Strona 2095 z 2244 PierwszyPierwszy ... 1095159519952045208520932094209520962097210521452195 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 20,941 do 20,950 z 22436

Wątek: pytania i odpowiedzi - VI gen EJ/EK

  1. #20941
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinM90 Zobacz posta
    U mnie są kołki z gwintem
    Czyli coś jest na rzeczy w takim razie.

  2. #20942
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login Zobacz posta
    To z jakim silnikiem jest nadwozie nie ma tu żadnego znaczenia.
    Mocowania foteli przednich do podłogi w każdym nadwoziu Hondy Civic VI generacji są identyczne. Oczywiście oprócz nadwozia MA/MB/MC.



    Nie spotkałem się z tym nigdy. Wszystkie przedlift'y które miałem okazję oglądać miały spinki na wcisk a nie kołki z gwintem.
    Moje ej6 z 96r ma kołki z gwintem. Łożyska kół mają jakąś określoną żywotność? Po wymianie łożyska z przodu zaczęło być słychać że oba tylne szumią Mam się spodziewać że ostatnie stare łożysko z przodu zacznie wyć niedługo?

  3. #20943
    Użytkownik Awatar posejdon
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ934, D14Z2
    Skąd
    Bródno
    Posty
    377

    Domyślnie

    Coś musicie mieć podmienione z tymi spinkami. Zderzak od góry i od spodu jest mocowany kołkami http://spinkisamochodowe.pl/kolek-ro...233-p2786.html . Te z gwintem to pewnie http://spinkisamochodowe.pl/kolek-ro...123-p2875.html ale one są dedykowane do osłony pod silnik. Tak to wychodziło z fabryki ale zawsze ktoś mógł tam sobie wsadzić co chciał.

    A może orientujecie się jakie powinny być opaski mocujące do przedniego pasa peszel z
    kablami od m.in. klaksonu? Jakiś nr katalogowy albo długość chociaż. Chodzi o te takie białe wtykane od spodu obok zamka maski. W katalogu jakoś to słabo jest wyjaśnione.

  4. #20944
    Użytkownik Awatar endriu21
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Andrzej
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez MarcinM90 Zobacz posta
    U mnie są kołki z gwintem
    Czyli coś jest na rzeczy w takim razie.

    Cytat Zamieszczone przez posejdon Zobacz posta
    Coś musicie mieć podmienione z tymi spinkami. Zderzak od góry i od spodu jest mocowany kołkami http://spinkisamochodowe.pl/kolek-ro...233-p2786.html . Te z gwintem to pewnie http://spinkisamochodowe.pl/kolek-ro...123-p2875.html ale one są dedykowane do osłony pod silnik. Tak to wychodziło z fabryki ale zawsze ktoś mógł tam sobie
    wsadzić co chciał.
    sprawdziłem w EPC i nr spinki zderzaka przód, tył do civic 3d 1997r wychodzi 91503-SP0-013, po wklejeniu w google pokazuje spinki na krzyżak,
    do grilla pokazuje 91503-SZ3-003 po wklejeniu w google pokazuje spinki gładkie.
    Ja zawsze kojarzyłem że przedlifty miały na krzyżak, ale wszystkie łącznie z grillem, więc sam już nie wiem. Na pewno polifty mają gładkie.
    Ostatnio edytowane przez endriu21 ; 12-01-18 o 01:36

  5. #20945
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    130

    Domyślnie

    panowie kupilem lampe valeo do przedlifta ej9 i co sie okazuje jest bardzo słabe spasowanie... względem tej depo ktorego miałem czy tyc'a ktorego mam po drugiej stronie jest słabo, i juz na uchwytach na maksa podciągnięte... czemu valeo ma inny kształt niz depo? to stanley rozwiąze problem? tera fajnie regulacja dziala swiatło swieci ładnie wyzej ale spasowanie znowu tragedia HELP...

  6. #20946
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemo91524 Zobacz posta
    panowie kupilem lampe valeo do przedlifta ej9 i co sie okazuje jest bardzo słabe spasowanie... względem tej depo ktorego miałem czy tyc'a ktorego mam po drugiej stronie jest słabo, i juz na uchwytach na maksa podciągnięte... czemu valeo ma inny kształt niz depo? to stanley rozwiąze problem? tera fajnie regulacja dziala swiatło swieci ładnie wyzej ale spasowanie znowu tragedia HELP...
    Co masz napisane na kloszu reflektora który kupiłeś, Valeo czy Honda Valeo?

  7. #20947
    Użytkownik Awatar endriu21
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Andrzej
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez przemo91524 Zobacz posta
    panowie kupilem lampe valeo do przedlifta ej9 i co sie okazuje jest bardzo słabe spasowanie... względem tej depo ktorego miałem czy tyc'a ktorego mam po drugiej stronie jest słabo, i juz na uchwytach na maksa podciągnięte... czemu valeo ma inny kształt niz depo? to stanley rozwiąze problem? tera fajnie regulacja dziala swiatło swieci ładnie wyzej ale spasowanie znowu tragedia HELP...
    Co masz napisane na kloszu reflektora który kupiłeś, Valeo czy Honda Valeo?
    trochę dziwne że nie pasuje, nawet jakby był bez napisu honda, przecież to ten sam producent co na pierwszy montaż, to trochę dziwne ze byłby gorszy od połowe tańszego tyca czy depo.
    przemo91524 tylko zdjąłeś depo i zamontowałeś valeo, czy była jakaś szkoda i ruszane były np błotnik czy zderzak? Masz jakieś foty jak to lezy na aucie?

  8. #20948
    Użytkownik Awatar posejdon
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ934, D14Z2
    Skąd
    Bródno
    Posty
    377

    Domyślnie

    Ja ostatnio zakładałem Valeo, co prawda do polifta ale wszystko super pasowało do mocowań. Trochę musiałem ją ponaciągać/podopychać, żeby się ładnie zeszła ze zderzakiem ale to wina zdeformowania tego ostatniego. Na kloszu było napisane samo Valeo bez Honda.

  9. #20949
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez endriu21 Zobacz posta
    trochę dziwne że nie pasuje, nawet jakby był bez napisu honda, przecież to ten sam producent co na pierwszy montaż, to trochę dziwne ze byłby gorszy od połowe tańszego tyca czy depo.
    Tak zgadza się, ten sam producent. Ale porównanie jakości wykonania tych samych części reflektora pochodzących z Honda Valeo (OEM) i Valeo (zamiennik) jednak daje do myślenia. Części reflektorów pochodzących z Honda Valeo na pierwszy rzut oka wyglądają bardziej starannie i są jakby wykonane z większą dokładnością niż te z reflektorów Valeo. Co do jakości użytych materiałów w obu przypadkach też nie dałbym sobie obciąć ręki, że jest taka sama.
    Jak dla mnie może to sugerować, że produkcja zamienników odbywa się w "Burkina Faso", gdzie zwraca się mniejszą uwagę na przestrzeganie norm jakości przy doborze materiałów i produkcji.

    Pod koniec 2016 roku kupiłem komplet nowych, OEM'owych przednich reflektorów do polift'owego EJ9, wytworzonych we Francji gdzie i jakość wykonania była bardzo wysoka i spasowanie z resztą nadwozia wypadło bardzo dobrze.
    Pierwszy raz słyszę o tym co napisał przemo91524, że lepiej spasował zamiennik niż "prawie oryginał".

  10. #20950
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    130

    Domyślnie

    honda valeo mam, nie bylo zadnej szkody tylko podmiana, wszystko dobrze zamontowane do blotnika dolega ale wzgledem maski i zderzaka wystaje ponad 1cm, depo ładnie siedziało co sie za coś zabieram to same kłopoty...
    https://imgur.com/a/NU1oc
    Ostatnio edytowane przez przemo91524 ; 12-01-18 o 18:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •