Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 122

Wątek: ILE WAŻĄ WASZE AUTA? - wątek poswiecony odchudzaniu

  1. #1
    Użytkownik Awatar SCKAPE
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    D13 - 175,1BHP
    Skąd
    Manchester
    Posty
    1,594

    Domyślnie ILE WAŻĄ WASZE AUTA? - wątek poswiecony odchudzaniu

    Jak w temacie.. To ile wycisnie sie kucyków, to jak pomodzi sie zawieche, ect... gra ogromną role jesli chodzi o osiągi. Ale równie wazne w osiągach jest ile defakto wazy samo auto (a o tym juz jest niewiele..) - na co wpływa to co sie wywaliło (kanape, zapas, plastiki, tłustego kumpla żone...) co sie wymieniło (np maske, burte, nadkole...) a co odchudziło (np zamach, wycieło coś niepotrzebnego, powiercilo otwory w czymś...). Dlatego chciałbym poswiecić ten wątek wadze samochodu, wiec prosze wypowiadajcie sie tu własnie w tym temacie - co takiego zrobiliscie żeby poddać diecie wasze Hanki i co defakto z tego wyszło.
    ((dla podpowiedzi powiem ze autko mozna zwazyc w zasadzie bezpłatnie na złomowisku, w niektórych fabrykach, portach czasami na wysypiskach))

    Zaczne od siebie:
    Moja Hanka to: civic dx, hatchback, 1,3 - w zasadzie ogór (mam tylko szyberdach i wspomaganie - które nie zawsze w nich wystepowało).
    Pojechałem zważyć totalną serią bez zadnych przeróbek zatankowaną do pełna - waga pokazała mi 965kg

    Na chwile obecna pozbyłem sie tylniej kanapy, wiekszosci plastikow z tyłu, chlapaczy, koła zapasowego (moj stalowy zapas wazy 12,1kg), wstawilem lekki zamach (3kg różnicy). Niebawem zważe znowu tylko pozbede sie jeszcze kilku rzeczy.

  2. #2
    Użytkownik Awatar billiejoe
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    billie
    Auto
    MPS
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    1,633

    Domyślnie

    Seryjnie wyposażony Civic 4D ej9 po swapie na d15z8 z paroma litrami benzyny 1050kg

    Wyposażenie: wspomaganie, 2x poduszki, 4x elektryczne szyby, 2x elektryczne lusterka, szyberdach...

  3. #3
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie

    ITR waży seryjnie coś około 1160KG
    po modach średnich (odwracalnych) można mu zdjeć 80KG (zjęte lub zamieniomne: 1 fotel, klapa tył, 2xdzrwi, rozpórka tył, i inne drobiazgi, wycieraczka)
    po nieodwracalnych na pewno dodatkowe 40Kg (maty, wygłuszenia,2 seryjne fotele, akumulator,antena itd)

    mój osobisty ITR po odchudzeniu ważył 1060KG
    Ostatnio edytowane przez Lcfr ; 21-12-11 o 22:16

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EK3 d15z6
    Skąd
    Zielona Góra / Dychów
    Posty
    802

    Domyślnie

    Dowód rejestracyjny: mam wbite 1120 kg.
    Samochód : EK3 (d15z6), HB, 6g
    Wyposażenie: wspomaganie, 2x poduszki, 2x elektryczne szyby, 2x elektryczne lusterka, (+ pełen osprzęt : koło zapasowe , dywaniki , wszystkie maty , apteczki i inne )
    P.S. Przy najbliższej okazji zajadę na wagę aby sprawdzić tą masę własną , bo troszkę wysoka (w porównaniu np do itr'a)

  5. #5
    Użytkownik Awatar Dominik22
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Dominik
    Auto
    EK3 d15z6
    Skąd
    Kraków
    Posty
    495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konstruktor Zobacz posta
    Dowód rejestracyjny: mam wbite 1120 kg.
    Samochód : EK3 (d15z6), HB, 6g
    Wyposażenie: wspomaganie, 2x poduszki, 2x elektryczne szyby, 2x elektryczne lusterka, (+ pełen osprzęt : koło zapasowe , dywaniki , wszystkie maty , apteczki i inne )
    P.S. Przy najbliższej okazji zajadę na wagę aby sprawdzić tą masę własną , bo troszkę wysoka (w porównaniu np do itr'a)
    Dowód dowodem, ale nie wydaje mi się, żeby EK3 ważyło tyle..

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EK3 d15z6
    Skąd
    Zielona Góra / Dychów
    Posty
    802

    Domyślnie

    dlatego też dopisałem :
    Cytat Zamieszczone przez konstruktor Zobacz posta
    P.S. Przy najbliższej okazji zajadę na wagę aby sprawdzić tą masę własną , bo troszkę wysoka (w porównaniu np do itr'a)

  7. #7
    Moderator Awatar miles
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Mariusz
    Auto
    eRka
    Skąd
    wwa
    Posty
    3,933

    Domyślnie

    EJ9 z D16Y2 pod maską, wydechem 2.25", z pełnym środkiem, z połową baku 1090kg

  8. #8
    Użytkownik Awatar SCKAPE
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    D13 - 175,1BHP
    Skąd
    Manchester
    Posty
    1,594

    Domyślnie

    Wczoraj zakładałem ebuy-owy 4-2-1 + decat pipe zamiast katalizatora owiniete 30-oma metrami (25mm) tasmy termoizolacyjnej, z ciekawosci poważyłem i zestaw ebuy-owy z tasma jest o 4kg z hakiem lżejszy od serii.

  9. #9
    Użytkownik Awatar Starstruck
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Duff
    Auto
    WRX | FD7
    Skąd
    Warszawa [WA]
    Posty
    8,534

    Domyślnie

    EJ6 z pełnym wyposażeniem (poduchy, klima, szyber, elektryka), pełne wnętrze i niecałe pół baku paliwa: 1050 kg .

  10. #10
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Moje EJ9 3d, klima, elektryka itd seria 1040kg
    Po wszystkich moich odchudzaniach 1120kg audio, wielkie heble, rozpórki, wygłuszenia, fotele i masa innych dołożonych pierdół
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •