Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 122

Wątek: ILE WAŻĄ WASZE AUTA? - wątek poswiecony odchudzaniu

  1. #11
    Użytkownik Awatar Kamil 87
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Kamil
    Auto
    DB7 Turbo
    Skąd
    Wawa-Kobyłka
    Posty
    524

    Domyślnie

    Moj eg4 ma wbite w dowod 935 kg ( nie wazylem osobiscie )
    - 2x ele. szyby, 2x ele. lusterka, ele. szyber dach, cale wnetrze, zestaw rozporek, maska, burta, lotka LAMINAT - wyszlo 900 kg z pelnym bakiem

    na chwile obecna - wpadl wydech 2.25", heble od VTi , pozbylem sie kanapy i plastikow - ??? kg ( poczekam jeszcze na pare zabawek i zobaczymy )

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Green EJ6 D16Y7
    Skąd
    Dretyń
    Posty
    166

    Domyślnie

    Moje EJ2 z 1/3 baku, dojazdówka, jakieś audio, tuba, kompletne wnętrze, custom dolot, wydech 2", alu felgi oz, elektryczny szyber, lusterka, szyby, wygłuszenie wnętrza - 1100 kg.
    Ostatnio edytowane przez pyrek ; 06-05-12 o 20:24

  3. #13
    Użytkownik Awatar SCKAPE
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    D13 - 175,1BHP
    Skąd
    Manchester
    Posty
    1,594

    Domyślnie

    jakie macie propozycje pozbcia sie balastu z przodu? z tyłu mozna wywalic sporo ale co wywalic z pod maski?? osobiscie wywalilem uchwyt do wydechu ktory byl zaraz za silnikiem po wstawieniu 421 stal sie bezuzyteczny, chce wywalic 1 z dwuch uchwytow na line, przerzuce akumulator na tył i sie zastanawiam czy do czegos jest potrzebny ten duzy plastik z przodu pod zderzakiem? ma ktos jakies propozycje jeszcze?

  4. #14
    Użytkownik Awatar airman
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Kamil
    Auto
    EG4D15VTEC+CU2-S
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,294

    Domyślnie

    Osłona silnika waży niewiele, a chroni silnik przed wodą i brudem, IMO bez sensu to wywalać. Jak już przenosisz aku to możesz wywalić podstawkę z 2 śrubami hehe.

  5. #15
    Użytkownik Awatar Gorliś
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    EG3 B18C4
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    3,165

    Domyślnie

    Ja niejestem zwolennikiem odchudzania tylu przez to, ze w civicu rozklad mas juz i tak jest daleki od idealu.
    Z przodu wymiana kolektora na ebay z nierdzewki to pare kg oszczednosci w stosunku do zeliwnego.
    Maska z laminatu to oszczednosc ok 7kg.
    Plastik pod zderzakiem nie jest specjalnie potrzebny, przy wymianie poduszki od silnika go zdjalem i juz nie zalozylem.
    Z rzeczy oczywistych to mozesz jezdzic z minimalna iloscia plynu do spryskiwaczy, a zbiornik w civcicach jest spory - ok 5l.
    Aha, jeszcze rura zamiast katalizatora to tez pre kg mniej, ale nie robilem dokladnego porownania co ile wazy, zreszta wrzucilem katalizator spowrotem.
    Ostatnio edytowane przez Gorliś ; 27-12-11 o 15:21

  6. #16
    Użytkownik Awatar SCKAPE
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    D13 - 175,1BHP
    Skąd
    Manchester
    Posty
    1,594

    Domyślnie

    mam juz 421 i rure zamiast kata - ucielo 4,1kg, lekki zamach ucielo 3kg baniak na plyn do spryskiwaczy i tak na ogol mam prawie pusty a nie dlugo przeniose go w miejsce gdzie akumulator jest (ale to juz inne wzgledyi inna bajka..). tył juz mam praktycznie pusty - zostaly mi jeszcze tylko jakies silowniki, i podsufitaka pozbywam sie tego na dniach. szczerze mowiac dupa mi sporo poszła w góre i glupio to wyglada.. dlatego tez sie zastanawiam co sprzodu porobic lub co dalo by sie z przdu do tylu przeżucić.

  7. #17
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie

    ogólnie warto myśleć o lekkich felgach....

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EK3 d15z6
    Skąd
    Zielona Góra / Dychów
    Posty
    802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lcfr Zobacz posta
    ogólnie warto myśleć o lekkich felgach....
    gdzieś kiedyś czytałem (pewnie na forum) że 1k na feldze to kilka-kilkanaście kilogramów w środku ( pod maską wnętrze) chodziło o masę wirującą/dynamiczną oraz o masę statyczną
    jesli byłby ktoś kto poda dokładne dane to niech się nimi podzieli.
    (jeżeli coś popierdzieliłem w nazewnictwie to z góry przepraszam)
    p.s. miłego odchudzania
    Ostatnio edytowane przez konstruktor ; 28-12-11 o 00:53

  9. #19
    Użytkownik Awatar Bogdan19
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Bohdan
    Auto
    EG3, Volvo V40
    Skąd
    Nasielsk
    Posty
    3,258

    Domyślnie

    Moje eg4 z d16z6 lekki zamach, stab przód itr.
    - 2x ele. szyby, 2x ele. lusterka, szklany szyber, zestaw rozporek, maska, burta, lotka LAMINAT, zbite maty wygłuszające, zdjęte wygłuszenie ze ściany grodziowej, z wnętrza wyleciała tylna kanapa, i dykta z bagażnika. waga z 1/3 baku około 920kg.
    choć muszę przejechać się na dokładniejszą wage. Chcę zejść do około 900kg, jak myślicie dam rade?

  10. #20
    Użytkownik Awatar SCKAPE
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    D13 - 175,1BHP
    Skąd
    Manchester
    Posty
    1,594

    Domyślnie

    zapas wazy ponad 10 kila - wywal go i kup tylko... cos tam takie g... w spreju i pompke, półka w bagażniku tez sporo wazy, mo i wszelkieplastiki i tylnie pasy - moze z tego uzbierasz cos w porywach 20kg - tych ktore maz za powyzej 900. moze jakis lekki fotel. Ps. dzis gdzies na jakims forum widzialem jajko cos okolo 700kg - ale bylo juz typowo pod drag..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •