Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 132

Wątek: Gazuję Civica 2008, 1.8 Type S. Relacja tydzień po tygodniu

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Auto
    Civ.VIII 1.8 TypeS
    Posty
    28

    Domyślnie Gazuję Civica 2008, 1.8 Type S. Relacja tydzień po tygodniu

    Postanowiłem zagazować swojego civica. Mam w miarę dobre doświadczenia z instalacja gazową w poprzednio posiadanym Focusie, zwłaszcza na stacjach benzynowych podczas płacenia Postanowiłem więc zagazować civica.
    Wybrałem instalację LandiRenzo z jednostopniowym reduktorem. Pojemnik na gaz 40 l. zainstalowany w dolnej części bagażnika. Zastanawiałem się nad cylindrem przy tylnych siedzeniach, ale w końcu wybrałem bagażnik, choć pojemnik wchodzi na styk, a do tego klapa dolnej części trochę odstaje.
    Oddaję samochód do gazowania 12 grudnia.
    Będę informował na bieżąco, jak się sprawy mają Wszak temat jest gorący

  2. #2
    Użytkownik Awatar thompson17
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG4-EP3-BMW E90
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    3,167

    Domyślnie

    Ty kolego najpierw mógłbyś sie przywitać ładnie, a nie tak z kopyta tutoriale walisz które nie wiadomo czy dojdą do skutku

  3. #3
    Użytkownik Awatar vnv_nation
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    Honda Civic 8 1.8
    Skąd
    SJZ
    Posty
    2,206

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thompson17 Zobacz posta
    Oddaję samochód do gazowania 12 grudnia.

    A teraz przed 12 grudnia bedziesz zdawal relacje ze swojego samopoczucia i wahan nastrojow czy dobrze robisz wsadzajac gaz do niego?

  4. #4
    Stowarzyszenie CKP Awatar Misiek12
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Jacek
    Auto
    Subaru Impreza
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    522

    Domyślnie

    podjechalbys na hamownie i sprawdzil ile teraz ma mocy a ile bedzie mial po

  5. #5
    Użytkownik Awatar krzysiek8k
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EJ2 96r PROTEC
    Skąd
    Leszno Wlkp
    Posty
    494

    Domyślnie

    Misiek podobne porównanie robił użytkownik OSCAR z B18c4 odkop jego temat był tam wykresy z jazdy na benzynie i na gazie.
    O ile dobrze pamiętam benz 169KM i 172nm,gaz 165KM i 167nm. Zweryfikuj bo pamięć mam już słabą

  6. #6
    Stowarzyszenie CKP Awatar Misiek12
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Jacek
    Auto
    Subaru Impreza
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    522

    Domyślnie

    dzieki za podpowiedz.. Zerkne bo jesli cena (tak spekuluja) minie 8zl za litr to niestety trzeba bedzie pomyslec o gazie...

  7. #7
    Użytkownik Awatar Bassmaster
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Marek
    Auto
    CTS Black Sheep
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    394

    Domyślnie

    No, widzę że będę tu często zaglądał.
    MarioMario, uważaj podczas zakładania sekwencji, bo instalacja elektryczna tej Hondy jest bardzo wrażliwa na wahania napięcia (informacja od zaprzyjaźnionego, bardzo dobrego mechanika z ASO Hondy). Dlatego jeśli nie chcesz mieć problemów podczas jazdy na gazie to zrób to porządnie i nie oszczędzaj na komponentach.
    Czekam na dalsze wieści bo już 13.12, czyli graty powinny już być w środku.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Auto
    Civ.VIII 1.8 TypeS
    Posty
    28

    Domyślnie Jak napisałem, tak zrobiłem :)

    Jak napisałem, tak zrobiłem
    Nie miałem żadnych wahań. Ten etap przeszedłem już przy poprzednim Focusie. Działało, więc tym razem nie miałem większych wątpliwości. Warsztat polecił mi kolega, który tam gazował swoją Hondę.

    Jeżdżę już 3 dni i jest super.

    Konfiguracja:

    LandiRenzo z jednostopniowym reduktorem - ładnie pochowana pod maską. Zdjęcia wrzucę później.
    Pojemnik na gaz 36 l. zamontowany w bagażniku, w dolnej jego części. Do pojemnika wchodzi blisko 31 l. gazu.
    Końcówka do tankowania w tylnim zderzaku, ponieważ obudowa wlewu benzyny jest plastikowa i było ryzyko, że się po prostu wyłamie.
    Przełącznik ze wskaźnikiem paliwa (5 punktów poziomu) zamocowałem w kolumnie kierownicy, po prawej stronie. To był mój błąd. Niby schowane i niewiele widać, przy tym łatwo dostępne, ale... nie widać na bieżąco ile mam gazu i kiedy się przełącza na gaz. Trudno, stało się. Dziś zamontowałbym to tak samo jak miałem w Focusie, czyli przy dźwigni skrzyni biegów.

    Stan na 16 grudnia
    Samochód odpala bez problemu. Instalacja włącza gaz stosunkowo szybko. Przy Focusie trochę to trwało, przy Hondzie odnoszę wrażenie, że jest znacznie szybciej. Bezpośrednio po przełączeniu, na luzie, obroty są trochę nieregularne, ale jak się silnik rozgrzeje, wyrównują się.
    Osiągi, wg mojego wyczucia lepsze niż na benzynie. Nie testowałem jeszcze maksymalnych obrotów ale w normalnej jeździe chyba jest trochę więcej mocy. Niestety, nie zdążyłem pojechać na hamownię. Z całą pewnością jednak, silnik gra równie pięknie jak na benzynie

    Na razie nie rozkmniniłem jeszcze jak komputer reaguje na instalację gazową. Nie miałem czasu dopytać się instalatora ani poczytać w necie.

    I na razie tak się sprawy mają.
    Pozdrawiam Kolegów, w szczególności obecnych tu nauczycieli
    Odezwę się pewnie już po Bożym Narodzeniu (wcześniej postaram się wrzucić fotki).

  9. #9
    Użytkownik Awatar jockow
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda Civic 4D
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarioMario Zobacz posta
    Jak napisałem, tak zrobiłem
    Nie miałem żadnych wahań. Ten etap przeszedłem już przy poprzednim Focusie. Działało, więc tym razem nie miałem większych wątpliwości. Warsztat polecił mi kolega, który tam gazował swoją Hondę.

    Jeżdżę już 3 dni i jest super.

    Konfiguracja:

    LandiRenzo z jednostopniowym reduktorem - ładnie pochowana pod maską. Zdjęcia wrzucę później.
    Pojemnik na gaz 36 l. zamontowany w bagażniku, w dolnej jego części. Do pojemnika wchodzi blisko 31 l. gazu.
    Końcówka do tankowania w tylnim zderzaku, ponieważ obudowa wlewu benzyny jest plastikowa i było ryzyko, że się po prostu wyłamie.
    Przełącznik ze wskaźnikiem paliwa (5 punktów poziomu) zamocowałem w kolumnie kierownicy, po prawej stronie. To był mój błąd. Niby schowane i niewiele widać, przy tym łatwo dostępne, ale... nie widać na bieżąco ile mam gazu i kiedy się przełącza na gaz. Trudno, stało się. Dziś zamontowałbym to tak samo jak miałem w Focusie, czyli przy dźwigni skrzyni biegów.

    Stan na 16 grudnia
    Samochód odpala bez problemu. Instalacja włącza gaz stosunkowo szybko. Przy Focusie trochę to trwało, przy Hondzie odnoszę wrażenie, że jest znacznie szybciej. Bezpośrednio po przełączeniu, na luzie, obroty są trochę nieregularne, ale jak się silnik rozgrzeje, wyrównują się.
    Osiągi, wg mojego wyczucia lepsze niż na benzynie. Nie testowałem jeszcze maksymalnych obrotów ale w normalnej jeździe chyba jest trochę więcej mocy. Niestety, nie zdążyłem pojechać na hamownię. Z całą pewnością jednak, silnik gra równie pięknie jak na benzynie

    Na razie nie rozkmniniłem jeszcze jak komputer reaguje na instalację gazową. Nie miałem czasu dopytać się instalatora ani poczytać w necie.

    I na razie tak się sprawy mają.
    Pozdrawiam Kolegów, w szczególności obecnych tu nauczycieli
    Odezwę się pewnie już po Bożym Narodzeniu (wcześniej postaram się wrzucić fotki).
    Witam ,moja dobra rada nie dopuszczaj do tego żeby gaz był wypalany do samego końca.U mnie na początku co jakiś czas (ok 1200km )zapalał się check ale doszedłem do tego że zdarzało się to tylko wtedy kiedy brakło gazu albo było słabe ciśnienie spowodowane małą ilością gazu.Od kiedy tankuję gaz wcześniej check się nie zapala,aha no i pamiętaj o regulacji zaworów co 20tyś,pozdrawiam.

  10. #10
    Użytkownik Awatar Feniks333
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EJ9 D14a3
    Skąd
    Piątek
    Posty
    373

    Domyślnie

    Nie wiem jak to jest w innych instalacjach, ale u mnie na przykład nie da się wypalić gazu do końca. Tak mam ustawione że przy końcówce zbiornika gdy ciśnienie spadnie zbyt nisko samo przełączy się na benzynę i dopóki nie zaleje się gazu nie da się w żaden sposób włączyć go z powrotem. Instalacja to KME Novo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •