Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: szpera do ek4 jaka wybrac

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    144

    Domyślnie szpera do ek4 jaka wybrac

    witam


    ostatnio zakupilem w koncu po 4 miesiacach czekania na auto pieknie utrzymane ek4 b16a2 vti.


    auto jest 100% seria wiec pierwszym modem jaki chce wprowadzic bedzie szpera i tutaj pytanie: jaka kupic najlepiej (dodam ze nie chcialbym zmieniac calej skrzyni biegow gdyz kupilem auto w bardzo dobrym stanie mechanicznym z minimalnym przebiegiem 130tys. i skrzynia jest jak nowka). jezeli mozna to jakies ewentualne koszty takiej szpery lub aukcje gdzie moge takowa kupic

    nie bardzo usmiecha mi sie wymiana prawie nowej skrzyni na skrzynie niewiadomego pochodzenia z b18c4 za 1,5k zl :/ tylko dla szpery + jeszcze pewnie trzeba bedzie biegi skracac itp = koszty...


    co polecacie w takim wypadku? czy moze olac szpere i zrobic jakies inne mody? choc wydaje mi sie ze najlepiej bedzie poprawic przenoszenie mocy na kola zanim bede ta moc zwiekszal

    dzieki za ewentualna pomoc

  2. #2
    Użytkownik Awatar lozek
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    EP3+K20
    Skąd
    WWA / Wola Team
    Posty
    7,469

    Domyślnie

    Jak masz kase to najlepiej byłoby sprzedać ta skrzynie i kupić S80.

    Będziesz miał krótkie biegi, krótsze główne i będzie szpera. Czyli lepsze prowadzenie i lepsze przełożenie mocy na koła.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    144

    Domyślnie

    a nie lepiej jakas dedykowana szpere do b16a2

    zostanie mi ta nowka skrzynia + krotkie biegi + bede mial porzadna firmowa szpere (jaki koszt takiej zabawki w ogole?)


    pozdro

  4. #4
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie

    ale do czego chcesz tej szpery używac?
    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    144

    Domyślnie

    no chce poprostu miec dobrze zrobione auto , nie wykluczam jakis wypadow na tor itp.

    glownie szkoda mi tej zadbanej skrzyni ale tez boje sie kupowac cala skrzynie od b18c4 bo mechanikiem nie jestem i nie bede w stanie zweryfikowac sprawnosci

    gdzie moge dedykowane szpery znalesc?

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Rafał
    Auto
    EJ9 D14A3
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    120

    Domyślnie

    To samo pytanie mi się nasunęło, bo jeżeli masz zamiar tym autem na codzień po drogach śmigać, to szpera moim zdaniem jest bezsensownym zakupem i pewnie opony będzie żreć, ale tu niech się wypowiedzą użytkownicy, a moim zdaniem używanie dobrze utrzymanego rodzynka do wyścigów na 1/4 mili odpada. Jak dla mnie osobiście zainwestuj w dopieszczenie tego rodzynka, ładny felunek, dobre opony, zawieszenie i zostaw szperę... ale wybór należy do Ciebie, jeżeli szukasz dobrej skrzyni to przegrzebuj dział sprzedam, napewno tu kupisz pewniej niż na allegro, ew. allegro, ale w opcji odbioru osobistego

  7. #7
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie

    Jak to jest auto na ulice to nie ma co filozofować.. kupujesz standardowego torsena i tyle. Płytka nie nadaje sie na ulice, wiec nad czym tu sie zastanawiac?
    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

  8. #8
    Użytkownik Awatar Kowen
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Jacek
    Auto
    EK4
    Skąd
    Sułkowice
    Posty
    19

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    144

    Domyślnie

    mega droga ta szpera + dedykowana nie pod b16a2,a pod b16b silnik z ek9

    cos tanszego, co wplyneloby znacznie na poprawe przenoszenia napedu, ale ofc nie chodzi mi tu o jakis super sprzet na tor

  10. #10
    Użytkownik Awatar Budziniak
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    ek3
    Skąd
    Wwa
    Posty
    6,323

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •