Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: duze spalanie benzyny jezdzac na gazie

  1. #11
    Użytkownik Awatar krzysiek8k
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EJ2 96r PROTEC
    Skąd
    Leszno Wlkp
    Posty
    494

    Domyślnie

    No ja tam nagrzewnicy nie skręcam wole jak mi od początku ciepło zawiewa To może wyjaśniać co nie co. Zauważyć warto że różnica duża jak szybko wskakujemy na wyższe biegi a jak np trzymamy ta 3 na 3k
    Aczkolwiek wróćmy do tematu. Kolego przełączył się po 1,5km dojechałeś do celu oddalonego 3km postał kilka godzin znowu 1,5km czy tak wygląda Twoja trasa z której wyszło Tobie 20ltr benzyny?

  2. #12
    Użytkownik Awatar rooter666
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Marek
    Auto
    EJ9 D14A3 LPG Stag
    Skąd
    Toruń
    Posty
    828

    Domyślnie

    dziś było -2 rano jak startowałem i przełączenie na gaz zajęło 800 metrów około, jak ktoś chce przyśpieszyć grzanie to podpatrzyłem ciekawy patent http://lpg-forum.pl/podgrzewanie-red...t3647-990.html , w dieslach to jest stosowane tylko że mają mocniejsze alternatory a nasz w hondzie czy podoła nie mam pewności

  3. #13
    Użytkownik Awatar krzysiek8k
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EJ2 96r PROTEC
    Skąd
    Leszno Wlkp
    Posty
    494

    Domyślnie

    Pozwolę sobie zacytować :Jako, ze omega włącza ogrzewanie kabiny dopiero po rozgrzaniu silnika zmotywowało mnie to do montażu podgrzewacza a i przy okazji na LPG może szybciej się przełączy bo przy 1stopniu temperatury na dworze przejadę 1,5km zanim przełączy (przełączanie ustawione na 20stopni). Wróćmy do tematu dużego spalania koniec z OT o temperaturze

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Marcin
    Auto
    CTR FN2
    Skąd
    Białystok
    Posty
    21

    Domyślnie

    krzysiek8k, rozgrzał się po przejechaniu 1,5km, dojechałem do celu oddalonego o 8,5km, postał dwie/trzy godziny i znowu to samo, z tym, że później również jeździłem,ale silnik nie musiał się już nagrzewać. Poza tymi codziennymi trasami w tym miesiącu robiłem tez dłuższe trasy od 50 do ponad 100km

  5. #15
    Użytkownik Awatar djdolar
    Dołączył
    Jun 2010
    Auto
    E jot szejść R-95P
    Posty
    141

    Domyślnie

    tak jak kolega rooter666 polecam zamykanie zaworu nagrzewnicy póki nie osiągnie temperatury przełączania się. To naprawde pomaga

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    japońskie :D?
    Skąd
    Poznań / Krk.
    Posty
    585

    Domyślnie

    Być może często kręcisz auto wysoko i po prostu często przełącza się na benzynę ? Jeśli jakiś fachman wrzucił Ci lichą instalację to bardzo szybko może się przełączać na pb ( 4-5tys/rpm ) i masz po zagadce. Daj H w palnik i niech ktoś obserwuje przełącznik pb/lpg i patrzy przy ilu masz taki spadek ciśnienia że przechodzi na pb.

  7. #17
    Użytkownik Awatar djdolar
    Dołączył
    Jun 2010
    Auto
    E jot szejść R-95P
    Posty
    141

    Domyślnie

    skoro się tak dzieje jak kolega pisze to zmiejsz w oprogramowaniu granice przełączania . mamy w pl na tyle lichy gaz ze to w sumie konieczne w niektórych przypadkach.

  8. #18
    Użytkownik Awatar Pers68
    Dołączył
    Apr 2011
    Imię
    Wojtek
    Auto
    Civic MA8/D14A2
    Skąd
    Białystok
    Posty
    48

    Domyślnie

    Hmmm a może masz walnięty elektrozawór benzynowy i po przełączeniu na gazik nie odcina do końca benzynki...to bym sprawdził jeśli zauważasz spore zużycie paliwka

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    11

    Domyślnie

    Więc ile Honda ma prawo spalić benzyny na cały zbiornik gazu, który starcza na 350 km? Zakładając, że te 350 km to tylko i włącznie 2 trasy po 15 km w jedna stronę dziennie?

  10. #20
    Użytkownik Awatar erkey
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Rafał
    Auto
    d14z2
    Skąd
    wawa
    Posty
    106

    Domyślnie

    mi przy przełączeniu na gaz przy 15 stopniach pali ok 13-14 litrów benzyny na 5000 km. samochód stoi w garażu. dane dla ostatnich 5000 km czyli okres letni.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •