Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 91

Wątek: Nawigacja GPS

  1. #11
    Użytkownik Awatar deter
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    MA9 D15Z3
    Skąd
    Błonie/Warszawa
    Posty
    51

    Domyślnie

    Ja osobiscie moge polecic rozwiazanie typu: telefon GSM +odbiornik GPS.
    Oczywiscie co kto lubi ale akurat z tym rodzajem nawigacji mam stycznosc na co dzien.
    Nokia na Symbianie (N6600, N6630 tych uzywalem) lub Era MDA II i nowsze (lub XDA II).
    Koszt telefonu ok. 600zl +odbiornik ok. 300-400zl (polecam odbiorniki NOKIA LD3W lub Rikaline).
    Programy: na symbiana TomTom Navigator, na windowsa AutoMapa (dokladniejsze mapy).
    Kosztu map nie znam bo zawsze jakos da sie to rozwiazac bez placenia

    Ja uzywam tego jakies pol roku i jestem bardzo zadowolony.

  2. #12
    Użytkownik Awatar orfius
    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Horyniec Zdrój
    Posty
    24

    Domyślnie

    KreniO - dzięki za cynk - od razu poszedłem i kupiłem, szczerze powiem że jedyną pomocą jest to że są tam dane urządzeń na temat zamontowanych map - ilość kilometrów, ilość planów miast. Niestety same "testy" czy opisy urządzeń są tak ubogie że słabo mi się zrobiło - przyzwyczajony jestem do testów 'ala' Chip, Komputer Świat lub nawet CD - Action jeśli chodzi o gierki - ale dzięki za info!!!
    Tylko dlaczego nie uwzględnili w tym dodatku Pocket PC i dostępnych na nie map?

    Jedyne w czym utwierdziły mnie zawarte tam informacje to to - że przez nabliżeszy rok lub dwa nie ma sensu kupować takiego sprzętu - chodzi mi o mapy - jest tak duży kontrast że wolę już PDA lub telefon - jak pojawia się nowa mapa to zawsze można załadować... niestety w 'czystej' nawigacji brakuje tego jak diabli.

    Jeśli chodzi o pocket pc czy to różnica w działaniu być może wypływa z tego iż mają różnej wielkości anteny? I jedna łapie szybciej i dokładnie a inna wolniej i mniej dokładnie? Bo Sirf Star to z tego co czytałem tylko chipset...

    deter - czy mółgbyś napisać coś więcej na temat map dostępnych na ten sprzęcik? Jak dokładne one są?

  3. #13
    Użytkownik Awatar deter
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    MA9 D15Z3
    Skąd
    Błonie/Warszawa
    Posty
    51

    Domyślnie

    Jezeli chodzi o TomToma to mapy maja pokrycie w okolicach 25-30% Polski. Jezdzac po wawie i lublinie i roznego typu drogach krajowych nie bylo duzych dziur, oczywiscie sa braki ale takie ktore nie sprawiaja problemow w poruszaniu sie. Problem zaczyna sie jak chcemy dojechac do malej wioski na odludziu ale wtedy mozna poradzic sie zwyklej mapy papierowej.
    AutoMapa nie wiem dokladnie jakie ma pokrycie, malo jej uzywalem, moge smialo powiedziec ze jest duzo dokladniejsza, (wg. producenta to pokrycie ok. 95%).

    Sprawa wyglada tak: jezeli masz telefon ktory obsluzy jedna albo druga mape to malym kosztem (ok. 300zl) mozna miec nawigacje w samochodzie.
    Jezeli chcesz miec bardzo dokladna mape to juz wieksza inwestycja, np. nawigacja z mapami AutoMapa to koszt 1500zl.

    Ja to rozumuje tak: jak ktos ma za duzo kasy to kupuje dobra nawigacje do samochodu, ktos z mniejszym budzetem telefon +odbiornik (telefon i tak kazdy ma wiec trzeba tylko troche dolozyc do lepszego modelu).

  4. #14
    Użytkownik Awatar pawelek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Lubin
    Posty
    158

    Domyślnie Re: Nawigacja GPS

    Cytat Zamieszczone przez orfius
    Wracając do tematu chciałbym się poradzić kogoś kto ma jakieś pojęcie lub wie coś na temat nawigacji GPS. Co się opłaca a co nie?
    ..........
    Jak to wygląda na Pocket PC - bo chyba lepiej kupić Pocket PC(czasem mniejsza cena od typowej nawigacji) który ma więcej opcji niż "zwykły" sprzęt.
    .........
    Ja obecnie zastanawiam się nad kupnem Pocket PC - nowego w cenie około 1000zł który mógły takie coś pociągnąć - macie coś co można polecić? Czy lepiej kupić używkę? Albo telefon
    Polecam lekturę strony www.pdaclub.pl

    A prywatnie ode mnie:
    Jeśli potrzebujesz TYLKO nawigacji w samochodzie kup typową nawigację, a jeżeli
    interesuje cię coś więcej kup PDA (coś więcej to np. funkcje typowego komputera:
    - word, excel, PDF, gry, programy, office, WiFi, MP3, filmy itp. -> z tym wszystkim na
    pewno poradzi sobie dobre PDA).

    Ja posiadam PDA FS N560 - dałem za niego koło 2000,00 zł i nie żałuję żadnej
    wydanej złotówki. Sprzęt jest wydajny (posiada 624MHz procesor), ładnie wygląda
    (wbrew pozorom to też się liczy) i ma sporo dodatków (WiFi, bluetooth, ekran VGA,
    IrDA). Min. mam AutoMapę, oglądam na nim filmy DivX, słucham MP3 i robię wiele
    wiele innych rzeczy.
    Jeśli masz np. w radiu w aucie wejście AUX-IN - możesz podłączyć PDA i słuchać MP3,
    bądź komunikatów nawigacji na głośnikach zainstalowanych w aucie.

    Ogólnie - polecam PDA.
    Jeśli jesteś anty-komputerowcem lub nie potrzebujesz funkcji typowego komputera
    - kup nawigację.

    ps.
    Zobacz także:
    http://www.fujitsu-siemens.com.pl/pr..._n_series.html

  5. #15
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    to ja zapytam fachowców od navi bardzo konkretnie:

    http://www.allegro.pl/item195425302_...klep_raty.html
    http://www.allegro.pl/item197221637_...at_cyfrow.html

    Czy na zabawkę firmową ten sprzęt się nadaje? Potrzebuję i GSM i PDA, a nie będę nosił 2 urządzeń...

  6. #16
    Użytkownik Awatar pawelek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Lubin
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppm702
    to ja zapytam fachowców od navi bardzo konkretnie:

    http://www.allegro.pl/item195425302_...klep_raty.html
    http://www.allegro.pl/item197221637_...at_cyfrow.html

    Czy na zabawkę firmową ten sprzęt się nadaje? Potrzebuję i GSM i PDA, a nie będę nosił 2 urządzeń...
    Kolega nie odrobił zadania domowego i nie przeczytał, a pewnie nawet nie przejrzał strony :
    www.pdaclub.pl

    http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=11609

  7. #17
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    no nie przeglądnął, ale dzięki

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Auto
    FK2
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3,577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppm702
    no nie przeglądnął, ale dzięki
    Zerknij tam ppm na tą strone co kolega Ci dał, naprawde duzo sie dowiesz... Z tymi urzadzeniami trtzeba uwazac, bo czasem dany model okazuje sie byc niewypałem. Mio ma rozne (skrajne) opinie, jedni sobie chwalą (bo takie i niby dobre) inni by tego nie kupili.
    Ja jakis czas temu kupowalem PocketaPC (bez GSM), zdecydowalem sie na Asusa. Nie moge narzekac. Urzadzonko spełnia moje oczekiwania w 100%. Inna sprawa, ze rzadko je wykorzystuje, bo jakos mało jezdze ostatnio..

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    Wawa
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam

    mam ogromną prośbę, czy ktos moglby mi doradzic, jaka nawigacje wybrac? Bo kompletnie sie na tym nie znam, czytam i czytam fora itp i na razie wiem, ze nic nie wiem
    Chcialabym zeby byla to klasyczna nawigacja, a nie palmtop czy cos w tym rodzaju. Fajnie byloby, aby miala funkcie zestawu glosnomowiacego dla komorki.Nie musi odtwarzac mp3, spiewac, tanczyc i co tam jeszcze Zalezy mi zeby byla w miare prosta w obsludze, bo troche wiecej techniki i sie gubie Co do map, to zalezy mi na bardzo dokladnych mapach Polski no i przydalaby sie jeszcze mapa Eur Zachodniej i calej reszty. Ale priorytetem jest Polska.
    Poza tym chcialabym nie montowac jej na szybie tylko na desce.
    Na koniec ostatnie zyczenie... zeby byla ładna ))
    Tylko nie piszcie, ze tak to mi tylko w Erze dopasuja))

    Koledzy polecaja mi Blaupunkt Lucca, ale mam wrazenie, ze z mapami Polski w tym przypadku jest tak sobie. O garminie za to slyszalam, ze sie zawiesza

    Dzieki z gory za pomoc!

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Auto
    FK2
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3,577

    Domyślnie

    Martinka, jesli chodzi o Polske to najlepsze pokrycie i dokladnosc ma Automapa (obecnie jest w wersji 4). Skoro odpada PocketPC to musialabys poszukac wlasnie urzadzenia bazującego na mapach Automapy.
    Jesli chodzi o pozostałe kraje Unii itd.. to zdecydowanie TomTom.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •