Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 31 z 31

Wątek: Immobilizer VI gen

  1. #31
    Użytkownik Awatar ForestG
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic 5D 1.5 v-tec
    Skąd
    -
    Posty
    178

    Domyślnie

    Hej Chlopaki.
    Muszę się z Wami podzielić kwestią jak rozwiązać problem zgubionego kluczyka. U mnie problem dotyczył budy MB3 ale sprawdzi się we wszystkich MA MB. Jak już było wspomniane immo w tych autach składa się z 3 podzespołów: Pętla indykcyjna, układ pod kierownicą odcinający rozrusznik i układ w komputerze głównym który jest schowany przy prawej stopie pasażera za plastikiem tuż przy dywaniku a który odpowiada za odcięcie zapłonu.
    Ja straciłem oba klucze. Pierwsze co zrobiłem to zakup stacyjki z kluczem i modułem który jest pod kierownicą. Koszt 70 zł z przesyłką.
    Jeśli mamy LPG to po wymianie stacyjki z modułem do rozrusznika możemy uruchamiać już awaryjnie z lpg bo komputer cały czas odcina zapłon. Ale ja tak kilka razy odpaliłem. Efekt jest marny więc lepiej od razu zrobić obejście Immo w ecu.
    Jak już wspomniałem losowy efekt mnie nie zadowalał więc przyjrzałem się mojemu ecu i zauważyłem że są w nim wszystkie komponenty o których mowa w tym poradniku:
    http://www.ozhonda.com/forum/showthr...liser-Removal&
    mimo różnic w wyglądzie nadal na spodzie znajdują się oryginalnie rozłączone ścieżki J20 i RP23 i rezystor RP24 na górze płytki. No i jest wyraźna płytka układu imo której samo wyłamanie w moim przypadku nic nie dało. Ale robota jest prosta bo zgodnie z poradnikiem mostkujemy J20 i RP23 oraz usuwamy rezystor RP24 upewniając się że jego ścieżka nie jest już połączona. Płytka może być wyłamana bo i tak już ma obejście. Zabieg lutowniczy zajmie 15 minut. Wymiana stacyjki to godzina do półtorej pracy. Całość myślę że z rozgrzaniem lutownicy przeciętny użytkownik rozkręci i skręci nie dłużej jak w trzy godziny.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ForestG ; 04-08-19 o 20:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •