Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 132

Wątek: Gazuję Civica 2008, 1.8 Type S. Relacja tydzień po tygodniu

  1. #21
    Użytkownik Awatar LemonR
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Robert
    Auto
    Avensis T27 2ZR, J
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Teoria z uszczelkami wyssana z palca. Należy sprawdzić wszystkie połączenia dobrym czujnikiem gazu. Bardziej prawdopodobne jest, że gdzieś jest źle założona opaska metalowa albo co też nie jest rzadkością u gaziarzy ich brak, a może poszli po kosztach i pozakładali plastikowe "trytytki".

  2. #22
    Użytkownik Awatar erkey
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Rafał
    Auto
    d14z2
    Skąd
    wawa
    Posty
    106

    Domyślnie

    najpierw zobacz czy na wszystkich wężykach od gazu masz opaski. jak nie masz to załóż. jak masz to sprawdź czy są dokręcone. Sprawdź przewody czy któryś nie jest połamany. dodatkowo możesz też sprawdzić szczelność wodą z mydlinami każdego z połączeń, badź są też specjalne spreje do sprawdzania szczelności połączeń gazowych. ewentualnie jak masz interfejs do lpg, to podłącz bezpośrednio po przejażdzce, zobacz jakie jest ciśnienie, a następnie rano przed odpaleniem silnika znów podłącz interfejs i zobacz czy ciśnienie ci nie spadło.

  3. #23
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartex Zobacz posta
    Mi też się ulatniał gaz ale nie bardzo, podczas ulatniania "spalanie" wzrosło z 11 do 17l :P
    To faktycznie nie bardzo się ulatniał.
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Auto
    Civ.VIII 1.8 TypeS
    Posty
    28

    Domyślnie

    No więc zatankowałem na maxa i pojechałem do warsztatu, gdzie zrobili mi sprawdzenie szczelności. Wsiadając rano do samochodu nie czułem gazu mimo tankowania. Temperatura powietrza ok. 0 st. C. W warstacie ciepło - ok. 15.st. C. Nic nie pokazało nieszczelności i to potwierdza mój węch.
    Zatem hipoteza o wpływie bardzo niskich temperatur na włoską instalację gazową ciągle żywa. Pewnie w przyszłym roku będzie okazja do zweryfikowania. Ale może w międzyczasie napiszę do producenta...

  5. #25
    Użytkownik Awatar tomag
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Mariusz
    Auto
    FK2 & FK8
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    277

    Domyślnie

    No i jak tam ten Civic na gazie się sprawuje ?
    Ile pokonujesz tygodniowo kilometrów na gazie ?
    Znasz kogoś, kto przejechał bezproblemowo 100 tys. km takim Civickiem na gazie ?
    Ile pali gazu, a ile benzyny na 100 km ?

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 1.8 Sport 5d
    Skąd
    Warszawa/Łódź
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam,

    Ja na gazie jeżdzę Civiciem 2 lata. 60 tys km. Bez zarzutu. Czasem przełączam na paliwo, do dzisiaj nie mogę wyczuć różnicy w mocy. Jedyny mankament: ze 3 razy w ciągu pół roku zdarza mu się zgasnąć z powodu zbyt niskich obrotów przeważnie zimą ale się tym nie przejmuje. Instalacja jest BRC z lubryfikacją podciśnieniową zakładana w http://eko-auto.com.pl/ .

    Spalanie ciężko wyczuć generalnie na trasie około 8-10. W mieście około 10-12.

    Pozdr.
    M.

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Auto
    Civ.VIII 1.8 TypeS
    Posty
    28

    Domyślnie

    5 miesięcy i wszystko sprawuje się bardzo dobrze. Osiagi ok.
    Spalanie w mieście ok. 10,2 - 10,9. Zastanawiam się czy aby nie za dużo.

  8. #28
    Użytkownik Awatar Bassmaster
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Marek
    Auto
    CTS Black Sheep
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    394

    Domyślnie

    MarioMario, jeśli mógłbyś to sprawdź jak silnik zachowuje się podczas jazdy na gazie gdy załącza się VTEC (o ile mi wiadomo przy 4200obr./min). Chodzi mi o to czy jest to odczuwalne jak na benzynie czy też nie.
    Kolega z serwisu Hondy mi mówił, że gazownicy nie mogą sobie poradzić z wystrojeniem instalacji w takim przypadku.
    Chciałbym aby ktoś potwierdził/zaprzeczył ten mit.

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Mariusz
    Auto
    Civic 1,8 Sport
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    85

    Domyślnie

    Mam instalkę prawię identyczną jak MarioMario u mnie jest tak: jeden delikatnie, dwa opór, trzy opór, cztery opór i zwalniamy bo nie mam autostrady by legalnie mknąć szybciej
    ogólnie rzecz biorąc kręcę do odcinki i żadnej różnicy nie odczuwam żadnych skoków, dziur itp.

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    jak tam sprawdziłeś ile dałeś za i imstalację? troche czasu minelo od ostatniego wpisu, czy cos się zmieniło od ostatniego czasu? planuje kupic honde i zastanawiam sie nad gazem właśnie ma ktoś za sobą wieloletnie użytkowanie tego modelu z gazem czy cos niepokojącego się dzieje po kilku latach? pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •