. No ale to Opel:/
    A propos Insighta, to dopiero teraz natknąłem się na coś takiego:




    Ja to mam absolutną słabość do Mugena

    A wracając do CR-Za to coraz więcej fajnie zrobionych ich się pojawia w różnych zakątkach świata.
    Rok temu jak go kupowałem to nie było żadnych akcesoriów do niego ani nic. Na wszystkich forach same stocki. A teraz trochę to się zaczyna rozkręcać.
    Dodając do tego, że to bardzo rzadki samochód nawet jako seria na naszych ulicach budzi zainteresowanie. I to w nim lubię!

  3. #23
    Użytkownik Awatar NoName
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    377

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TrOuBLE Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez NoName Zobacz posta
    ... może coś innego się z niego wymyśli
    http://www.hks-power.co.jp/en/produc...rger/list.html
    ?
    tak widziałem ale to naraz abstrakcja cenowa, pomyślimy zobaczymy co da się z "hybrydy" wycinać a jak nie to będę po prostu sobie jeździł i już

    w Insight jest to samo rozwiązanie co w crz więc też przypuszczam że nic rewelacyjnego, no może silnik mniejszy i dla tego lepsza ekonomia. Ja siebie też nie robię jakiegoś dusi-każdego-grosza bo jak nachodzi ochota to na podwórku stoi prosiak i można się wyhulać a tam dopiero jest wir w baku. Nie mniej właśnie jakieś takie nietypowe rozwiązania typu Ampera właśnie mnie interesowały

  4. #24
    Użytkownik Awatar nyndz
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Kacper
    Auto
    Impreza
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,509

    Domyślnie

    Powiem wam, ze po przeczytaniu watkow o cr-z na forum i ogarnieciu przedzialu cenowego bede szukal rodzicom w przyszlym roku uzywki. ehh ale ceny sie trzymaja strasznie rodzice chca auto z jajami hehe. W 99 zachcialo im sie zoltego civica, teraz cr-z. Siedzialem z nimi i rozne warianty ogladalismy od A3 po X3. Pokazalem im Cr-z i od razu "to ten". haha

  5. #25
    Użytkownik Awatar kasik
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Kasia
    Auto
    K20 :)
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CMQ Zobacz posta
    Nie pękł póki co. Moje spalanie w warunkach pogodowych obecnych i na zimówkach to okolice 6.4-6.7l. Krótkie odcinki, korki, co chwilę światła. Auto jest bardzo econo, tylko trzeba je oswoić.
    naprawde sie zastanawiam jak bardzo ekono trzeba go uzywac i jak bardzo traci sie na przyjemnosci z jazdy zeby bylo to 6-7l w miescie

    trasa pokonana rożnym tempem -120km w jedna strone i spalanie 8l... powrot raczej tempo "nudzace" spalanie 5,5l... troche mnie to 8l rozczarowalo bo i jakos "szybko" nie bylo...

  6. #26
    Użytkownik Awatar TrOuBLE
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Arek
    Auto
    CR-Z
    Skąd
    Kraków
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasik Zobacz posta
    naprawde sie zastanawiam jak bardzo ekono trzeba go uzywac i jak bardzo traci sie na przyjemnosci z jazdy zeby bylo to 6-7l w miescie

    trasa pokonana rożnym tempem -120km w jedna strone i spalanie 8l... powrot raczej tempo "nudzace" spalanie 5,5l... troche mnie to 8l rozczarowalo bo i jakos "szybko" nie bylo...
    Kasik, to skąd takie statystyki na http://www.spritmonitor.de/en/ ?
    Ja na chorwackich serpentynach w trybie SPORT przy ostrej jeździe ledwo przekroczyłem 6l.
    Powiedz może lepiej ile Ci przy Twoim stylu jazdy spalają inne samochody?

  7. #27
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    JACK
    Auto
    Cupra300/Mustang G
    Skąd
    Stolica
    Posty
    960

    Domyślnie

    odebrałem cr-z dzisiaj !!:> samochodzik *****isty zdjecia wkrótce

  8. #28
    Użytkownik Awatar CMQ
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Corvette
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasik Zobacz posta
    naprawde sie zastanawiam jak bardzo ekono trzeba go uzywac i jak bardzo traci sie na przyjemnosci z jazdy zeby bylo to 6-7l w miescie

    trasa pokonana rożnym tempem -120km w jedna strone i spalanie 8l... powrot raczej tempo "nudzace" spalanie 5,5l... troche mnie to 8l rozczarowalo bo i jakos "szybko" nie bylo...
    A mnie zastanawia jakim cudem, mieszkając w takim mieście jak Wawa, można w mieście (oczywiście w godzinach tzw ruchu, nie o 4 rano) jechać tak, by nie było "nudno". Jak jadę do pracy ok 7 lub wracam koło 16 lub 18, to nie martwię się o nudę, bo ruch wymusza taką, a nie inną jazdę. Ty mi mówisz (ehm, sugerujesz), że masz wybór? w Wawie? Urodziłem się po ciemku, ale nie wczoraj Żeby spalać wyżej 8 jadę cały czas w trybie Sport i naprawdę mocno się odpinam. W sensie kręcę na maxa.

    Swoją drogą - oczekujesz by było szybko i paliło 5,5l? Ech, ludzie.... A jeśli chcesz, powiem Ci co ja robię by mieć te 6,7 czy mniej. Praktycznie to samo co robiłem w Z czy ITR gdy nie widziałem sensu w wyrywnej jeździe.

    Hixx, mam nadzieję że to nie testówka z HPL co ją przez dealerów próbowali opylić?

  9. #29
    Użytkownik Awatar NoName
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    377

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CMQ Zobacz posta
    Hixx, mam nadzieję że to nie testówka z HPL co ją przez dealerów próbowali opylić?
    a co z nim nie tak ?

  10. #30
    Użytkownik Awatar kasik
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Kasia
    Auto
    K20 :)
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CMQ Zobacz posta
    A mnie zastanawia jakim cudem, mieszkając w takim mieście jak Wawa, można w mieście (oczywiście w godzinach tzw ruchu, nie o 4 rano) jechać tak, by nie było "nudno". Jak jadę do pracy ok 7 lub wracam koło 16 lub 18, to nie martwię się o nudę, bo ruch wymusza taką, a nie inną jazdę. Ty mi mówisz (ehm, sugerujesz), że masz wybór? w Wawie? Urodziłem się po ciemku, ale nie wczoraj Żeby spalać wyżej 8 jadę cały czas w trybie Sport i naprawdę mocno się odpinam. W sensie kręcę na maxa.
    napisalam trasa a nie wawa.. i to wlasnie w trasie spalilo 8 i jadac sobie tryb normal/sport czyli tam gdzie sie dalo troche sie pogonilo ale wiekszosc trasy i tak wymusila tryb normal...

    Cytat Zamieszczone przez CMQ Zobacz posta
    Swoją drogą - oczekujesz by było szybko i paliło 5,5l? Ech, ludzie....
    nie musi byc szybko ale zadowalajaco do oferowanej mocy i calej tej wymyslnej hybrydy.... moje EP pali 6-7 w trasie.. a po miescie nie wiele wiecej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •