Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 79

Wątek: CR-Z, za i przeciw, ogólne info

  1. #11
    Użytkownik Awatar TrOuBLE
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Arek
    Auto
    CR-Z
    Skąd
    Kraków
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NoName Zobacz posta
    spoko takie moje spostrzeżenia że on tak trochę średnio ekono jest
    Ja jestem zadowolony ze spalania. Ciężko znaleźć inny samochód z silnikiem benzynowym o podobnej mocy z takim spalaniem (poza Priusem oczywiście).
    Poprzeglądaj sobie statystyki spalania na http://www.spritmonitor.de
    Wszystkie te nowoczesne małolitrażowe silniki z turbo palą więcej niż CR-Z (mówię o podobnej mocy).
    Tu masz moje statystyki: http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/35374
    Dla przykładu w porównaniu do Civic Coupe Si na benzynie w tym roku zaoszczędziłem około 5.5kpln, a gdybym miał Civica 8gen (140KM) to statystycznie różnica wynosi około 3kpln.

    Cytat Zamieszczone przez NoName Zobacz posta
    btw komuś już pękł lewy przedni halogen?
    Nie, a miałeś z tym już jakieś przygody?

  2. #12
    Użytkownik Awatar NoName
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    377

    Domyślnie

    No ja spodziewałem się że jakoś bardziej EKONO będzie bo 7,5 to jest bez szału. Ostatnimi czasy pomykałem polo 1,2L i ono pali maks 6L a szczerze mówiąc czy mam 75KM czy 114 KM, różnicy wielkiej w miejskim korku nie czuję, a do tego (miejskiego poruszania się) crz powinien być.

    CO do halogenów, czytałem na amerykańskich forach że jakaś częsta przypadłość- pękający halogen od strony kierowcy. Mi się już jakby rysa pojawiła więc może polecieć dalej

  3. #13
    Użytkownik Awatar CMQ
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Corvette
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    719

    Domyślnie

    Nie wiem czego się spodziewałeś skoro stoisz w takich korkach gdzie używasz tylko 1 biegu.

  4. #14
    Użytkownik Awatar NoName
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    377

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CMQ Zobacz posta
    Nie wiem czego się spodziewałeś skoro stoisz w takich korkach gdzie używasz tylko 1 biegu.
    zdecydowanie większej asysty/przejęcia działania przez silnik elektryczny

  5. #15
    Użytkownik Awatar TrOuBLE
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Arek
    Auto
    CR-Z
    Skąd
    Kraków
    Posty
    474

    Domyślnie

    W moim przypadku CR-Z to jedyny samochód, który użytkuję na co dzień. Używam go zarówno do jazdy po mieście jak i długich tras. I dla dwóch osób w obydwu przypadkach się sprawdza. Osobiście nie uważam, że przeznaczenie CR-Z to miejskie korki.
    Jeśli szukasz czegoś gdzie w miejskich korkach byłaby istotna różnica w spalaniu to jesteś zdany na pełną hybrydę, typu Prius. Ale w takim przypadku pozostaje Ci automat, bo tylko CR-Z ma manuala.

  6. #16
    Użytkownik Awatar CMQ
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Corvette
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    719

    Domyślnie

    NoName, to moim zdaniem nie doczytałeś folderu albo sprzedawca Ci głupot nagadał. To jest hybryda równoległa, więc motor elektryczny nigdy nie przejmie działania. To nie Prius.

  7. #17
    Użytkownik Awatar NoName
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    377

    Domyślnie

    "sprzedawcę" zobaczyłem dopiero przy odbiorze kluczyków a wiedzę samodzielnie zdobywałem i nie z folderów

    Miejskie korki to powinien być żywioł crz i hybryd. W trasie każdym samochodem osiągniesz idealne warunki spalanie/prędkość/ekonomia. Niestety w przypadku crz to według mnie tylko naklejka na tylnej klapie + coś tam dający silnik elektryczny ale jak by go nie było i palił by litr więcej to krzywda też by się nie stała. Honda tak jak jej konkurent Toyota musi mieć w gamie samochody hybrydowe bo tak jest poprawnie politycznie a w tym przypadku dodatkowo można stworzyć slogan "sportowa hybryda" i trochę nakręcić koniunkturę.

  8. #18
    Użytkownik Awatar CMQ
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Corvette
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    719

    Domyślnie

    Nie odbierz tego jako wrzutę, ale po prostu z wiedzą się rozminąłeś. Miałeś oczekiwania, które powierzyłeś nie temu autu, co trzeba. Insight, Prius, cokolwiek NIE równoległego, czyli zdolnego jechać na samym prądzie wpisują się w to, czego oczekujesz o wiele bardziej niż CR-Z. Ja w mieście potrafi robić nawrt niżej 6l, więc jak dla mnie się sprawdza. Ale ja chciałem auta dobrze się prowadzącego i podobającego się mi wizualnie, które przy okazji będzie ekonomiczne. Z tego co wnioskuję, Ty przede wszystkim szukałeś ekonomii i pomyślałeś, że kupujesz Priusa w ładnym opakowaniu.

  9. #19
    Użytkownik Awatar NoName
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    377

    Domyślnie

    zgadza się nie twierdzę że nie. Chciałem ekonomicznie jeździć + jakiś sentyment do marki jest. Większość czasu jeżdżę sam i to przeważnie non stop w korkach wiec mały hybrydowy samochód wydaje być się idealny dla mnie. Niestety rzeczywistość trochę sprowadza na ziemię ale cóż nie jest ekonomicznie to może coś innego się z niego wymyśli
    p.s.
    w Insight jest to samo rozwiązanie co w crz więc też przypuszczam że nic rewelacyjnego, no może silnik mniejszy i dla tego lepsza ekonomia
    Ostatnio edytowane przez NoName ; 29-12-11 o 22:33

  10. #20
    Użytkownik Awatar TrOuBLE
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Arek
    Auto
    CR-Z
    Skąd
    Kraków
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NoName Zobacz posta
    ... może coś innego się z niego wymyśli
    http://www.hks-power.co.jp/en/produc...rger/list.html
    ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •