Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 132

Wątek: Gazuję Civica 2008, 1.8 Type S. Relacja tydzień po tygodniu

  1. #11
    Użytkownik Awatar rooter666
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Marek
    Auto
    EJ9 D14A3 LPG Stag
    Skąd
    Toruń
    Posty
    828

    Domyślnie

    u mnie w stagu jest tak samo, przy niskim ciśnieniu samoczynnie przełącza na benzyne.

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Auto
    Civ.VIII 1.8 TypeS
    Posty
    28

    Domyślnie Zdjęcia

    Zgodnie z zapowiedzią, zalączam zdjęcia.

    Tak wygląda silnik



    tak komputer (schowany w głębi)



    a tak wlew




    Samochód jeździ jak należy. Zauważyłem jednak, że na gazie silnik brzmi inaczej niż na benzynie. Na razie się tym nie przejmuję, bo podobne "objawy" miałem w Focusie. Mierzę spalanie, zobaczymy ile mi tego wyjdzie
    Jak na razie check się nie zapala, ale mimo tego zatankuję przed wypaleniem całego gazu. Dzięki za rady i ostrzeżenia
    Ostatnio edytowane przez MarioMario ; 29-12-11 o 19:41

  3. #13
    Użytkownik Awatar Feniks333
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EJ9 D14a3
    Skąd
    Piątek
    Posty
    373

    Domyślnie

    Sprytnie to wszystko pochowane. Szkoda tylko że zawór nie wszedł pod klapkę, ale mimo wszystko zamontowany jest bardzo estetycznie, bo jak nie raz widzę jak ludzie mają to pozakładane, to matko boska...

  4. #14
    Użytkownik Awatar krzysiek8k
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EJ2 96r PROTEC
    Skąd
    Leszno Wlkp
    Posty
    494

    Domyślnie

    Jak ludzie mają zobaczyć, że ma gaz to i tak zobaczą U mnie początkowo też korek miał być pod klapką ale po informacjach od gazownika że rurki mogłyby być za bardzo zagięte etc. to stwierdziłem że upierał się przy tym nie będę i facetowi roboty nie będę robił. Swoją drogą w VIII blacha jeszcze nie idzie ale w V niektórzy przecież mają rudą po klapką Taniej jazdy !

  5. #15
    Użytkownik Awatar LemonR
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Robert
    Auto
    Avensis T27 2ZR, J
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarioMario Zobacz posta
    Jak na razie check się nie zapala, ale mimo tego zatankuję przed wypaleniem całego gazu.
    Co to za teorie o tankowaniu do pełna, silnik ma chodzić tak samo przy pełnej jak i pustej butli po prostu w odpowiednim momencie ma przejść na benzynę i tyle.

  6. #16
    Użytkownik Awatar dimo
    Dołączył
    Oct 2006
    Auto
    EP2 Sport, Duster
    Skąd
    Pabianice
    Posty
    2,309

    Domyślnie

    ja tam zawsze wyjeżdżę gaz do końca i dopiero tankuję do pełna... LemonR słusznie prawi!

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Auto
    Civ.VIII 1.8 TypeS
    Posty
    28

    Domyślnie połowa stycznia

    Tak jak obiecywałem, daję znać, że do dziś samochód jeździ bardzo dobrze
    Spalanie jest różne, w zależności od rodzaju zatankowanego gazu i być może pogody. Akurat te 2 zmienne się nałożyły ostatnio, więc musi upłynąć trochę więcej czasu, żebym mógł wychwycić, jaka jest prawidłowość. W każdym razie pali od 10,8 do 12,6 (o zgrozo !), z tym że zawsze w ciężkim ruchu miejskim (małe prędkości, głównie 1 i 2, dużo stania w korkach).

  8. #18
    Użytkownik Awatar gallus42
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    Civic Vgen D15B2
    Skąd
    Śrem
    Posty
    89

    Domyślnie

    Mógłbyś napisać ile kostowała Cię ta instalacja.Z góry dzięki za odpowiedz

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Auto
    Civ.VIII 1.8 TypeS
    Posty
    28

    Domyślnie

    9 tygodni od montażu.

    Autko dobrze odpala, nawet podczas trzaskających mrozów (do -20st. C), elegancko jeździ i generalnie sprawuje się bez zarzutu.

    Pojawiał się jednak pewien problem. Mianowicie podczast dużych mrozów, przy zatankowaniu do pełna, czuć gaz. Jak rano wchodzę do samochodu, to czuję, że stężenie jest spore i muszę zaczynać od ostrego wietrzenia, a potem, z ostrożności, daję ostro po wentylacji. Jaj wyjeżdżę zbiornik do połowy, to jest już ok.
    Hipoteza na dzień dzisiejszy jest taka, że dają do instalacji włoskie uszczelki, które nie są przystosowane do tego rodzaju mrozów. Przy -20 C kurczą się i rozszczelniają instalację.
    Zobaczymy co powiedzą w warsztacie.

    A cenę sprawdzę i podam potem, bo nie pamiętam

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    Bartek
    Auto
    MA8
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    58

    Domyślnie

    Mi też się ulatniał gaz ale nie bardzo, podczas ulatniania "spalanie" wzrosło z 11 do 17l :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •