Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 208

Wątek: D14A5/D14A7/D14Z3 - odetkanie.

  1. #1
    Użytkownik Awatar KiTT
    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Międzybórz (DOL)
    Posty
    341

    Domyślnie D14A5/D14A7/D14Z3 - odetkanie.

    Witam mam od niedawna civica 5d sprowadzonego z niemiec, z motorkiem 1,4i (d14a5) czy w tym silniku tez gdzies wepchnieta jest zwezka? jesli tak to gdzie i jak ja usunac bo dolot wygllada inaczej niz we wszystkich fotorelacjach. Prosze o informacje w tej sprawie. staralem sie szukac w archiwum ale tam znalazlem tylko info o d14a7 czy to to samo? Jaka uszczelke kupic do mojego silniczka?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    wlkp
    Posty
    159

    Domyślnie

    jery kolego:

    http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=28447

    15 min roboty w tym 5 min wycunanie uszczelki z papieru

  3. #3
    Użytkownik Awatar Gruszka
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Honda
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,216

    Domyślnie

    75 KM ---> 90 KM w D14A5:

    Cytat Zamieszczone przez Dylan (z HPL.org)
    Zwężkę usuwałem w ASO (auto miałem od niespełna miesiąca, ponadto
    wcześniej jeździłem na gaźnikach więc wolałem nie ryzykować) tak BTW
    w ASO nic mi nie policzyli za tą usługę (robiłem przy okazji przegląd
    160kkm).

    Normalnie zamontowana była blaszka o srednicy 30 mm w kolektorze
    dolotowym którego średnica to 50 mm. W moim przypadku
    wymontowano całą przepustnice i wyczyszczono, syfu nie było za wiele
    (auto jeździło na niemieckeij benzin) sam zresztą nie skarżyłem się na
    problemy związane z zimnym silnikiem oprócz małej doległości że na
    zimnym trudno było mi wyjechać z garażu bez uzywania pół sprzegła
    (stare auto bez bólu wyjeżdzało). Falowania itp nie miałem.

    Po umyciu przepustnicy, mechanik pokręcił dwiema (dyszami) jak go
    pytałem co to i po co, dostałem odpowiedź że to tajemnica całej tej
    wymianki ale ogólnie rzecz biorąc po tych regulacjach (na oko) nie trzeba
    bawić się resetem kompa (jednak od razu podkreślam to co on mówił,
    wynika to z jego doświadczenia, nie zawsze to trzeba robić).
    Domyślam się (ale teraz to już fantazjuje na ten temat że widocznie w
    75KM coś jest bardziej skręcone i trzeba popuścić... może ktoś
    mądrzejszy to rozwinie bo ja się przyznaje I don't know ....

    (...)

    Test w praktyce zdany na 110% zamknąłem dwie stówki na obwodnicy
    krakowskiej (ale po raz pierwszy i ostatni po drugie było to lato i mały
    ruch)

    (...)

    Wiem że np Byczek miał falowanie obrotów po wywaleniu zwężki, z kolei
    pare osób które pisało do mnie na priv albo nic nie zgłaszali albo
    odpisali że chodzi ok...
    Wcześniej czytałem strony czeskie i wszystko co było związane z
    tematem D14A5 (ewentualnie A3) 75 -> 90HP... jednak rozsądek wziął
    górę

    Nie wiem w czym mógłbym jeszcze pomóc...

    Acha, w miejsce zwężki trafił kawałek kartonu jako uszczelka

    (...)

    Cała operacja trwała mniej niż godzine, połowa z tego
    to czyszczenie przepustnicy.

    Pozdrawiam,
    Daniel
    Ten kawalek kartonu dla D14A5, to tekturowa uszczelka. Mozna zrobic ja samemu i zastapic nia zwezke lub kupic w ASO, tylko musi byc od silnika D14A2.

    W przypadku silnika D14A7, trzeba szukac uszczelki od D14A8.

    Pozdrawiam,
    Gruszka

    [ Dodano: Pon 14 Maj, 2007 ]
    KiTT, jaki wyglada silnik w twojej gablocie?

    Tak: (D14A2/D14A5)


    Czy moze tak: (D14A3/D14A4)

  4. #4
    Użytkownik Awatar abarth81
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Sławek
    Auto
    Civic MB2 D14a7 Ci
    Skąd
    Bielawa
    Posty
    409

    Domyślnie

    no witamy nowego spróbuj jeszcze tu zajzeć
    http://www.hondaclub.cz/default.asp?..._id=105&s_id=1
    a do twojego silnika powinno pasowac od D14A2 a najlepiej jak bys poprosil kogos kto ma d14a2 zeby ci podal pełen nr VIN i po numerze zamów w aso nazywa sie to "gasket" w manualu od jest narysowane ja tak zrobilem do D14A7 tyle ze u mnie to byl kawal metalu u ciebie powina byc papierowa uszczelka jak nie dasz rady to kolomnie stoi d14a2 po dachu moze bedzie mozna wyciągnąc to cudo czesto tam przejezdzam to moge zapytac...powodzenia w odmulaniu... !!

  5. #5
    Użytkownik Awatar KiTT
    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Międzybórz (DOL)
    Posty
    341

    Domyślnie

    Gruszka, wyglada jak Tak: (D14A2/D14A5) czerwony

    Dziekuje za bardzo obszerne relacje i odpowiedzi czyli uszczeleczka D14A2 ewentualnie samorobka.
    abarth81, co do linka ktory mi podeslales inaczej mam umieszczona przepustnice, tak jak Gruszka, pokazal w czerwonej Hani.

    Rozumiem ze w moim wypadku wystarczy sama zmiana uszczelki i reset kompa nie bedzie konieczna regulacji linki gazu bo ta gruba metalowa podkladka wystepuje tylko w d14a7?

    Poszedlem az sprawdzic ja kto wyglada na zywo odkrecilem rure od przepustnicy otworzylem ja a tam ten brzydki ble ble kolnierz zwezajacy dolot raczej zdecyduje sie na kupno oryginalnej metalowej uszczelki niz rzezbienie jej. tylko jaka? wykrecic ta i jechac na wzor tyle ze ma byc wieksza srednica czy w ciemno brac d14a2?

  6. #6
    Użytkownik Awatar abarth81
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Sławek
    Auto
    Civic MB2 D14a7 Ci
    Skąd
    Bielawa
    Posty
    409

    Domyślnie

    Serwisy maja to do siebie ze zamawiają częsci po numerach nadwozia i jak są leniwi to nawet jak wyciągniesz starą uszcelke to ci powiedzą ze ble ble i takie tam...chyba ze trafisz na goscia z jajami który ci pomoze bo zazwyczj jest tak ze mówia nie kobinuj pan i jezdzij...ja zamawiając swoja uszcelke do d14a7 troche poszedlem na ryzyko najpierw obejzalem rysunki w manualu do swojego modelu porównalem doloty i zaryzykowalem biorąc porawkena to ze japoncom nie oplacalo by sie tłuczenie innych kolektorów dolotowych do kazdego rodzju silnika..podobnie powinno byc u ciebie D14A5 to taka "przytkana"D41A2 tak jak bylo u mnie D14A7 to przytkane D14A8 wez VIN z D14a2 podaj w salonie i niech zciągna taka częsc powinna byc duzo tańsza niz moja bo to kawalek papieru pewnie a jak by co nie poszlo to zawsze mozesz oddac tyle ze zaplacisz chyba 20% "kary" od ceny czesci
    p.s jak juz uporasz sie z tematem odmulania to zdaj relacje i podaj nr częsci jaki ma ta uszczelka przyda sie innym...powodzenia :afro:

  7. #7
    Użytkownik Awatar Gruszka
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Honda
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KiTT
    odkrecilem rure od przepustnicy otworzylem ja a tam ten brzydki ble ble kolnierz zwezajacy dolot raczej zdecyduje sie na kupno oryginalnej metalowej uszczelki niz rzezbienie jej
    KiTT, pisalem Ci kilka razy i nawet Abarth81 dobrze podpowiada - element zastepujacy metalowa zwezke, to [u]tekturowa[/b] uszczelka (kosztujaca cos kolo 20pln).

    Jak chcesz VIN do D14A2 zeby podac w ASO, to pisz na PW.

  8. #8
    Użytkownik Awatar KiTT
    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Międzybórz (DOL)
    Posty
    341

    Domyślnie

    Szczerze to chodzi mi o poprawne dzialanie silnika, jesli mowicie ze na tekturze chodzi poprawnie to po co przeplacac? druga sprawa co rozumiecie przez tekture? papier milimetrowy czy karton wzmocniony bo nie watpie ze to i to da sie dokrecic :P a jesli sprawnie chodzi na odcietej tekturce to podajcie chociaz z czego ja ciac?
    chyba zei istnieje cos takiego "gotowego" to gdzie to dostac? bo pytlame w paru miejscach dzisiaj i swiecili oczami i chcieli numer czesci oryginalnej...
    Przepraszam jesli mecze dosc ogolny temat ale to pierwszy kontakt z Hania i nie chce jej udlawic na starta te 10 konikow piechota nie chodzi...

  9. #9
    Użytkownik Awatar Gruszka
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Honda
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KiTT
    Szczerze to chodzi mi o poprawne dzialanie silnika, jesli mowicie ze na tekturze chodzi poprawnie to po co przeplacac? druga sprawa co rozumiecie przez tekture? papier milimetrowy czy karton wzmocniony bo nie watpie ze to i to da sie dokrecic :P a jesli sprawnie chodzi na odcietej tekturce to podajcie chociaz z czego ja ciac?
    chyba zei istnieje cos takiego "gotowego" to gdzie to dostac? bo pytlame w paru miejscach dzisiaj i swiecili oczami i chcieli numer czesci oryginalnej...
    Przepraszam jesli mecze dosc ogolny temat ale to pierwszy kontakt z Hania i nie chce jej udlawic na starta te 10 konikow piechota nie chodzi...
    20pln za dodatkowe 15KM to chyba nie majatek ?? Ciekawe skad bedziesz wiedzial jak wyciac otwory, jak juz sie zaopatrzysz w tekture.

  10. #10
    Użytkownik Awatar KiTT
    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Międzybórz (DOL)
    Posty
    341

    Domyślnie

    poszla na PW prosba o vin... Dzieki Gruszka, za wyrozumialosc. jak bede mial jakies pytania to bede uderzal.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •