Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79

Wątek: CR-Z, za i przeciw, ogólne info

  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    JACK
    Auto
    Cupra300/Mustang G
    Skąd
    Stolica
    Posty
    960

    Domyślnie CR-Z, za i przeciw, ogólne info

    Witam czytając wasze posty :> dokonałem zakupu cr-zka wersja GT panoramiczny dach ,skóra , sub , full wypas bez nawi , jutro odbieram wiec jak tylko dostanego w swoje łapki porobie fotki i wystawiam:> historia moich hond wygląda podbnie jak u was legend coupe , crx del sol 160ps , integra type r 220ps , lexus is300 265ps<mody> wiec jesli wy jestescie zadowoleni to ja tez bede:> szukałem samochodu do pracy jazda w wawie 99% korki!!dostałem 3 bardzo fajne oferty , pierwsza to ds3 full wersja 155ps spalanie okolo 6l na 100km miałem go na testach przez 2 dni bardzo bardzso fajny samochod 1.5 tturbo 7sek do 100km potem przyszedł mail z HONDY cr-z gt biały za 60tys i czarny za 68tys z tym ze czarny z panorama i skóra wiec pojechałem do hondy i siadłem za sterami mały szok prowadzenie tego samochodu jest genialne!!! siedlisko trzyma rewelacja !!!osiagi sa słabe ale kogo to obchodzi !! chyba dorosłem ze tak pisze:> majac tak szybkie samochody stwierdziłem ze jedyne miejsce gdzie mozna bylo poszalec to tor i nic wiecej drogi w Polsce sa fatalne w wawie pełno psiarni i korki non stop korki , podejscie Hondy wydawało mi sie dziwne brak civica type r w ofercie zero spotrowych modeli jednak w praktyce sa to samochody idealne dla ludzie mieszkajacych w miescie , jesli bede chcial poszalec zawsze moge skleic sobie jajko ze swapem i szalec,wszytsko co serdeczni koledzy pisali o cr-z jest prawda to naprawde bardzo fajny gadzet ktory swietnie sprawdza sie w miescie i wyglada inaczej od wszytskich innych samochodow !!POlecam!!

  2. #2
    Użytkownik Awatar TrOuBLE
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Arek
    Auto
    CR-Z
    Skąd
    Kraków
    Posty
    474

    Domyślnie

    Jacku bardzo miło mi to słyszeć! Koniecznie podziel się wrażeniami! A dachu to Ci zazdroszczę jak nic!

  3. #3
    Użytkownik Awatar CMQ
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Corvette
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    719

    Domyślnie

    Tak, dach jest wypasem! Cieszę się, że w jakiś sposób mogłem Ci pomóc. Czekamy na foty.

  4. #4
    Użytkownik Awatar NoName
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    377

    Domyślnie

    Moim zdaniem to w trybie ECO to sobie można zaparkować samochód na parkingu a nie jeździć po warszawie ale to takie moje subiektywne zdanie

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    JACK
    Auto
    Cupra300/Mustang G
    Skąd
    Stolica
    Posty
    960

    Domyślnie

    Na pewno szybciej w eco jak pieszo wiec wybieram Honde:>ja robie 100km dziennie po miescie wiec dla mnie bomba spalanko, widze ze wiekszoc non stop patrzy przez pryzmat osiągow czyli tak naprawde Hondy bym nie brał pod uwage bo wszystkie nowe samochody sa ECO

  6. #6
    Użytkownik Awatar TrOuBLE
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Arek
    Auto
    CR-Z
    Skąd
    Kraków
    Posty
    474

    Domyślnie

    Ja w godzinach szczytu jeżdżę w mieście tylko i wyłącznie w trybie ECO. Stanie w korku w trybie SPORT mija się wg. mnie z celem, ponieważ i reakcja na gaz jest o wiele żywsza (a w korku to wręcz przeszkadza) i silnik rzadziej się wyłącza.

    A tak na marginesie dzisiaj mija równy rok odkąd CR-Z trafił w moje ręce.
    Przez ten czas przejechałem 26375km i muszę przyznać, że jazda tym samochodem sprawia mi ogromną przyjemność. Nigdy nie traktowałem samochodu jako środka do przemieszczenia się z punktu A do punktu B, ale jako coś co powinno dawać przyjemność z jazdy. I z tego zadania CR-Z wywiązuje się idealnie.

  7. #7
    Użytkownik Awatar NoName
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    377

    Domyślnie

    Tryb ECO - spalanie 7,5L/100km warszawskie korki...... + jak mam prosić przepustnice o to żeby szanowna ruszyła samochód do przodu a i tak między czasie już dwóch zdążyło się wpasować przede mnie to trochę mi się słabo robi. ECO to się nadaje na autobanę albo płynne przejazdy jakiś dłuższych odcinków
    SPORT jest przesadą ale NORMAL już daje radę

    przykład z ECO- ranek początek ząbkowskiej (kto wie temu nie trzeba tłumaczyć co się rano tam dzieje) tryb ECON, bateria full..... 20 min później koniec ząbkowskiej auto-stop już nie działa obroty podbija do 1200 żeby ładować AKU to co na początku zaoszczędził teraz wypala

    Niektóre samochody traktuję jako transport z A do B a inne "specjalniej" Po miesiącu użytkowania crz generalnie nie wiem jak potraktować ten samochód ????

  8. #8
    Użytkownik Awatar TrOuBLE
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Arek
    Auto
    CR-Z
    Skąd
    Kraków
    Posty
    474

    Domyślnie

    Ja sie jakos z przepustnica w trybie econ dogadalem, zwlaszcza ze po mocniejszym potraktowaniu gazu silniczek elektryczny od razu chetnie pomaga i do ruszania w korku w zupelnosci wystarcza. Ale fakt, trzeba troche czasu zeby sie przyzwyczaic.
    Co do rozladowania baterii w korkach to tez mi sie to zdaza, 20-30 minut dobrego stania i po baterii. Ale czy naladowabie baterii przy 1200obr/min niweluje oszzednosc - szczerze watpie.

    NoName - nie kazdemu ten samochod przypadnie do gustu

  9. #9
    Użytkownik Awatar NoName
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    377

    Domyślnie

    spoko takie moje spostrzeżenia że on tak trochę średnio ekono jest

    btw komuś już pękł lewy przedni halogen?

  10. #10
    Użytkownik Awatar CMQ
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Corvette
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    719

    Domyślnie

    Nie pękł póki co. Moje spalanie w warunkach pogodowych obecnych i na zimówkach to okolice 6.4-6.7l. Krótkie odcinki, korki, co chwilę światła. Auto jest bardzo econo, tylko trzeba je oswoić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •