Strona 2235 z 2244 PierwszyPierwszy ... 1235173521352185222522332234223522362237 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22,341 do 22,350 z 22436

Wątek: pytania i odpowiedzi - VI gen EJ/EK

  1. #22341
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartek28124683 Zobacz posta
    Zauważyłem Jutro będę mierzył tarcze czy to faktycznie one biją czy może coś innego daje taki objawy przy hamowaniu.
    Lepiej późno niż wcale.

  2. #22342
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login Zobacz posta
    Lepiej późno niż wcale.
    Zauważyłem że taka procedura wyeliminuje bicie piast jako powód bicia tarcz. Wyraźnie pisze że przetacza się tarcze zamontowane na piastach, po wymianie tarcz trzeba to powtórzyć. Przy niskiej cenie nowej piasty i łożyska w zasadzie bez sensu.

  3. #22343
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartek28124683 Zobacz posta
    Zauważyłem że taka procedura wyeliminuje bicie piast jako powód bicia tarcz. Wyraźnie pisze że przetacza się tarcze zamontowane na piastach, po wymianie tarcz trzeba to powtórzyć. Przy niskiej cenie nowej piasty i łożyska w zasadzie bez sensu.
    Jak dla mnie to co robisz jest pozbawione jakiejkolwiek logiki.
    Po jaką cholerę babrać się z zakładaniem tarcz na krzywe piasty i przetaczaniem ich? No chyba tylko po to, żeby mieć również tarcze hamulcowe nadające się na śmietnik.
    Nie można było przy wymianie zwrotnic kupić nowych piast i tarcz i mieć dawno po problemie zamiast kombinować jak koń pod górę?

    Miej nad sobą litość człowieku !!!
    Mając gówniane piasty przetaczasz dobre tarcze hamulcowe, żeby zniwelować bicie robiąc z nich złom. I masz w perspektywie kolejną taką operację po kolejnej wymianie tarcz.
    Rozrząd pewnie też dałoby się wymienić dostając się do niego przez bagażnik, tylko po jaki ch*u*j to robić się pytam?

  4. #22344
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login Zobacz posta
    Jak dla mnie to co robisz jest pozbawione jakiejkolwiek logiki.
    Po jaką cholerę babrać się z zakładaniem tarcz na krzywe piasty i przetaczaniem ich? No chyba tylko po to, żeby mieć również tarcze hamulcowe nadające się na śmietnik.
    Nie można było przy wymianie zwrotnic kupić nowych piast i tarcz i mieć dawno po problemie zamiast kombinować jak koń pod górę?

    Miej nad sobą litość człowieku !!!
    Mając gówniane piasty przetaczasz dobre tarcze hamulcowe, żeby zniwelować bicie robiąc z nich złom. I masz w perspektywie kolejną taką operację po kolejnej wymianie tarcz.
    Rozrząd pewnie też dałoby się wymienić dostając się do niego przez bagażnik, tylko po jaki ch*u*j to robić się pytam?
    Czytaj ze zrozumieniem. Pisałem że mierzyłem piasty przed założeniem tarcz, były ok.

  5. #22345
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartek28124683 Zobacz posta
    Czytaj ze zrozumieniem. Pisałem że mierzyłem piasty przed założeniem tarcz, były ok.
    Jeśli tak samo zmierzyłeś jak logicznie wziąłeś się za usuwanie problemu to gratuluję.

    Może kup trzecie zwrotnice?

  6. #22346
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Pierwszy raz problem z biciem miałem 4 lata temu, teraz nowe zwrotnice były z innego powodu.

    Miałem niedokręconą poduszkę skrzyni, pewnie to był powód stukania. Możliwe że też tego bicia/drżenia które miałem przy hamowaniu bo na tarczach bicie w normie. Chyba że mam badziewny czujnik.

  7. #22347
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Ej6
    Skąd
    Poznań
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witam kolegów. Potrzebuję szybko odpowiedzi bo dzisiaj a w zasadzie od jakiegoś czasu mam problem z dmuchaniem z kratek nawiewu. Samochód łapie temperaturę węże po 15km są gorące chłodnica też, a z nawiewów prawie wcale ciepłe powietrze nie leci a w zasadzie prawie wcale nie dmucha nawet na 4. Mimo że wentylator nagrzewnicy chodzi na każdym biegu nie czuc wyraźnego podmuchu powietrza z kratek. Kabinowke wywalilem bo była zasyfiona.
    Potrzebuje schematu do ej6 układu ogrzewania, może wlot powietrza jest zatkany i dlatego nie ma jak dmuchać. Co ewentualnie sprawdzić żeby był jakiś rezultat. Koledzy jest - 12* a ja robiąc 15km mam zimno w samochodzie więc proszę o pomoc

  8. #22348
    Przyjaciel CKP
    Dołączył
    Jul 2014
    Imię
    Piotr
    Auto
    Ferio EJ6 USDM
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    535

    Domyślnie

    Tutaj jest jakas serwisowka amerykanska do przejrzenia online.

    https://www.manualslib.com/manual/46...?page=1#manual

    Tez mam problem z ogrzewaniem, ale u mnie cieple nie leci po prostu tylko max letnie. Ale to chyba wina nagrzewnicy

  9. #22349
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rzulff Zobacz posta
    Witam kolegów. Potrzebuję szybko odpowiedzi bo dzisiaj a w zasadzie od jakiegoś czasu mam problem z dmuchaniem z kratek nawiewu. Samochód łapie temperaturę węże po 15km są gorące chłodnica też, a z nawiewów prawie wcale ciepłe powietrze nie leci a w zasadzie prawie wcale nie dmucha nawet na 4. Mimo że wentylator nagrzewnicy chodzi na każdym biegu nie czuc wyraźnego podmuchu powietrza z kratek. Kabinowke wywalilem bo była zasyfiona.
    Potrzebuje schematu do ej6 układu ogrzewania, może wlot powietrza jest zatkany i dlatego nie ma jak dmuchać. Co ewentualnie sprawdzić żeby był jakiś rezultat. Koledzy jest - 12* a ja robiąc 15km mam zimno w samochodzie więc proszę o pomoc
    Nie sądzę, żeby czystość filtra kabinowego miała jakikolwiek wpływ na temperaturę powietrza wpadającego przez kratki nawiewów do wnętrza. Gówniana wydajność nagrzewnicy + zewnętrzna temperatura robi swoje, według mnie.

  10. #22350
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Ej6
    Skąd
    Poznań
    Posty
    39

    Domyślnie

    Zawory pootwierane, cięgno przy nagrzewnicy dopchnkete do końca w pozycji *cieplo* filtr wywalony. Sprawa wygląda tak że nagrzewnica od strony filtra jest zimna chociaż letnie powietrze leci z kratek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •