Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: wiecej mocy w zagazowanym civicu

  1. #21
    Użytkownik Awatar mic
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    Accord CN1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    121

    Domyślnie

    Witam.

    A ile mniej wiecej wam pala wasze hondy na gazie? W zeszly piatek zalozylem instalke zwylkla z komputerem autronic, musze przynac ze strasznie zmulilo mi samochod, mam silnik D15B2. Na wolnych obrotach w ogole nie idze, dopiero okolo 3 tys zaczyna sie cos dzac ale roznica i tak jest bardzo duza w stosunku do tego co bylo na benzynie. Do tego na 160km spalil mi 18,7 l gazu a to chyba troche za duzo (50km miasto, 110km trasa, 40% na wlaczonej klimatyzacji). W piatek pojade na regulacje ale moze macie jakies sugestie co do przyczyny takiego stanu rzeczy. Dodam ze na benzynie tez mi sie troche mulil ponizej 3 tys, lubil szarpnac itp. Moze to wina zaplonu? A tak na marginesie to jmoze ktos wie jaki w/g instrukcji powinien byc kat wyprzedzenia zaplonu w D15B2?

    Pozdrawiam

  2. #22
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    według mnie masz zbyt bogatą mieszankę. W mieście na klimie nie powinieneś przy normalnej jeździe spalić więcej niż 11 litrów. Ja mam co prawda instalkę też Autronic'a ale innego typu. Pojedź na regulację i niech Ci ją przejżą. W końcu jest na gwarancji. A jeśli nie pomoże to odezwij się na PW - będziemy coś myśleć.

  3. #23
    Użytkownik Awatar mic
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    Accord CN1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppm702
    według mnie masz zbyt bogatą mieszankę. W mieście na klimie nie powinieneś przy normalnej jeździe spalić więcej niż 11 litrów. Ja mam co prawda instalkę też Autronic'a ale innego typu. Pojedź na regulację i niech Ci ją przejżą. W końcu jest na gwarancji. A jeśli nie pomoże to odezwij się na PW - będziemy coś myśleć.
    Dzieki, mam nadzieje ze wszystko bedzie w normie bo sie dzisiaj troche przestraszylem pod dystrybutorem Ponad 12l/100 i spore zamulenie auta to nie to czego oczekiwalem po montazu instalacji

  4. #24
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    Zależy od tego też jaki gazik się tankuje.. Różne są gazy..
    Jak miałem oponki 175 to w trasie robiłem nawet do 350km na baku (55l) spalanie 9-10l. Też mam autronica. Teraz po mieście na 195-tkach robie na baku około 280km.. Coś koło 11-12l Też toche zmula na wolnych obrotach, ale jak silniczek się rozgrzeje, a pogoda też będzie korzystniejsza(cieplej) to jest naprawde mała różnica między gaziorem a benzynką..

  5. #25
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leeo
    na 195-tkach robie na baku około 280km
    To jaką masz instalkę? Ja w mieście na klimie robię 300km do pustego zbiornika (30litrów) i to na gumach 205... Może to kwestia regulacji a też mam D14, co prawda Z2 ale to nie powinno mieć aż takiego wpływu. W trasie dałoby się nawet 9 ale to przy jeździe z rodzinką :lol: normalnie przy 130-150km/h tez wychodzi dycha. To może mój za mało pali :?:

  6. #26
    Użytkownik Awatar mic
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    Accord CN1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leeo
    Zależy od tego też jaki gazik się tankuje.. Różne są gazy..
    Jak miałem oponki 175 to w trasie robiłem nawet do 350km na baku (55l) spalanie 9-10l. Też mam autronica. Teraz po mieście na 195-tkach robie na baku około 280km.. Coś koło 11-12l Też toche zmula na wolnych obrotach, ale jak silniczek się rozgrzeje, a pogoda też będzie korzystniejsza(cieplej) to jest naprawde mała różnica między gaziorem a benzynką..
    Ja mam oponki seryjne 175/70 R13. Gaz tankowalem dopiero drugi raz - pierwszy raz po zalozeniu okolo 10 litrow a drugi do pelna i dzisiaj po przejechaniu 160km znowu do pelna. Do zbiornika wchodzi mi 27-28 litrow. Mysle ze spalanie takie jak ma ppm702 jest ok. Znajomemu np Renault Megane 1.6 pali w trasie 7,5l gazu a w miescie okolo 9, Audi 2.0 tez palilo okolo w trasie ponizej 10li i w obydwu nie bylo czuc takiego spadku dynamiki jak u mnie. Cos jest raczej nie tak z regulacja i probuje dojsc co.

  7. #27
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    Przepraszam, zamieszałem troche :/ napisałem 55, a powinno być 35 :/ Mam zbiornik 41L, więc 80% jak tankuję to mi własnie przejeżdza te 280.. Maxymalnie tyle... W trasie nie jest dużo lepiej... W zakładzie, w którym ostatnio bylem na regulacji powiedzieli mi, że mam redukor beznadziejny i że coś szwankuje sonda lambda... Może to jest przyczyna..
    PS: Klimy nie mam...

  8. #28
    Użytkownik Awatar Kvasir
    Dołączył
    Feb 2005
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Dzisiaj w moim samochodziq pojawił się BLOS. W niedzielę do katowic na zlot jadę więc zapraszam chętnych Autko jeździ, czy dobrze czy źle ? Okaże się w praniu, narazie wiem że coś z jazdą na benz mam nie teges, ale regulacja wynalazków zabiera czasu Na całą instalację ze zbiornikiem w koło, wlewem we wlewie i BLOS zapłaciłem 2200.

  9. #29
    eirik25
    Gość

    Domyślnie

    w mojej hondzie roznica na gazie byla zauwazalna, powyzej 140w ogole nie przyspieszal.tzn.przyspieszal,ale byla taka dziura. 1 bieg,2,3 spoko...wszystko ladnie,dynamicznie...acha...niezaleznie od tego gdzie jezdzilem..miasto,trasa to palil 12 litrow.dlatego wymontowalem to ustrojstwo w cholere. pozostala czesc bebechow pod maska i spaskudzony tylny zderzak z wlewem.

  10. #30
    Użytkownik Awatar Ralf
    Dołączył
    Aug 2004
    Skąd
    Kobyłka pod Wars
    Posty
    595

    Domyślnie

    dziwna ta dystkusja o LPG... jedni mowia ze LPG do Hondy to nieporozumienie, inni ze samochód moze byc albo szybki albo tani w ekspolatacji. Ja mam w swoim 1.6 SOHC zagazownie i to taka "na krótko". do tego mam stozek i wydech przelot. Honda jezdzi duzo lepiej niz w czasie jak ja kupilem bez LPG. Na gazie jest spadek mocy i elastycznosci ale i tak osiagi wystarczaja do codziennej jady. jak jest ciasno to pstryk i w ułameku sekundy jestem na benzynie. Jesli ustawiam sie do wyscigu z mocnym(jak dla mnie) przeciwnikiem to wywalam zewzke z dolotu ( minuta roboty ).
    pozdro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •