Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 22

W±tek: Cos grzechocze w aparacie zap³onowym

  1. #1
    U¿ytkownik Awatar NFS
    Do³±czy³
    May 2005
    Imiê
    Grze'
    Auto
    EG3 d16z6
    Sk±d
    Pruszków
    Posty
    664

    Domy¶lnie Cos grzechocze w aparacie zap³onowym

    mam problem z silnikiem w d13b2, otoz cos rzêzi w aparacie zap³onowym. objaw ten jest tylko przy zimnym silniku. jak sie nagrzeje jest ok. co to moze byc? czy jest jakis sposob na skasowanie luzów czy cos?

  2. #2
    U¿ytkownik Awatar Matey
    Do³±czy³
    May 2005
    Imiê
    Matey
    Auto
    MAN, Renault...
    Sk±d
    JDM Option
    Posty
    3,228

    Domy¶lnie

    Mnie tez cos rzezilo w aparacie i u mechanika mi powiedzieli ze to moze byc lozysko jakies. Ale teraz przestalo... Mam D15B2

  3. #3
    U¿ytkownik Awatar siemaR
    Do³±czy³
    Jun 2004
    Imiê
    Marcin
    Auto
    efka dwa, cb750 SF
    Sk±d
    Warszawa
    Posty
    805

    Domy¶lnie

    jest sposób - oddaj aparat do regeneracji (wymieni± ³o¿ysko, tulejki), albo rozgl±daj siê za drugim u¿ywanym, zanim ten siê ca³kiem rozsypie, bo jak ju¿ go s³yszysz ¿e w nim rzêzi to nied³ugo umrze.

  4. #4
    U¿ytkownik Awatar Toms
    Do³±czy³
    Nov 2004
    Imiê
    Tomek
    Auto
    Vectra C GTS OPC 1.9CDTI
    Sk±d
    Kraków
    Posty
    466

    Domy¶lnie

    sprawdz napiecie paska rozrzadu, watpie ze to lozysko bo mialem w accordzie przypadek lozyska i ono piszczalo i sie bali mechanicy ze sie moze zatrzec i uszkodzi rozrzad.
    A tez mialem takie cos jak ty , w aparacie sa odwazniki i jezeli pasek jest lekko luzny lub np sie lekko naciagnol to szarpie aparatem i dlatego masz taki dzwiek!!!! moze wymieniales ostatnio rozrzad?

  5. #5
    U¿ytkownik Awatar siemaR
    Do³±czy³
    Jun 2004
    Imiê
    Marcin
    Auto
    efka dwa, cb750 SF
    Sk±d
    Warszawa
    Posty
    805

    Domy¶lnie

    Cytat Zamieszczone przez Toms
    sprawdz napiecie paska rozrzadu,
    a co ma rozrz±d i pasek do aparatu zap³onowego - aparatu nie napêdza pasek :idea:

  6. #6
    U¿ytkownik Awatar kosiniak
    Do³±czy³
    Jun 2004
    Sk±d
    £om¿a
    Posty
    4,282

    Domy¶lnie

    Cytat Zamieszczone przez siemaR
    Cytat Zamieszczone przez Toms
    sprawdz napiecie paska rozrzadu,
    a co ma rozrz±d i pasek do aparatu zap³onowego - aparatu nie napêdza pasek :idea:

  7. #7
    U¿ytkownik Awatar Toms
    Do³±czy³
    Nov 2004
    Imiê
    Tomek
    Auto
    Vectra C GTS OPC 1.9CDTI
    Sk±d
    Kraków
    Posty
    466

    Domy¶lnie

    kosiniak nie ciesz jak nie qumasz, przypadek jest autentyczny i tak bylo u mnie w poprzednim civicu, wiem ze ty jestes wszystko wiedzacy ale wez sobie to na logike!!!!

    Wiem, ze nie napedza pasek aparatu ale sa polaczone ze soba, u mnie pasek rozrzadu nie byl mocno naciagniety w wyniku czego bylo slychac jak sie tlucze cos w aparacie zaplonowym, rozkrecano mi najpierw aparat w serwisie i smarowano szczegolnie patrzac na te plytkowe odwazniki ale to nie pomagalo, przez przypadek koles z innego serwisu wziol i bardziej naciagnol pasek - poprostu go naprezyl i problem zniknol. Tez wydawalo mi sie to nie mozliwe ale cos w tym jest skoro pomoglo bo watpie ze stuki w aparacie beda spowodoane lozyskiem tymbartdziej ze rzadkoscia jest by sie rozsypal aparat w 1.3!!!!

  8. #8
    U¿ytkownik Awatar siemaR
    Do³±czy³
    Jun 2004
    Imiê
    Marcin
    Auto
    efka dwa, cb750 SF
    Sk±d
    Warszawa
    Posty
    805

    Domy¶lnie

    Toms - czysty przypadek - to niemo¿liwe - aparat siedzi na wa³ku rozrz±du z drugiej strony ni¿ pasek rozrz±du. A wa³ek jest jako¶ tam u³o¿yskowany i jak nie ma bicia to nie ma prawa poprawiæ siê cokolwiek w aparacie po naci±gniêciu paska rozrz±du. Chyba ¿e pasek by³ tak lu¼ny ¿e szarpa³o wa³kiem i aparat móg³ siê odzywaæ, ale to te¿ niewykonalne, bo przeskoczy³by rozrz±d. Wydaje mi siê ¿e to po prostu zbieg ogoliczno¶ci.

  9. #9
    U¿ytkownik Awatar Toms
    Do³±czy³
    Nov 2004
    Imiê
    Tomek
    Auto
    Vectra C GTS OPC 1.9CDTI
    Sk±d
    Kraków
    Posty
    466

    Domy¶lnie

    robil mi to kolo z aso hondy, mowil ze takie przypadki sie mu juz zdarzyly, watpie ze to przypadek skoro bardziej napiol pasek i problem zniknol. Coz mozna wierzyc lub nie, klamstw nie chcialo by mi sie pisac i tracic na to czasu, zreszta nic z tego nie mam.

  10. #10
    U¿ytkownik Awatar Misiek
    Do³±czy³
    Jun 2004
    Sk±d
    Bielany Wroc³awskie
    Posty
    74

    Domy¶lnie

    co jak co, ale ¿eby stwiedziæ co siê dzieje z aparatem to nie trzeba byæ specjalist±, aparat o stosunkowo prosty uk³ad mechaniczno - elektyczny.

    wykrêæ aparat i rozgrêæ go na czê¶ci pierwsze, oczywi¶cie nie mówie o demontarzy osi, sprawd¼ czy nie ma jakiæ urwanych czê¶ci, najczê¶ciej przy lu¼nej osi urywa siê rdzeñ z czytników.

    sprawd¼ czy nie ma luzu na ³o¿ysku, czy nie ma w ¶rodku oleju, czy nic sie nie t³ucze,
    jak wygl±da palec i czy iskra nie ucieka gdzie¶ przez os³onê.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •