Strona 2216 z 2244 PierwszyPierwszy ... 12161716211621662206221422152216221722182226 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22,151 do 22,160 z 22436

Wątek: pytania i odpowiedzi - VI gen EJ/EK

  1. #22151
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Masz lekkie kolo zamachowe?

  2. #22152
    Użytkownik Awatar York22
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Daniel
    Auto
    EJ6 D16Y7+
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    729

    Domyślnie

    Dwa tygodnie temu, robiłem u siebie regulację zaworów i też tak zaczęło mi spadać z obrotów. W moim przypadku pomógł reset kompa.

  3. #22153
    Użytkownik Awatar DanielDondi
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Daniel
    Auto
    EJ9 -> EG4
    Skąd
    Szamotuły PSZ
    Posty
    150

    Domyślnie

    U mnie w aucie nie ma lekkiego koła zamachowego. Co do resetu komputera próbowałem przez odłączenie akumulatora oraz odłączenie bezpiecznika od ECU natomiast zbyt wiele to nie dało.
    Są momenty kiedy silnik trzyma idealnie obroty 700/800 przy dojeżdżaniu do krzyżówek ale większość czasu jednak przygasa i schodzi do prawie zerowych obrotów.

    Jaki element odpowiada za utrzymywanie wolnych obrotów ?

  4. #22154
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DanielDondi Zobacz posta
    U mnie w aucie nie ma lekkiego koła zamachowego. Co do resetu komputera próbowałem przez odłączenie akumulatora oraz odłączenie bezpiecznika od ECU natomiast zbyt wiele to nie dało.
    Są momenty kiedy silnik trzyma idealnie obroty 700/800 przy dojeżdżaniu do krzyżówek ale większość czasu jednak przygasa i schodzi do prawie zerowych obrotów.

    Jaki element odpowiada za utrzymywanie wolnych obrotów ?
    Silniczek krokowy, może trzeba go przeczyścić.

  5. #22155
    Użytkownik Awatar zeneq
    Dołączył
    Jul 2015
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic VI
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    102

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Auto to civic ej6. Mam problem z wodą w samochodzie. Chodzi o dywan kierowcy. Teraz są takie dni jak widzimy, mokre i wilgotne ? Po takim całym dniu dywanik dosłownie jest mokry jakbym wylał baniak 5 litrowy pod nogi. Dodam iż mam nową szybe(przedtem też leciało), myślałem, że wymiana szyby coś da, bo była pęknięta. Szyberdach jest nie zapchany, sprawdzałem kanaliki i odpływy. Gdzie dalej szukać przyczyny? Ręcę już opadają, jak wsiada sięi jest smród stęchlizny i wszystko zaparowane.. ?

  6. #22156
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,157

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeneq Zobacz posta
    Witam serdecznie. Auto to civic ej6. Mam problem z wodą w samochodzie. Chodzi o dywan kierowcy. Teraz są takie dni jak widzimy, mokre i wilgotne ? Po takim całym dniu dywanik dosłownie jest mokry jakbym wylał baniak 5 litrowy pod nogi. Dodam iż mam nową szybe(przedtem też leciało), myślałem, że wymiana szyby coś da, bo była pęknięta. Szyberdach jest nie zapchany, sprawdzałem kanaliki i odpływy. Gdzie dalej szukać przyczyny? Ręcę już opadają, jak wsiada sięi jest smród stęchlizny i wszystko zaparowane.. ?
    Wejdź do samochodu i poproś kogoś, żeby w tym czasie polewał samochód z węża ogrodowego i pewnie zobaczysz skąd się leje, skoro to kwestia takiej ilości wody.

  7. #22157
    Użytkownik Awatar endriu21
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Andrzej
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    1,418

    Domyślnie

    Rozumiem że pod szybą po jej wyjęciu, nie było rdzy itd?
    Sprawdź jeszcze rynienki dachu, mastyka na zgrzewach lubi pękać, w sumie może nawet nie być widać a woda wejdzie. Jak nie znajdziesz miejsca przecieku, to bym je profilaktycznie uszczelnił, może pomoże. Jeśli chodzi o odpływy szyberdachu, to dostałeś się do ich wylotu i widziałeś ze rurka nie jest wypięta lub pęknięta? Po antenie, też chyba mogła by woda spływać, tak sobie myślę. Podsufitka sucha?
    Ostatnio edytowane przez endriu21 ; 10-11-19 o 18:04

  8. #22158
    Użytkownik Awatar York22
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Daniel
    Auto
    EJ6 D16Y7+
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    729

    Domyślnie

    Ja miałem już tak uszczelkę drzwi wygniecioną, że woda mi wciekała do środka i po plastiku słupka "A" leciała pod nogi kierowcy. Zbadaj u siebie jak jest

  9. #22159
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeneq Zobacz posta
    Witam serdecznie. Auto to civic ej6. Mam problem z wodą w samochodzie. Chodzi o dywan kierowcy. Teraz są takie dni jak widzimy, mokre i wilgotne ? Po takim całym dniu dywanik dosłownie jest mokry jakbym wylał baniak 5 litrowy pod nogi. Dodam iż mam nową szybe(przedtem też leciało), myślałem, że wymiana szyby coś da, bo była pęknięta. Szyberdach jest nie zapchany, sprawdzałem kanaliki i odpływy. Gdzie dalej szukać przyczyny? Ręcę już opadają, jak wsiada sięi jest smród stęchlizny i wszystko zaparowane.. ?
    Zajrzyj pod deskę rozdzielczą na lewo od skrzynki bezpieczników, tam jest wężyk z dachu chyba połączony z odpływem w podłodze. Mi się kiedyś wypiął, może masz tak samo.
    Sprężyny do coupe z 96r były inne niż w sedanie/hatchbacku (przednie)?
    Ostatnio edytowane przez bartek28124683 ; 14-11-19 o 18:54

  10. #22160
    Użytkownik Awatar rychupeja
    Dołączył
    Jun 2010
    Auto
    sedan 6g D16Y4
    Posty
    288

    Domyślnie

    Czy da się wymienić przednią piastę w CIVIC VI ek4, bez uszkadzania łożyska?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •