Strona 2242 z 2244 PierwszyPierwszy ... 1242174221422192223222402241224222432244 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22,411 do 22,420 z 22436

Wątek: pytania i odpowiedzi - VI gen EJ/EK

  1. #22411
    Użytkownik Awatar bazzz
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Damian
    Auto
    EJ2 B18C4
    Skąd
    Garwolin
    Posty
    42

    Domyślnie

    Czy maglownica z Mb6 pasuje p&p do Civica V gen? Czy jest krótsza?

  2. #22412
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo pasuje ale może mieć nieco inne przełożenie tzn mniej obrotów kierownicą że skrajnych położeń

  3. #22413
    Użytkownik Awatar BociakxD
    Dołączył
    May 2019
    Imię
    Marcin
    Auto
    FN2 K24/K20
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    253

    Domyślnie

    Dzień dobry.

    Posiada może ktoś jakiś rozbudowany manual do 6gena ? Oryginalnie moje EJ9 ma ABS.
    Zrobiłem swap hamulców, tył z eg 240mm przód z 6gena 262mm, zostałem zmuszony do usunięcia Absu ponieważ przód jak i tył nie miał możliwości montażu czujników.
    Wymieniona została również pompa wraz z serwem hamulcowym na 1". Nie za bardzo wiem co z reduktorem siły hamowania bo jest seryjny.
    Chciał bym również wywalić zbędny ciężar jakim jest pompa ABS z osprzętem lecz nie wiem jak potem po podłączać te przewody co do niej sa podłączone.

    Jest w stanie ktoś mi pomóc ? Dziękuje i pozdrawiam

    Ok ogarnąłem ten temat na chłopski rozum

    Ale mam pytanie bo swapu tylnych hamulców posiadam od EG5 a budę teraz mam EJ9 i mam dziwne wrażenie ze zmieniło mi się ET. Teraz tylne koła wystają poza obrys auta coś źle zrobiłem czy ki uj ?
    Ostatnio edytowane przez login ; 17-09-22 o 06:36 Powód: Nie pisz postw jeden pod drugim!

  4. #22414
    Użytkownik Awatar damix3
    Dołączył
    Jan 2010
    Auto
    EG4 D15 Vtec
    Posty
    30

    Domyślnie Wymiana zbiornika paliwa EG8 na EG3

    Witam. Dziś rozerwałem na kamieniu w swoim EG8 zbiornik paliwa. Problem jest taki że mam w nim D15B3(Mechaniczna pompa). Jedyne baki jakie można kupić to używki z D13B2 i teraz nasuwa się pytanie: Czy bak z EG3 będzie pasował do EG8. Pozdrawiam

  5. #22415
    Użytkownik Awatar Rodzynki
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9, D14Z1
    Skąd
    Lubuskie
    Posty
    410

    Domyślnie

    Gdzie w EJ9 znajduje się główny przekaźnik ABS? Jakoś nie mogę go namierzyć.

    Edit: Ok, mam. "Pump motor relay" w skrzynce bezpieczników ABS pod maską.
    Ostatnio edytowane przez Rodzynki ; 17-12-22 o 01:22

  6. #22416
    Użytkownik Awatar CzarnyElo
    Dołączył
    Feb 2017
    Auto
    HC VI EK1 HB D16Y5
    Posty
    90

    Question Falują obroty + syczy pod maską, co to za wężyk?

    Cześć dzisiaj usłyszałem że mocno syczy mi coś pod maską, okazało się że mam strzelony wężyk, który idzie w dół gdzieś pod kolektor ssący...

    Foto:


    Prosze o pomoc gdzie kupić? Czy szukać używki czy dostanę nowy lub jakoś dopasuje? Jak wpisać od czego to jest?

  7. #22417
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2006
    Skąd
    ślask
    Posty
    94

    Domyślnie

    to wezyk do zaworu PCV -<odpowietrzenie w skrzyni korbowej> , kup w sklepie z czesciami samoch..

  8. #22418
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2023
    Posty
    1

    Unhappy

    Witam witam.
    A więc że zawsze miałem chrapkę na jakieś auto do majsterkowania a znajomemu honda padła to ją od niego kupiłem. Sytuacja wygląda tak że jechał gdzieś się zatrzymał noemalnie wyłączył silnik i zgasła. Kręcili nią sporo, na popycha i ciągnąć dalej nic. Uszczelki pod zaworami i głowicą były do wywalę nią więc oby dwie wymieniłem, dalej cienie odrobinę w jednym miejscu od samego kręcenia więc pewnie głowica do wywalenia ale to jest jedno. Rzecz w tym że chcę żeby to chociaż odpaliło bo inaczej nie będzie sensu i pewnie sprzedam ją na części. Kupilem nową cewke bo na starej jakby iskry nie było lub słaba ale na nowej iskra jest dobra. Paliwo czuć po wykreceniu świecy i kreceniu. (Jak znajdę coś w sprayu do odpalania jeszcze spróbuję na tym odpalić). Co do kodów obd2 wyjścia nie ma ale na sprawdzeniu kodów przez lampkę ABS jedyne co pokazuje to czujnik tlenu 61 kod. Główny przekaźnik też działa jak i pompa paliwa. Ktoś ma jakieś pomysły jak to zrobić by Hondę ożywić?

    Jeszcze co do tłoków i cylindrów wyglądały ładnie nie było większych zarysowań podczas wymiany uszczelki. Co do kompresji nie mam czym sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez Little ; 30-05-23 o 16:37

  9. #22419
    Użytkownik Awatar Vakeee
    Dołączył
    Apr 2023
    Imię
    Wojtek
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    7

    Domyślnie

    Siemka,
    Muszę w swoim ej6 przedlift wymienić sanki i maglownicę. Chcę się upewnić, czy z któregokolwiek 6gena podejdą (oprócz angielek)? Dodatkowo będę też wymieniał tuleje i przód i tył. Czy jest to coś co na spokojnie można zrobić w domowym garażu? Prasy etc oczywiście nie mam, ale może są jakieś patenty żeby to załatwić

  10. #22420
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Może na początek "dzień dobry" albo coś podobnego w odpowiednim do tego miejscu na forum?


    Cytat Zamieszczone przez Vakeee Zobacz posta
    Muszę w swoim ej6 przedlift wymienić sanki i maglownicę. Chcę się upewnić, czy z któregokolwiek 6gena podejdą (oprócz angielek)?
    Bez względu czy masz hatchback'a czy coupe'tę to będzie pasować z hatchback'a, z coupe'ty i z sedan'a. Bez różnicy czy z przedlift'a czy z polift'a.

    Cytat Zamieszczone przez Vakeee Zobacz posta
    Dodatkowo będę też wymieniał tuleje i przód i tył. Czy jest to coś co na spokojnie można zrobić w domowym garażu? Prasy etc oczywiście nie mam, ale może są jakieś patenty żeby to załatwić
    Jak masz pojęcie o wprasowywaniu tulei to powinieneś sobie dać radę bez problemu.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •