Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 132

Wątek: Gazuję Civica 2008, 1.8 Type S. Relacja tydzień po tygodniu

  1. #91
    Użytkownik Awatar E57
    Dołączył
    May 2006
    Skąd
    Kraków
    Posty
    682

    Domyślnie

    Szybkie pytanie odnośnie butli pod podłogą - jaki maks rozmiar tam wchodzi?
    Różne źródła różnie podają, podobno te o wysokości 180mm wchodzą bez problemu, z tymi o wysokości 200mm jest problem bo podnoszą podłogę. Ktoś próbował 190mm?
    Druga kwestia to średnica - napewno wchodzi 600mm, a co z 650mm lub 680mm? Dojazdówka 135/90/R15 ma około 625mm średnicy.

  2. #92
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ahoj forumowicze. To mój pierwszy post na tym forum i witam serdecznie wszystkich.
    Mój zbiornik max to H 270 mm Srednica 600 mm . Pojemnosc 59 l. 80 % napelnienia to 47 litrow. Poniesiony plywak okolo 60 l. Butla lekko wystaje - nie mam z tym problem, to nie kombi. Montaż -lekko podginamy podloge np. kawalkiem drewnianej klepki. Uwaga z kolem zapasowym !!! (dojazem). Sa 2 rozstawy oslon tarcz hamulcowych w gen 8. Dojazdy do Hondy pasuja np. z Accorda. Moja instalacja to Stag Go Fast , Barracuda, reduktor KME (1.8 8gen Type S). I tu pojawia się moje pytanie. Czy spalanie 16,8 litra gazu (stacja Shell, BP) zaznaczam tylko w miescie nie jest za duże ? Bez pilowania, normalnie dynamicznie do 3,500 obrotow. Kierowca - kobieta. Na trasie (autostrada) w miare normalnie około 10 - 11 litrow gazu 120-140 km na godzine
    Ostatnio edytowane przez madscientist ; 28-05-17 o 22:18

  3. #93
    Użytkownik Awatar Mierzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    EP2 / CW1
    Skąd
    CIN
    Posty
    2,638

    Domyślnie

    jest dużo za duże. świeża instalacja?

  4. #94
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    2

    Domyślnie

    Instalacja okolo roku - 10 000 km. Wczesniej wszystko bylo ok natomiast to byly trasy. Dopiero od 4 miesiecy tylko miasto i zaskakuje mnie to spalanie. Myslalem, ze to wina zimowej aury...natomiast juz jest cieplo i nadal to samo. W grudniu wystapily znane problemy z opadaniem obrotow przy zmianie biegow. Mechanik wyczyscil przepustnice i zaprogramowal bieg jalowy. Lekko podniosl obroty jalowe i problem z opadaniem znikl. Moze to jest przyczyna ? Poinformowal mnie dodatkowo, ze zaktualizowal soft Staga do najnowszej wersji. Pali sie check engine. Na paliwie znika.

  5. #95
    Użytkownik Awatar Mierzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    EP2 / CW1
    Skąd
    CIN
    Posty
    2,638

    Domyślnie

    Mechanik w sensie gazownik tak?
    1. Nie wiem czemu ludzie, oszczędzają maks 2 stówki i instalują najtańszy sterownik.

    O ile jeszcze oszczędzanie na sterowniku jakoś może zrozumiem to oszczędzania na gazowniku i montażu instalacji w najtańszym zakładzie nie czaje kompletnie.
    a. Pali się check... znaczy się instalacja źle ustawiona, albo za bogato albo za biednie.... szykuj się na remont silnika!
    b. Regulację robiliście podczas jazdy czy na placu? jak na placu to tragedia.
    c. Wejdz na jakieś forum o gazie lpg-forum np. I albo sam wyreguluj instalację wg wskazówek tam zawartych, albo podjedź do dobrego gazownika polecanego na regulacje, zapłać i ciesz się porządnym gazem. Uwierz, zwróci się! A od tego paprocha to jak najdalej.

    Oszczędzanie na gazie zaczyna się po jego instalacji! a nie przed! Potem pełno przeciwników gazu itd.

  6. #96
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Auto
    Civ.VIII 1.8 TypeS
    Posty
    28

    Domyślnie

    Prawie 7 lat później.

    Na liczniku 153 000 km. Instalacja wstawiona przy 86 000 km. czyli przejechane 67 000 km.

    Wszystko sprawuje się bardzo dobrze. Miałem tylko 2 zdarzenia w ostatnim czasie.
    - po uderzeniu w tył oddałem samochód do mechanika, który musiał odłączyć instalację w trakcie pracy i potem ją podłączyć; źle podłączył i gaz się ulatniał - naprawione
    - przez pewien czas jeździłem na niskim poziomie benzyny w baku, ponieważ wydawało mi się, że na parkingu ktoś je podkrada (jakoś dziwnie szybko ubywało tej benzyny); więc wpadłem na "genialny" pomysł odpalania samochodu na "oparach", niedługo potem wysiadły mi wtryskiwacze, ale po wymianie na nowe (ok. 1.000 zł.) samochód jeździ jak nigdy dotąd i aż miło słuchać silnika i cisnąć gaz

    Cytat Zamieszczone przez madscientist Zobacz posta
    Ahoj forumowicze. To mój pierwszy post na tym forum i witam serdecznie wszystkich.
    (1.8 8gen Type S). I tu pojawia się moje pytanie. Czy spalanie 16,8 litra gazu (stacja Shell, BP) zaznaczam tylko w miescie nie jest za duże ? Bez pilowania, normalnie dynamicznie do 3,500 obrotow. Kierowca - kobieta. Na trasie (autostrada) w miare normalnie około 10 - 11 litrow gazu 120-140 km na godzine
    Mam ten sam samochód. Mój pali w mieście do 10.8 l. Poza miastem ok. 7 l.

    Jak mi kiedyś spalanie skoczyło, to okazało się, że musiałem wymienić wtryskiwacze, o czym pisałem wcześniej.

    Cytat Zamieszczone przez Michał102 Zobacz posta
    Co takiego się zmieniło i jakie konkretnie te świece?
    To są DENSO IRIDIUM SKJ20DR-M11S
    Więcej mocy, mniejsze spalanie, dużo przyjemniej się jeździ aż miło się słucha, jak silnik pracuje. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to piękna muzyka
    Ostatnio edytowane przez MarioMario ; 09-09-17 o 16:09

  7. #97
    Użytkownik Awatar karwal128
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Bartek
    Auto
    Civic MC2 B18C4
    Skąd
    toner-hurt.pl
    Posty
    1,500

    Domyślnie

    Bene ci pali bo masz temp przełączania na 30 stopni zapewne . Prawda jest taka że średnio w ciągu roku trzeba doliczyć do każdych 100km na lpg - 1l beny i nic na to się nie poradzi bo silnik przed przełączeniem musi się rozgrzać. Jak parkujesz po blokiem, zimą to zużycie beny jeszcze większe. Jedyny ratunek to mieszkać w domu z ogrzewanym garażem, wtedy oszczędność będzie większa. W ramach ciekawostki w seicento z lpg mam temp na 20stopni + ciepły start i dopiero przy upałach instalacja lpg załączała się od razu po odpaleniu. Po 5tyś zalałem na nowo bene i weszło 20l.

  8. #98
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2017
    Auto
    Ufo FK2 2009
    Skąd
    KR
    Posty
    74

    Domyślnie

    Nie wiem jak wam się udaje zejść do 7 litrów LPG, u mnie rekord to 8.22 (438.7 km na 36.08l), wskazanie na kompie miałem wtedy 5.9. Co ciekawe przy takim spalaniu na pełnym zbiorniku jestem w stanie przejechać 500km Najwięcej do tej pory na zbiorniku zrobiłem 484km ale bardzo rzadko wyjeżdzam gaz do zera. Do butli wchodzi mi ok 43 litry.

  9. #99
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarioMario Zobacz posta
    benzyny) niedługo potem wysiadły mi wtryskiwacze, ale po wymianie na nowe (ok. 1.000 zł.) samochód jeździ jak nigdy dotąd i aż miło słuchać silnika i cisnąć gaz
    Piszesz o wtryskiwaczach benzyny czy gazu ?

    Cytat Zamieszczone przez MarioMario Zobacz posta
    To są DENSO IRIDIUM SKJ20DR-M11S
    Więcej mocy, mniejsze spalanie, dużo przyjemniej się jeździ aż miło się słucha, jak silnik pracuje. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to piękna muzyka
    Czyli świece mają oryginalnie przerwę między elektrodami 1,1 mm. Taką masz, czy zmniejszałeś ?

  10. #100
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Auto
    Civ.VIII 1.8 TypeS
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jotwu Zobacz posta
    Nie wiem jak wam się udaje zejść do 7 litrów LPG, u mnie rekord to 8.22 (438.7 km na 36.08l), wskazanie na kompie miałem wtedy 5.9. Co ciekawe przy takim spalaniu na pełnym zbiorniku jestem w stanie przejechać 500km Najwięcej do tej pory na zbiorniku zrobiłem 484km ale bardzo rzadko wyjeżdzam gaz do zera. Do butli wchodzi mi ok 43 litry.
    To zależy jak jeżdżę. Optymalna prędkość do spalania to jakieś 116 km/h. Wtedy bodajże pali mi 7-8 l./100 km. Wszystko co poniżej,to mniej. Jeśli nawet minimalnie szybciej, spalanie mocno rośnie. Dłuższe trasy robię w znacznej mierze na ekspresówkach, trochę na innych drogach. Jak nie muszę, nie przekraczam 3 tys. obrotów i jakoś tak mi wychodzi.
    Druga sprawa to jakość gazu. Porobiłem sobie obliczenia na aCar i wiem, jaki gaz jest najbardziej efektywny A różnice mogą dochodzić nawet do 10%. Więc zalewam ten najbardziej efektywny.


    Cytat Zamieszczone przez dzejan Zobacz posta
    Piszesz o wtryskiwaczach benzyny czy gazu ?

    Siadły mi wtryskiwacze gazu, o dziwo. Ale rzeczywiście, logiki w tym nie ma na pierwszy rzut oka


    Czyli świece mają oryginalnie przerwę między elektrodami 1,1 mm. Taką masz, czy zmniejszałeś ?
    Nic nie zmniejszałem, ale może to dobry pomysł.
    Ostatnio edytowane przez MarioMario ; 14-09-17 o 01:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •