Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: wiecej mocy w zagazowanym civicu

  1. #11
    Użytkownik Awatar Toms
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    Vectra C GTS OPC 1.9CDTI
    Skąd
    Kraków
    Posty
    466

    Domyślnie

    znow zaczynaja sie glupie teksty co do gazu, koles napisal , ze ma juz zalozony gaz i pyta jak podniesc moc a nie jak zdemontowac instalacje!!!!

  2. #12
    Użytkownik Awatar Adam R.
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Adam
    Auto
    z rurek
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Posty
    1,955

    Domyślnie

    zrob upgrade instalacji na direct port i nie bedzie zadnej straty mocy

  3. #13
    Użytkownik Awatar szymon1777
    Dołączył
    Feb 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    267

    Domyślnie

    co to jest ten upgrade instalacji na direct port? mozesz cos wiecej o tym powiedziec?
    i moze ktos z was zakladal ten system BLOS? czy to naprawde dziala?

  4. #14
    Użytkownik Awatar Adam R.
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Adam
    Auto
    z rurek
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Posty
    1,955

    Domyślnie

    chodzi o bezposredni wtrysk do kazdego cylindra, do tego masz komputer i mozesz zalatwic sobie soft i samemu stroic po modach

  5. #15
    Użytkownik Awatar Toms
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    Vectra C GTS OPC 1.9CDTI
    Skąd
    Kraków
    Posty
    466

    Domyślnie

    co do blosa jest badany i sprawdzany przez zaufanego gazownika, i jak tylko bedzie sprawdzony co rozumiem przez brak ubytku mocy to z pewnscia sie wypowiem. Kwestia 2 tygodni!!!

  6. #16
    Użytkownik Awatar Dominik_bb
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Dominik
    Skąd
    K-ce
    Posty
    271

    Domyślnie

    mozesz pojechac do warsztatu na regulacje gazu powiedz im zeby ci ja tak ustawili zeby auto miało kopa i paliło umiarkowanie tak ok 10 -12 l gazu :wink: kumpel tak miał w astrze i lepiej jezdziło na gazie niz na benzynie PS' a znowu nie przesadzajcie ze gaz tak zamula samochód jak jest dobrze ustawiony to róznica jest praktycznie nie do zauwazenia :!: :!:

  7. #17
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam R.
    chodzi o bezposredni wtrysk do kazdego cylindra, do tego masz komputer i mozesz zalatwic sobie soft i samemu stroic po modach
    Opisałeś tu jak zbudowana jest sekwencja To takie coś przy zwykłym gazie równa się z wywaleniem starej instalacji i montowanie nowej a to koszt około 3000zł. Poza tym podobno nie warto instalować sekwencji do aut z metalowym kolektorem - takim jaki mamy w hondziach. To dla mnie nowość po tym jak wszyscy zachwalali sekwencje... Ale podobno wystarczy w zwyklej instalacji przeczyszczać parownik i wymieniać filtr co 30000km i jest gites.
    Sprawdz jaki masz reduktor - ja mam jakiś najgorszy vaso, czy coś takiego - byłem dziś w serwisie i podobno daję trochę założenie lepszego - koszt 400-500zł za taki dobry.
    Co do ustawienia bogatszej mieszanki, to też jest sposób, ja tak mam i praktycznie nie ma różnicy w mocy gaz-benzyna, no ale bez przesady, żeby na gazie szło lepiej niż na benzynce...

    PS: mam instalacje autronic

  8. #18
    chichol
    Gość

    Domyślnie Re: wiecej mocy w zagazowanym civicu

    Cytat Zamieszczone przez szymon1777
    posiadam civica 5g 1.5 z gazem i przez ten gaz zabralo mi kilka konikow i chcialem je odzyskac no i kilka dodac
    myslalem o zrobieniu kompletnego wydechu ile dojdzie konikow i jaki mniej wiecej jest koszt ?
    moze proponujecie jakies jeszcze modyfikacje? odpada turbina zmiana silnika czy nitro
    slyszalem tez ze cos robia w silniku i niema strat mocy na gazie
    prosze o jakies opinie i moze jakies kontakty w wawie
    Drogi kolego. Zacznijmy od tego, że gaz zakłada się po to by oszczędzić kasę. Zaraz potem zastanawiasz się nad wydaniem forsy by odzyskać parę koników. Gdzie tu konsekwencja. Domyślam się że, żal mocy, nawet jeśli to "tylko kilka" kobyłek, ale ja radzę z tym sobie w trochę prostrzy sposób. Na codzień, przy gazie dynamika auta jest i tak wystarczająca, a jak np. chcę nieco zaszaleć, to zmieniam jednym ruchem na bęzynkę i po 2sec. mam wszystkie rumaki gotowe do cwału. Oczywiste, proste i jakie tanie..

    Pozdrawiam

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    chrzan
    Posty
    163

    Domyślnie

    no, zdaje sie ze jednak nie wszystkie

  10. #20
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leeo
    Ale podobno wystarczy w zwyklej instalacji przeczyszczać parownik i wymieniać filtr co 30000km i jest gites
    Za wyjątkiem tego, że przy podciśnieniowej paliwo podawane jest przez dotot powietrza = zmniejszenie jego aktywnej średnicy. Wtrysk bezpośredni nie zmienia średnic i dzięki temu własnie nie odczuwa się różnic w mocy i osiągach. Poza tym przy bezpośrednim wtrysku możesz zaszaleć z dolotem a na podciśnieniowej możesz mieć problemy z jałowymi obrotami... Przy instalacji podciśnieniowej jedyne co możesz zrobić to zwiększyć dawkę paliwa przez regulację parownika. Filtr czyściłbym co 15 000 (szczególnie jeśli tankujesz "gdzie popadnie"). To co nie wpłynie negatywnie na silnik i równocześnie może odczuwalnie pomóc to przy podciśnieniowej uwolnienie wydechu (oczywiście w granicach rozsądku).

    Ja mam sekwencję Autronic'a i na G-Techu różnica wychodzi na poziomie 0,1s do 96km/h. W poniedziałek jadę na dyno to bedę miał wykresy. Wyjdzie wszystko jak jest naprawdę z przebiegiem krzywych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •