Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 12202122
Pokaż wyniki od 211 do 215 z 215

Wątek: Swieza klima w 6gen SLABO MROZI...

  1. #211
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wielkie dzieki za informacje

  2. #212
    Użytkownik Awatar reaktor
    Dołączył
    Apr 2007
    Auto
    JEGIE 5
    Posty
    5,555

    Domyślnie

    del
    Ostatnio edytowane przez reaktor ; 22-07-09 o 19:58

  3. #213
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Auto
    MB2 d14z4
    Posty
    208

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie. czy u Was w MB2 sprężarka pracuje cały czas po włączeniu klimy? zauważyłem, że u mnie jakiś czas pochodzi i się wyłącza, a po chwili znowu się włącza. Pojechałem do znajomego mechanika, który nabija klimy, bo myślałem, żę jest zamało gazu ale on podłączył tą maszynę i stwierdzi, że jeszcze gaz jest w normie (sprawdził ciśnienie na manometrze) i powiedział, że nie trzeba jeszcze nabijać. Poza tym, gdy odkręcał ten mniejszy zielony koreczek, to coś psykło, i on stwierdził, że wentylek może być trochę słaby. Gdy klima była podłączona do tej jego maszyny, to włączyliśmy silnik i klimę. Chodziło tak z 15 minut i sprężarka chodziła cały czas. Powietrze z nawiewów jest takie średnio zimne - kiedyś było bardziej zimne. Da się schłodzić wnętrze auta wystarczająco ale martwi mnie to włączanie i wyłącznie się kompresora. Nie włączam zamkniętego obiegu powietrza gdy włączona jest klima, filtr kabinowy jest nowy, a kanały powietrzne są czyste.
    Doradźcie mi coś.

  4. #214
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Jest to jak najbardziej normalne. W momencie wyłączenia się kompresora klima osiąga najniższą temperaturę czyli ok 6-7'C z nawiewu i dlatego się wyłącza kompresor. Jak w nawiewie temp podskakuje do niecałych 10'C ponownie włącza się kompresor.
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  5. #215
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Auto
    MB2 d14z4
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spychu Zobacz posta
    Jest to jak najbardziej normalne. W momencie wyłączenia się kompresora klima osiąga najniższą temperaturę czyli ok 6-7'C z nawiewu i dlatego się wyłącza kompresor. Jak w nawiewie temp podskakuje do niecałych 10'C ponownie włącza się kompresor.
    Dzięki za szybką i jasną odpowiedź Wolałem się upewnić, bo mechanior powiedział, że są dwa typy klim: takie, które regulują sobie temperaturę bez wyłączania i włączania sprężarki oraz takie, które do tego wyłączają sprężarkę. Niestety nie wiedział, którą ja mam, bo nie znał tego modelu. Skoro wszystko jest ok, to jeszcze raz wielkie dzięki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •